2019-09-19, 04:23:34 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Olight H2R Nova vs Acebeam H15 vs Armytek Wizard PRO V3  (Przeczytany 360 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
sslonio
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« : 2019-09-13, 15:56:49 »

Witajcie,

Jest to mój pierwszy post na tym forum więc witam serdecznie i pozdrawiam wszystkich zaglądających do tego wątku  Wink

Bardzo proszę Was o pomoc w wyborze latarki, która ma być dobrą latarką do uniwersalnego wykorzystania: w domu, do samochodu, na ryby, na spacery (mieszkam na wsi).

Na początku mój typ to był Olight H2R Nova Cool White. Jest bardzo popularna z tego co widzę i bardzo dużo osób ją chwali. Brakuje mi w niej trybu "Strobo" no i cześć w Was pisze, że jest to średniej klasy latarka dlatego zacząłem szukać czegoś o podobnych parametrach i tak moje zainteresowane zwróciło się ku Armytek Wizard PRO V3 oraz Acebeam H15.

Proszę Was o opinie, która z nich będzie najlepszym wyborem.
1984
Opinii: (16)
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 2019-09-13, 18:06:52 »

H15 ma jedną wadę jako czołówka - klik na górze latarki, przy noszeniu na głowie trudno się pstryka jedną ręką. Ma też najniższy tryb 10lm - nie jest to wielką wadą ale przydał by się naprawdę niski np 1lm.
Poza tym wymiata w każdym względzie.

Wizard XHP50 to moim zdaniem najlepsza czołówka - za całokształt, niedawno był po ok 250pln.
W porównaniu do H15 jest cięższy (ale ma magnes i ładowanie), ma mniej wygaru, świeci troszkę węziej ale za to ładnie rozprasza światło.

Wolność, Równość, Braterstwo

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "
Krul-Mateusz
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Poznań

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 2019-09-13, 19:49:34 »

Acebeam H15:

Zalety:
- najmocniejsza
- przyjemna zmiana trybów
- lekka

Wady:
- brak trybu moon
- brak zintegrowanego ładowania
- męczące (de)motowanie latarki z uchwytu

Olight H2R:

Zalety:
- wzorowo czysta barwa w wersji NW
- najtańsza z całej trójki

Wady:
- wymaga ogniwa z wystającym plusem, za które Olight sobie słono liczy  
- brak trybu w okolicy 1000lm

Armytek Wizard PRO:

Zalety:
- rozbudowane, przemyślane UI
- bardzo słaby moon
- przyjemna dla oka - lekko ciepława barwa w przypadku wersji Warm

Wady:
- odstaje pod względem ilości światła w turbo
- najcięższa w tym zestawieniu

Mając na uwadze powyższe, powinieneś dać radę podjąć decyzję samodzielnie.

"Mieć rację godzinę wcześniej niż inni: przez godzinę być uważanym za element aspołeczny." ~Antoine de Rivarol
sslonio
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 2019-09-17, 11:02:47 »

A co to oznacza, że Acebeam H15 nie ma zintegrowanego ładowania?
Ryzbor
Nowy użytkownik
*

Miejsce pobytu: miasto doznań

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 2019-09-17, 12:10:03 »

[H15] Ma też najniższy tryb 10lm - nie jest to wielką wadą ale przydał by się naprawdę niski np 1lm.

To jest duża wada. Tryby poniżej 1lm są niezbędne jeżeli chcemy zachować jako tako adaptację oka do ciemności, oświecić coś dyskretnie lub nie obudzić kolegów i koleżanek nocą na obozowisku lub w pokoju hotelu w czasie nocnej wędrówki do kibla. Dla czołówki uniwersalnej tryby poniżej jednego lumena to mus.

H2R ma najwięcej (ukrytych wad), a swoją popularność zawdzięcza głównie napisowi Olight oraz dobrej dostępności. Konieczność używania ogniw Olighta jeżeli chcemy korzystać z wbudowanego ładowania to nic innego jak dymanie klienta w dupę, te same ogniwa bez koszulki Olighta nie kosztują 55zł tylko około 15-25zł. Ponadto na wbudowanym ładowaniu bardzo łatwo może dojść do zwarcia. Tak jak przedmówca, tryby są słabo rozmieszczone, brakuje prawdziwego moona, niskiego low oraz trybu 1000lm. 

Wizard Pro Warm White wypada z tej trójcy najlepiej, bo jest najbardziej użytkowy. Barwa jest przyjemna dla oka, ciepła ale nie za ciepła, szczególnie w lesie, ma dużo dobrze rozmieszczonych trybów i prawdziwe świetliki. Z wad to jest ciężkawy, drogi, choć ostatnio regularnie jest za 250zł oraz wolno ładuje ogniwo.

Z ciekawości, czemu chciałeś barwę cool white oraz do czego jest Ci potrzebny tryb strobo na rybach? : D 
sslonio
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 2019-09-17, 14:02:17 »

@Ryzbor

Tryb Strobo jest mi potrzebny do jazdy na rowerze oraz do spacerów/chodzenia ponieważ mieszkam podmiejskiej miejscowości, gdzie jest duże nasilenie ruchu przy nieoświetlonej drodze. Nie mam jeszcze w 100% sprecyzowanej barwy światła, wiec to jest jest jeszcze kwestia otwarta....

Do czego ma być ta latarka:

1. Czołówka - wykorzystanie przy naprawach w domu, samochodu, ryby, tam gdzie muszą być wolne obie ręce. Ogólnie dobrze, że jest taka możliwość i napewno się przyda.
2. Moc - no dobrze by było żeby było jak najwięcej.
3. Magnes "w dupce" - przydatna rzecz szczególnie przy samochodzie.
4. Cena - zakładany budżet ok. 300 PLN
5. Gwarancja - Armytek daje aż 10 lat gwarancji - to jest napewno na plus.

Z tego co widzę Olight H2r Nova jest w stosunku do Acebeam oraz Armyteka bardzo popularna ale też ma sporo pozytywnych opinii. Nie wiem na ile wynika to z bardzo dobrego marketingu Olighta a na ile ludzie nawet nie za bardzo potrafią znaleźć alternatywę dla H2R Nova. I tak też było ze mną. Mój pierwszy i zdecydowany faworyt to Olight ze względu na to, że nie za bardzo mogłem znaleźć bez zagłębiania się w temat dla niej konkurencję.
1984
Opinii: (16)
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 2019-09-17, 14:18:40 »

Chcesz jeździć rowerem i naparzać stroboskopem?
Większość stroboskopów błyska pełną mocą więc może Ci ktoś delikatnie zwrócić uwagę Grin

Wolność, Równość, Braterstwo

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "
Ryzbor
Nowy użytkownik
*

Miejsce pobytu: miasto doznań

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 2019-09-17, 14:30:08 »

Czołówka na rower to średni pomysł. Mając ją na głowie nie będziesz widział dobrze zagłębień powierzchni oraz podobnie jak montując ją na kierownicy będziesz oślepiał wszystkich z naprzeciwka. Świecąc stroboskopem w czasie jazdy prosisz się o dostanie po pysku.  Mateusz ogarnia ten temat więc będzie mógł powiedzieć więcej.

Właśnie sobie odpowiedziałeś, że popularność H2R to zasługa marketingu. Pozytywne opinie na zasadzie "polecam bo mam" oraz "ma moc" są gówno warte.

sslonio
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 2019-09-17, 14:57:05 »

Jeżeli tryb "strobo" nie jest na maksa to uważam, że jest to bardzo dobre rozwiązanie. Sam często będąc kierowcą i widząc rowerzystę jadącego w trybie "strobo" jest dla mnie lepiej widoczny niż taki, który jedzie z światłem stałym (oczywiście pod warunkiem, że nie oślepia on kierowców).

Co do montażu na rower. Jeżeli latarkę w uchwycie rowerowym możesz pochylić w uchwycie to przecież żadne problem żeby świeciła bardziej pod koła niż na wprost no i oczywiści w takim trybie który nie oślepia innych kierowców.

Napiszcie mi jeszcze proszę jaki jest realny osiągany dystans, który oświetlają te latarki?
RBT
Użytkownik torch.pl
**

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 2019-09-17, 19:07:50 »

Ten strobo może (przynajmniej teoretycznie) wywoływać ataki padaczki fotogennej u kierowców jadących z naprzeciwka. Uważam, że duże częstotliwości nie powinny być stosowane na drogach publicznych. Można co najwyżej stosować 1 Hz lub podobny.
Z tej trójki opowiadam się za Armytekiem, choć sam bym go nie kupił z uwagi na ładowanie z tym wkurwiającym magnesem. Niestety nie oferują latarki ze zwykłą nakrętką, a bez tego magnetycznego systemu znalazłaby jeszcze wielu nabywców.
« Ostatnia zmiana: 2019-09-17, 19:24:05 wysłane przez RBT » Zapisane
Marcin77
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 2019-09-17, 19:10:46 »

Witam i przepraszam że się wtrące.
Mam podobny dylemat Armytek Wizard Pro czy Acebeam H15 z tym że latarka miała by mi służyć także do biegania po lesie, czytałem na zagranicznych forach opinie że całkiem dobrze się spisują podczas wykonywania biegów, o ile Armytek może być to Acebeam H15 już tak wyśrodkowany na głowie nie jest i tu obawa że może latać. Interesują mnie także stabilne tryby i tutaj te 360/390 Armyteka w porównaniu do 700 Acebama to troche mało, turbo nie biore pod uwagę.
Czy ktoś biega z jakąś z wymienionych latarek?
RBT
Użytkownik torch.pl
**

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 2019-09-17, 19:31:40 »

Nie biegam i nie mam żadnej z tych latarek. Wiem jednak, że gumowe uchwyty przy tej aktywności za bardzo się nie sprawdzają. Sam używam (z czołówek) Nitecore HC 30 i Skilhunta H03. W oryginalnych gumach gibają się. Wymieniłem je na uchwyty Armyteka zabezpieczone oringiem. Jest olbrzymia poprawa w stabilności i oddychalności. Z tym, że obydwie są od Wizarda lżejsze.
Marcin77
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 2019-09-17, 19:55:37 »

Uchwyt Armyteka zdaje się całkiem dobrze pasuje do Acebama, a sama latarka jest dość lekka, ale środek ciężkości raczej idzie na bok
Strony: 1   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Tagi: torch com

Skocz do: