2019-08-22, 00:31:34 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 ... 6 7 8 9 Ostatnia +   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: +/- latarek SUREFIRE  (Przeczytany 76463 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Esthan
Mechagłodzilla
Kierownik
Opinii: (18)
*

« Odpowiedz #105 : 2008-12-02, 10:02:04 »

Katalog PDF ściągnij - wszystko tam opisane jest. Choć myślę, że się nieaktualne okaże
w związku z nowymi diodami :]

Od 25.04.2013 - Ojciec prowadzący Smiley
pecado
Szef
Opinii: (10)
*

Miejsce pobytu: Gdańsk

« Odpowiedz #106 : 2008-12-02, 10:06:50 »

Katalog PDF ściągnij - wszystko tam opisane jest. Choć myślę, że się nieaktualne okaże
w związku z nowymi diodami :]

katalog znam od.. marca? kwietnia?
myślisz, że ma jeszcze jakąś wartość, skoro jak sam piszesz mają być jednak pewne zmiany?
poza tym ja się naprawdę nie jaram cyferkami podawanymi w katalogu producenta, nawet jeśli jest to SF.
mnie interesuje przede wszystkim optyka i to oczami użytkowników widziana - beamshoty na początek, wpływ mierników stanu baterii na ich zużycie, ergonomia, wykresy...
"katalog se ściągnij"... nie rozmawiajmy proszę na tym poziomie  Evil

pozdrawiam
pecado

Fanklub Taktycznej Rusałki |##| "Allways lead, don't follow" (M. Szczerbiak)
Esthan
Mechagłodzilla
Kierownik
*

« Odpowiedz #107 : 2008-12-02, 10:27:31 »

Piszesz że nie wiesz na co czekasz, to Ci daję znać że w katalogu są dane, a Ty że nie na tym poziomie mamy rozmawiać. Pecu, proszę Cię ;]

Widzę, że Cię to wkurwia. masz ochotę na coś nowego i Cię nosi że nie masz tego jeszcze w ręce Tongue

brutusik
Opinii: (0)
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #108 : 2008-12-02, 10:34:38 »

Cytuj z: brutusik  Dzisiaj o 21:23:57
"Jeżeli coś do ciebie nie przemawia to znaczy że nie do ciebie było adresowane"
Pycha, bardzo mądre Smiley
wielu, którzy zobaczyli, że można lepiej/więcej, chce więcej

wielu nie znaczy wszyscy...

pawelsz - bez ciebie, Tonia i wielu wam podobnych to forum opanowałoby stado fanatyków SF i NTac a ponieważ owe firmy ślamazarnie się produkują z nowościami to szybko skończyły by sie tematy do gadania....

bez Esthana i jemu podobnych w poglądach to po pewnym czasie trzeba by było w podpisie pod Torch.pl dopisać "made in china"

bez pecado i innych moderatorów na forum zrobiłby się burdel i co po niektórzy by sie jeszcze pozabijali, za obronę swoich przekonań (do których kazdy ma prawo).... Smiley

kiedyś miałem drobną sprzeczkę z jednym z wielbicieli Extrema Ratio, trafiłem na kiepski model i go mocno skrytykowałem, on jak to przeczytał próbował mnie zdyskredytować lub coś w tym rodzaju - co z tego wyszło........ absolutnie nic, on nadal jest fanatykiem ER (ma prawo) a ja nigdy tego G nie kupie (też mam prawo, nie?).

i można by było tak w kółko...

ja przykładowo widzę to tak: kupno drogiej latarki przez laika po to by przyświecał sobie idąc do piwnicy po kartofle jest tak samo bez sensu jak wydanie na kiepska latarkę przez hobbyste dobrego i drogiego sprzętu (niezależnie czy to będą chińskie super nowosci oparte na coraz to nowszych układach, czy też sprawdzone od lat, niewysilone, nienajnowsze sprzęty ulubionych producentów) nie jestem snobem jakby co...

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."
cyt. Stanisław Lem
Esthan
Mechagłodzilla
Kierownik
*

« Odpowiedz #109 : 2008-12-02, 10:36:52 »

wielu nie znaczy wszyscy...

....... forum opanowałoby stado fanatyków SF i NTac a ponieważ owe firmy ślamazarnie się produkują z nowościami to szybko skończyły by sie tematy do gadania....

Latarki Schneikera są na tak odległej orbicie nowatorstwa, że nieprędko ktokolwiek je dogoni :]

brutusik
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #110 : 2008-12-02, 10:38:00 »

Piszesz że nie wiesz na co czekasz, to Ci daję znać że w katalogu są dane,

dane w katalogo to jedno a wrażenia z obcowania to drugie.... zresztą sam często mówiłeś, że nie można opierać się tylko na liczbach...

"nie wszysko piękne co sie pięknie świeci"

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."
cyt. Stanisław Lem
brutusik
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #111 : 2008-12-02, 10:55:40 »

Latarki Schneikera są na tak odległej orbicie nowatorstwa, że nieprędko ktokolwiek je dogoni :]

na pewno tylko, że nie jestem w stanie wymienić wszyskich najlepszych producentów między innymi o tym jest to forum, pewnie że masz racje tylko nie tak łatwo z dostaniem tych cacek, mimo wszystko przykładowo SF i NT łatwie są dosępne (jak są wprowadzone dosprzedaży, oczywiście - o ironio) i to jest ich zaleta

cyt. Stanisław Lem
pecado
Szef
*

« Odpowiedz #112 : 2008-12-02, 10:58:12 »

Cytuj z: Esthan
Piszesz że nie wiesz na co czekasz, to Ci daję znać że w katalogu są dane, a Ty że nie na tym poziomie mamy rozmawiać. Pecu, proszę Cię ;]
Jakie tam są dane? Jasność? Może ulec zmianie jak włożą nowe diody (choć niekoniecznie, albo w małym stopniu).
Runtime? W tym roku dla odmiany podali czas pracy na najniższym ustawieniu... latarka na 2 lum będzie pracować 100h.
To Twoim zdaniem są dane, które można traktować poważnie? To jest przecież odbicie tego co wypisują chińczycy, na których tyle za to psioczyliśmy. Swoją drogą - 100 godzin przy dwóch bateriach CR123 dla dwóch lumenów? Nie "śmierdzi" Ci to? Wierzę, że SF podało prawdziwe dane (bo muszą, nie chcą Wink ), ale... efektywność sterownika staje dla mnie pod znakiem zapytania.
Największym novum Optimusa jest optyka. Są w katalogu dobre beamshoty bliskie i dystansowe? Hmm.... jakiekolwiek?

W takim razie jakie informacje są w katalogu? Zdjęcia latarki, wymiary, waga, ewentualnie jasność. Mnóstwo opisów ikonek z obudowy, opisów o tym jakie to zajebiście innowacyjne wszystko jest.
To są wg Ciebie "dane", które mogą mnie zainteresować ponownie, po tym jak poznałem je 9 miesięcy temu? Przemas, jak pragnę zdrowia - zaczynam się rechotać Cheesy
Umówmy się, że udzielając się na tym forum oczekiwałbym czegoś więcej niż ładnych zdjęć - swoje zainteresowanie wyraziłem trzy kwartały temu, teraz domagam się konkretów, a nie odsyłania do katalogu z obrazkami.

Cytuj z: Esthan
Widzę, że Cię to wkurwia. masz ochotę na coś nowego i Cię nosi że nie masz tego jeszcze w ręce Tongue
Tu mnie masz Wink

Cytuj z: brutusik
bez Esthana i jemu podobnych w poglądach to po pewnym czasie trzeba by było w podpisie pod Torch.pl dopisać "made in china"
Jest mi prawie przykro, że to oni wypuszczają najwięcej nowości nad którymi osoby interesujące się światełkami mogą się pastwić Tongue
I z całą sympatią dla Przemasa - to że on albo ja czasami wtrącimy coś o NT (uparcie twierdząc, że funkcjonalnie jest to debeściak Cheesy ), ktoś wpadnie z pytaniem o SF... To są jaskółki Sad
Ubolewam nad tym, że w tej branży mamy tak silnie zmonopolizowany regionalnie region pochodzenia, ale... to nie wina chińczyków w zasadzie, ani nasza Wink
A SF mnie po prostu drażni swoją polityką marketingową. Przyssali się do zamówień rządowych najprawdopobniej i mają szarych miłośników ich światełek po prostu w dupie Sad

pozdrawiam
pecado

Esthan
Mechagłodzilla
Kierownik
*

« Odpowiedz #113 : 2008-12-02, 11:45:29 »

Dane z katalogu - zdjęcia/opisy nowości itp - są lepsze od niczego - tak na to patrzę.

Powiem Ci, że na runtime itp nawet nie spojrzałem. Zmieniłem podejście do latarek :]

pecado
Szef
*

« Odpowiedz #114 : 2008-12-02, 11:49:25 »

Powiem Ci, że na runtime itp nawet nie spojrzałem. Zmieniłem podejście do latarek
Twoje prawo, dla mnie nadal jest wazne na jaki czas pracy z ogniwa mogę liczyc ZWŁASZCZA, że SF na 90% nadal będzie pracował tylko z bateriami, czyli będzie kosztowny w eksploatacji.

pozdrawiam
pecado

Esthan
Mechagłodzilla
Kierownik
*

« Odpowiedz #115 : 2008-12-02, 11:51:10 »

Twoje prawo, dla mnie nadal jest wazne na jaki czas pracy z ogniwa mogę liczyc ZWŁASZCZA, że SF na 90% nadal będzie pracował tylko z bateriami, czyli będzie kosztowny w eksploatacji.

No wiem wiem, rozumiem to :]

brutusik
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #116 : 2008-12-02, 15:16:32 »

A SF mnie po prostu drażni swoją polityką marketingową. Przyssali się do zamówień rządowych najprawdopobniej i mają szarych miłośników ich światełek po prostu w dupie   

a jak było z NovaTac'ami.....

nie zapomnijmy o tym że niektóre stare rozwiazania od SF akceptowały cele li-ion przykładowo KL1, U2, L2 w nowej odsłonie serii E*L mamy głowice KX1 i KX2 które już ich nie akceptuja, wydaje mi się to jako celowe działanie producenta (poważny "-") a tak niewiele potrzeba było.

cyt. Stanisław Lem
pecado
Szef
*

« Odpowiedz #117 : 2008-12-02, 15:23:19 »

a jak było z NovaTac'ami.....
Weź mi nawet nie wspominaj - te żenujące "nowości" jakie niedawno pokazali były dla mnie nieprzyjemnym szokiem. Zamiast - idąc śladami HDS'a rozwinąć linię dłuugo wyczekiwanych akcesoriów (np. tuby na dłuższe aku) wprowadzili uproszczone wersje...   Embarrassed

nie zapomnijmy o tym że niektóre stare rozwiazania od SF akceptowały cele li-ion przykładowo KL1, U2, L2 w nowej odsłonie serii E*L mamy głowice KX1 i KX2 które już ich nie akceptuja, wydaje mi się to jako celowe działanie producenta (poważny "-") a tak niewiele potrzeba było.
Pamiętam, pamiętam - ale to już było jak onegdaj śpiewano Wink
Mam też przed oczami, że LF robi spokojnie i bez łaski żarniki na 3, 3.7, 6, 7.4, 9, 13 woltów... Czyli - da się Wink
Mimo to nie rozumiem gdzie tkwi problem w rozwiązaniach natywnych akceptujących szerszy zakres napięć.
Możliwości jest kilka:
- polityka firmy związana ze sprzedażą baterii
- polityka utrzymywania niskich kosztów: prosty (-acki) sterownik na jeden typ zasilania jest (w skali przemysłowej) o niebo tańszy niż taki, który potrafi obsłużyć baterię 3V i aku 4.2-3.7V (który dodatkowo przy tych 2.8V wypadałoby sprzętowo odciąć, co dodatkowo komplikuje zabawę).

pozdrawiam
pecado

Esthan
Mechagłodzilla
Kierownik
*

« Odpowiedz #118 : 2008-12-02, 15:41:11 »

Słodcy jesteście  Kiss Zostawcie politykę politykom Cheesy

A NovaTac straciła Schneikera więc jak dla mnie są na prostej drodze do zniknięcia z rynku.

brutusik
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #119 : 2008-12-02, 16:05:51 »

polityka utrzymywania niskich kosztów: prosty (-acki) sterownik na jeden typ zasilania jest (w skali przemysłowej) o niebo tańszy niż taki, który potrafi obsłużyć baterię 3V i aku 4.2-3.7V (który dodatkowo przy tych 2.8V wypadałoby sprzętowo odciąć, co dodatkowo komplikuje zabawę).

jak tańszy skoro trza było 4 różne do 4 głowic zrobić osobno do E1L, E2L, E1B, E2DLed, wcześniej był tylko KL1 i coraz nowsze generacje pojawiajace się wraz z postępem.

Słodcy jesteście   Zostawcie politykę politykom
\

jakby tak myślano 20 lat temu to do dzisiaj komuna i PRL by władał u nas, a latarkę byś miał najlepszą ... bo ruską Smiley a pecado by być moderatorem musiałby lojalkę podpisać...

a na poważnie to godzisz się na wszystko co ci w sklepie zaoferują, chcesz by to ktos decydował co ty masz kupić nie dając ci wyboru. Zgodzę się że w obecnej sytuaji my tu z Torch.pl  nie mamy wpływu na politykę przykładowo SF ale to zachodnie  duże forum latarkowe napewno ma wpływ, i myślę że wiele spraw tam poruszanych ma duży wpływ na politykę producentów. w szczególności widać to na podstawie producentów próbujących się wybić.

cyt. Stanisław Lem
Strony: Pierwsza « 1 ... 6 7 8 9 Ostatnia +   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: