2018-08-18, 20:03:45 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 2 3 4 Ostatnia +   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: zestaw do montażu hid w aucie  (Przeczytany 53188 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
kozi
Opinii: (0)
Użytkownik torch.pl
**

Miejsce pobytu: Żagań

Ignoruj
« Odpowiedz #30 : 2007-11-27, 11:36:25 »

Chyba jednak masz rację, widzę, jak coraz więcej tuningowanych palantów oślepia mnie na drodze...

-- M.

mnie tam oślepia też mnóstwo nietuningowanych palantów, wręcz takich, którzy tylko leją paliwo i myślą, że to wszystko co trzeba robić przy aucie

"Był długi i lśniący. Wyglądał jak coś stworzonego przez któregoś z geniuszy metalurgii - jednego z tych małych facetów z Zen, którzy pracują tylko o brzasku i potrafią skuć dwie płytki złożonej stali w coś, co ma ostrze skalpela i siłę uderzenia opętanego seksem nosorożca na prochach..."
phantom
Opinii: (41)
Ostrzezony
Mieszkaniec torch.pl

Ledoholik

Ignoruj
« Odpowiedz #31 : 2007-11-27, 13:48:19 »

Tak, ale im co roku na przeglądzie ktoś te światła wyreguluje. Do tego ja wolę być oślepiony 900-1500lm z żarówki (jeśli jest nowa!) niż 3500lm z 35W HID-a.

kozi
Użytkownik torch.pl
**

Ignoruj
« Odpowiedz #32 : 2007-12-07, 12:56:17 »

wnioski z ostatnich jazd: żadne wyregulowanie i umyta szybka nie pomaga kiedy na drodze przed samochodem są koleiny wypełnione wodą :/  wtedy oślepia każde światło odbite od takiego lusterka, oczywiście ze względu na większą moc HIDy bardziej ale nie ma to nic wspólnego z montażem legalnym czy nie

PS przez 1600 km  po kraju tylko kilkunastu mnie oślepiało i były to same halogeny
PS2 za to kilkudziesięciu jechało bezsensownie i bezpodstawinie z włączonymi światłami przeciwmgielnymi i kilku z nich oślepiało
PS3 zamówiłem podzespoły do zmontowania roboczego HIDa - będę informował o postępach

"Był długi i lśniący. Wyglądał jak coś stworzonego przez któregoś z geniuszy metalurgii - jednego z tych małych facetów z Zen, którzy pracują tylko o brzasku i potrafią skuć dwie płytki złożonej stali w coś, co ma ostrze skalpela i siłę uderzenia opętanego seksem nosorożca na prochach..."
phantom
Ostrzezony
Mieszkaniec torch.pl

Ledoholik

Ignoruj
« Odpowiedz #33 : 2007-12-07, 17:39:31 »

PS1 - Zawsze się znajdzie paru idiotów.
PS2 - Patrz PS1.

To jest NIELEGALNE!!!!!!!!!

I tyle.

kozi
Użytkownik torch.pl
**

Ignoruj
« Odpowiedz #34 : 2007-12-08, 00:35:46 »

ROBOCZEGO HIDa   kolego, to oznacza, że używanego na zasadzie światła roboczego , w terenie na samochodzie terenowym a nie na drogach publicznych i jest to ....hm  pewnie jakby się uprzec to można by w tym znaleźc coś nielegalnego Wink

nie myl świateł roboczych czy dodatkowych drogowych ze światłami mijania , przy światłach mijania obowiązują te przepisy i zakazy o których się tyle mówi, drogowych i roboczych nikt się nie czepia bo i tak oślepiają nie ważne HID czy halogen

phantom
Ostrzezony
Mieszkaniec torch.pl

Ledoholik

Ignoruj
« Odpowiedz #35 : 2007-12-08, 01:16:45 »

Dopóki pozostaniesz w terenie jest ok. Jak wyjedziesz na drogę publiczną powinieneś to zdemontować bo to jakie światła możesz mieć zamontowane regulują przepisy. I wszystkie muszą mieć homologację. Bo to gwarancja nie tyle braku oślepiania (drogowe czy przeciwmgielne też muszą przejść testy), ale bezpieczeństwa samego sprzętu. Nie neguję idei roboczego HID-a (wręcz przeciwnie), ale teoretycznie wygląda to jak wyżej. Jak trafisz na upierdliwego policjanta możesz stracić dowód rej. To jest jedno z tych miejsc gdzie teoria trochę rozmija się z praktyką.

kozi
Użytkownik torch.pl
**

Ignoruj
« Odpowiedz #36 : 2007-12-08, 11:25:20 »

tzn. przepis jest taki (już gdzieś podawałem) że światło robocze ma mieć sygnalizację za pomocą niebieskiej kontrolki  w kabinie  kiedy jest włączone [i oczywiście nie można go używac na drogach]

ale oczywiście przyczepiać się można, o ile się orientuje to do tego, że zakłada się niehomologowaną do tego typu lampy żarówkę tzn. lampa zaprojektowana i homologowana do żarówek halogenowych a wkładamy inną   [czyli włożenie tam diody też jest zabronione Wink   kto tam ostatnio pokazywał swoje światła dzienne ? Wink]

wojtek_pl
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Warszawa

Ignoruj
« Odpowiedz #37 : 2007-12-27, 09:22:18 »

Światła 'robocze' na dachu wstarczy zasłonić przed wyjazdem na drogę i nikt się do nich nie przyczepi. I nie ma znaczenia czy są to HIDy czy halogeny.

Co do legalności zestawów, do zamontowania w zwykłych reflektorach palników HID to sprawa nie jest ani prosta ani oczywista. Czytałem fajną dyskusję na forum BMW (http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=65314&postdays=0&postorder=asc&start=0 jakby ktoś chciał).
Przepis wymagający samopoziomowania i spryskiwaczy nie obowiązywał 'od zawsze' tylko chyba od 2003 roku. Auta starsze mogły mieć fabryczne ksenony i nie musiały mieć ani spryskiwaczy reflektorów ani samopoziomowania. Poza tym automatyczne ustawianie reflektorów też nie jest idealne, bo może ustawiać reflektory np. zaraz po uruchomieniu silnika albo zaraz po włączeniu świateł a potem nie zmieniać tego ustawienia do następnego razu (włączenie silnika lub świateł). Oczywiście nie wszystkie układy tak działają, ale nei są receptą na wszelkie dolegliwości Smiley

Przepis dotyczący homologacji dotyczy tylko NOWYCH produktów, wprowadzanych na rynek. Zamontowanie innej żarówki nie bardzo się pod to kwalifikuje...

PS. Artykuł z linka jest w oczywisty sposób sponsorowany. "Kupujcie tylko markowe za xxxx kasy! I tylko do Golfa, bo do innych marek Hella nie produkuje Cheesy". Parę lat temu szukałem zestawu 'markowego' do Renault Megane 2001. Było nie było popularnego auta. I nikt nie produkował.
« Ostatnia zmiana: 2007-12-27, 09:47:19 wysłane przez wojtek_pl » Zapisane

Pozdrawiam
Wojtek
Lux Perpetua - Światłość Wiekuista
kozi
Użytkownik torch.pl
**

Ignoruj
« Odpowiedz #38 : 2007-12-27, 13:55:59 »

poprawka - światła robocze oficjalnie moga mieć ciągniki i takie tam maszyny leśne więc ta furtka odpada,   natomiast spotkałem się z ciekawą interpretacją, facet montuje światla na bagażniku dachowym i jeśli już trafi mu się jakiś nadgorliwy policjant który zakwestionuje ich obecność [oczywiście mówimy o sytuacji, kiedy nie świecą tylko sobie są niezasłonięte] to facet twierdzi, że to bagaż przewożony na bagażniku dachowym [a przepis mówi tylko, że bagaż ma być zamocowany bezpiecznie]

co do powyższego postu ... no z podmianą tak łatwo nie ma , nie można w miejsce żarówki wstawić sobie innego dowolnego źródła światła poniewaz samochód i lampy są homologowane jako całość więc nawet wstawienie [chocby najzupełniej poprawne i też homologowanej] lampy z innego modelu zmienia już waruki przy jakich ten pojazd był dopuszczony do ruchu, i tak samo nie mozna wstawić żarówki 100W w miejsce przewidzianych 55W i tak samo jak sadzę jest z HIDem

kozi
Użytkownik torch.pl
**

Ignoruj
« Odpowiedz #39 : 2008-01-27, 12:39:45 »

zamontowałem - bardzo fajnie to świeci w terenie

[przetwornice i żarówki H3 włożone do roboczych lamp wesema  (takich za 35 zł)  dają fajne rozproszone światło przed autem z łagodnym przejściem w strefę mroku Wink  bez męczącej podskakującej w góre i w dół linii światło/cień w tradycyjnych światłach mijania   ,no i kolorek światła tez fajny 

PS najwięcej problemów miałem ze znalezieniem odpowiednich pudełek na przetwornice , zobaczymy jak to co wystrugałem sie sprawdzi

kozi
Użytkownik torch.pl
**

Ignoruj
« Odpowiedz #40 : 2008-02-14, 21:18:33 »

jak myślicie - można przedłużać kable wysokiego napięcia idące z przetwornicy do żarówki?

fire
Opinii: (2)
Użytkownik torch.pl
**

Miejsce pobytu: Zamosc

"cza byc tfardym a nie mientkim"

Ignoruj
« Odpowiedz #41 : 2008-02-16, 10:36:43 »

zamontowałem - bardzo fajnie to świeci w terenie

[przetwornice i żarówki H3 włożone do roboczych lamp wesema  (takich za 35 zł)  dają fajne rozproszone światło przed autem z łagodnym przejściem w strefę mroku Wink  bez męczącej podskakującej w góre i w dół linii światło/cień w tradycyjnych światłach mijania   ,no i kolorek światła tez fajny 

PS najwięcej problemów miałem ze znalezieniem odpowiednich pudełek na przetwornice , zobaczymy jak to co wystrugałem sie sprawdzi

Bestem zainteresowany sposobem przerobki wesema.
Jestem właśnie na etapie poszukiwań dodatkowych  halogenów do mojego ciągnika. Oryginalne robocze świeca dosyć dobrze,jednak nie dość wystarczająco przy nocnych pracach polowych.
Mailem tej jesieni mała wtope,porostu robocze światła z przodu nie świeca dość daleko Nie zdążyłem zahamować przed rowem melioracyjnym i już w nim siedziałem.
Myślę ze w tej dyskusji na temat jazdy po drogach publicznych macie w 100% racje, ze lepiej nie przeginać z HID-ami .Jednak na maszynę rolnicza w szczerym polu myślę ze byla by to rewelacja w zamian za 8 normalnych halogenów starczyło by 4 hid Cheesy
Daj znać coś o tej przeróbce czy zamontowałeś to w halogenie dalekosiężnym czy roboczym (rozproszonym)
Pozdrawiam FIRE 

Surefire L2, 6P,C2,E2D by Mar3
kozi
Użytkownik torch.pl
**

Ignoruj
« Odpowiedz #42 : 2008-02-18, 12:50:07 »

jak porobie jakieś zdjęcia to wrzucę, na razie zrobiłem na roboczych prostokątnych wesemach H3 , w drodze mam zestaw który wypróbuję w dalekosiężnych - trzeba powiększyć przelotowy otwór na kable i do tego wywiercić centralny otwór z tyłu obudowy bo ksenonowa żarówka ma dłuższą dupkę i się nie mieści  [co powoduje też problemy gdybyś chciał wrzucić je do helli np - wesem ma druciki trzymające żarówkę , hella ma taką obejmę zakrywającą cały tył ], potem to jeszcze zabezpieczyć przed wodą (mam nadzieję, że zrobiłem to dobrze)
 plastik wesema łątwo się obrabia i cenowo to nie zabija więc można poeksperymentować

no i jakas metalowa obudowa na przetwornice by się przydała , moja z braku innych pomysłów jest ... zabawna  - zobaczysz

aha - czasami zakłóca mi nieco odbiór radiowy ale to dlatego, że kable są za blisko anteny jak sądzę

kozi
Użytkownik torch.pl
**

Ignoruj
« Odpowiedz #43 : 2008-02-28, 00:32:11 »

obiecane zdjęcia (wybaczcie , że z komóry)

http://lh6.google.pl/4x4netpl/R8Xwntt23LI/AAAAAAAAED4/PuV1GnSb-aY/DSC00886.JPG?imgmax=800
zestaw do montażu hid w aucie

http://lh4.google.pl/4x4netpl/R8XwuNt23MI/AAAAAAAAEEA/eMiBIf8Kwuo/DSC00887.JPG?imgmax=800

http://lh4.google.pl/4x4netpl/R8XwxNt23NI/AAAAAAAAEEI/nmjEt605dwE/DSC00888.JPG?imgmax=800

http://lh6.google.pl/4x4netpl/R8Xw9tt23PI/AAAAAAAAEEY/4NCB02yrXxY/DSC00890.JPG?imgmax=800

http://lh3.google.pl/4x4netpl/R8XxD9t23QI/AAAAAAAAEEg/Zdx23hYEhro/DSC00891.JPG?imgmax=800

PS  jak ktoś się zacznie śmiać z mojego pojemnika na przetwornice to dostanie w ryj !

pecado
Szef
Opinii: (10)
*

Miejsce pobytu: Gdańsk

« Odpowiedz #44 : 2008-02-28, 01:15:43 »

PS  jak ktoś się zacznie śmiać z mojego pojemnika na przetwornice to dostanie w ryj !
Dzięki, już nie muszę pytać Grin

Jak zapewniłeś szczelność?
Jak wrażenia "organoleptyczne" na drodze?

pozdrawiam
pecado

Fanklub Taktycznej Rusałki |##| "Allways lead, don't follow" (M. Szczerbiak)
Strony: Pierwsza « 1 2 3 4 Ostatnia +   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: