2019-07-15, 20:14:23 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: LASER  (Przeczytany 547 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Dawidowsky
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Miejsce pobytu: Bielsko-Biała

Ignoruj
« : 2019-02-14, 00:43:13 »

OK,
'Laser 303' kupiony na Aliexpress, sztuk 2 cena 60zł ''za sztukę'' pierwsze wrażenia? mega pozytywnie, początkowa moc? niewyobrażalna Smiley ''dlaczego początkowa'' o tym później, zasięg? kosmiczny o tym również później Smiley
DZIEŃ ROZPAKOWANIA : Po rozpakowaniu i pierwszym zaświeceniu wielkie pozytywne zaskoczenie z odległości ok 3 m średnica kropy na ścianie około 5 cm. wyraźna, soczysta zielona kropka :)nie da się na nią patrzeć dłużej niż 1 s.'Razi' wiązka lasera ku mojemu zaskoczeniu widoczna w świetle dziennym ''prawdziwa zabawa zaczyna się w nocy'' grubość i widoczność wiązki zaskakująca, końcówka 'DISCO' fajna do zabawy na chwile.''nie będę się na niej skupiał.
TEST 1 Nie ma problemu z odległościami ''około-domowymi'' 100,200,500 m wyraźnie siada na ścianach okolicznych budynków i do tego ten imponujący promień, niezwykły efekt ma operator lasera gdyż on widzi całą długość wiązki nakierowaną na jakiś obiekt. znajdując się obok operatora dalej niż 3-4 m widzi tylko punkt na ścianie.
TEST ODLEGŁOŚCIOWY: i tutaj pełen szacunek do tej ''zabawki'' gdyż bez żadnego problemu jesteśmy w stanie z odległości 3,5 km dostrzec kropkę na ścianie, oczywiście z takiej odległości nasza kropka ma odpowiednio większą średnicę ''obserwator pod namierzonym budynkiem zameldował ok 5 m. ''znajdował się 150 m  pod kropką'' więc może się trochę mylić. Obstawiam iż realny zasięg lasera będzie wynosił około 5 km ''czekam na poprawę warunków atmosferycznych i wykonam test ''  
wskazywanie gwiazd, i tutaj  wspomniany zasięg kosmiczny nie jestem w stanie określić jak wysoko nad głowę ten promień sięga wydaję się być widoczny jego koniec lecz ile to jest metrów  to nie mam pojęcia ciężko powiedzieć.
ZIMA JEDNAK ZŁA : Przed kupnem lasera gdzieś przeczytałem iż nie działają one w niskich temperaturach ale nikt nie powiedział co to są te niskie temperatury.Zabraliśmy swoje lasery na spacer temperatura na polu wynosiła jakieś 5 może 7 stopni poniżej zera, jeden z laserów po wyjęciu z zewnętrznej kieszeni jakoś słabo świecił, promień chudy widoczność znikoma, drugi był transportowany w wewnętrznej kieszeni i on dłużej zachował początkowe właściwości, po kilku minutach zabawy oba lasery przestały całkowicie świecić 'umarły'.
TROCHĘ CIEPLEJ : Po wejściu do ciepłego pomieszczenia i ogrzaniu laserów, odzyskały dawną moc ''tak by się przynajmniej wydawało'' lecz zaczęliśmy się zastanawiać czy aby na pewno ''i tutaj wspomniana na początku moc '' wydaje nam się że od momentu wystawienia ich na minusową temperaturę zaczęły świecić gorzej tzn. intensywność koloru niby jest taka jak była ale (grubość promienia jakby cieńsza i kropka jakby mniejsza) ''chciałem podkreślić iż wszystkie pomiary są wykonywane metodą ( NA OKO ) '' ale jest to wyraźnie słabsze, ciesze, na odległości nie odnotowaliśmy wyraźnych zmian jak z 3,5 km było widać kropę  tak widać ją nadal ale czy ma teraz  1 m czy 2 ? ciężko powiedzieć. chyba że my mamy już wypalone oczy ? Smiley
PYTANIA i ODPOWIEDZI :
1- Dlaczego laser nie działa w niskich temperaturach ? o co tam chodzi ?
2- Czy mróz uszkadza w jakiś sposób laser ?
3- Czy takie lasery ulegają jakiemuś ''wypaleniu'' ?
4- Dlaczego świecił dużo mocniej na początku ?
5- Jest jakieś zagrożenie dla oka ? nie mówię tutaj o bezpośrednim świeceniu w tęczówkę ''patrzeć na promień jako operator 'zza lasera' ''

Powiedzcie co myślicie, co uważacie Smiley dzięki
asus40
Opinii: (0)
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 2019-04-28, 11:46:04 »

Kiedyś kupowało się laserki do bawienia się z kotem lub psem. Teraz jest to złe , bo taki zwierzak nigdy nie złapie fizycznie tej kropki i może dostać deprechę .!! W sumie to nie bardzo wiem po co taki komu laser . A widziałem  w sklepie w USA  lasery wielkości latarek np olight 20 w cenie ok 400 zł. Tylko po co ?
Strony: 1   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: