2020-05-28, 00:40:53 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 Ostatnia +   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: NIE POLECAM - LED Philips MASTER LED ExpertColor 3.9-35W GU10 927 25D  (Przeczytany 8774 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
bagnet
siła spokoju
Opinii: (6)
Użytkownik torch.pl
**

Miejsce pobytu: Warszawa

siła spokoju

Ignoruj
« : 2018-01-30, 19:47:56 »

Piszę tego posta jako ostrzeżenie, że "nie wszytko złoto co się świeci" i jak to nas firmy robią w bambuko. Zarówno sprzedawcy jak i producenci.  
Sprawa dotyczy "żarówek" LED Philips MASTER LED ExpertColor 3.9-35W GU10 927 25D
Wskaźnik oddawania barw (CRI): 97
Gwarancja 5 lat
Moc: 265lm
Kąt świecenia: 25°
Kolor: biały ciepły
Temperatura barwowa: 2700K

http://www.assets.lighting.philips.com/is/image/PhilipsLighting/3b36ccc5598d4801b47ba7360013a918?wid=494&hei=435&$pnglarge$
NIE POLECAM - LED Philips MASTER LED ExpertColor 3.9-35W GU10 927 25D

"Żarówki" kupowałem w polskim sklepie w dość dobrej cenie, choć do tanich nie należały (koszt powyżej 30zł / szt). Potrzebowałem 27szt do salonu, kupiłem 29szt aby mieć 2 na zapas.

Jakież było moje rozczarowanie, gdy okazało się, że każda niemal "żarówka" Philips świeci inaczej. Widać różnicę barwową, widać różnicę w spotach.
Wyróżniłem 3 kolory świecenia - niebieskawa jasna, żółtawa ciemniejsza i zielonkawa najciemniejsza.
Wyróżniłem 3 typy spotów - wyraźny z okręgiem, wyraźny bez okręgu i rozmyty.
Spoty i kolory świecenia nie są powtarzalne.

Mając taki rozstrzał i "żarówki" ustawione co ok 65cm widać wyraźnie, jak różnią się od siebie. Niestety ze względu na przedłużający się remont nie mogłem tego stwierdzić wcześniej, a po założeniu już minęło 14 dni możliwości na zwrot.

Robiłem porównanie do "żarówek" Osram po ok 10zł w promocji w markecie budowlanym, których używam od kilku lat w kuchni (12szt). CRI jest naprawdę bardzo podobne, świecenia "żarówek" OSRAM jest powtarzalne, a spoty są identyczne. Za 3x tańsze "żarówki".

Po niecałym tygodniu padła pierwsza "żarówka" Philips Master LED Expert Color. Po prostu pomigała i przestała świecić.

Zwróciłem się do Philips Polska Oświetlenie i opisałem problem o nierównej barwie świecenia, o różnych spotach, o uszkodzonej żarówce. Dostałem odpowiedź:
Dziękujemy... bla bla bla... cytuję:
Z przykrością dowiadujemy się o Pańskiej sytuacji z żarówkami.
Ponieważ firma Philips nie oferuje gwarancji na żarówki.
W tym wypadku zapraszam Pana do złożenia reklamacji u sprzedawcy

Zwróciłem się do sprzedawcy "co mam zrobić?" - Mam odesłać "żarówkę" do sklepu - no ok, tutaj standardowa procedura. Umówiliśmy się, że jak zepsuje się druga, to mu wyślę od razu dwie.

No i teraz gdzie jest myk
Sprzedawca jest zobowiązany do świadczenia rękojmi lub gwarancji przez okres 2 lat.
Producent nie zapewnia wsparcia gwarancyjnego.
Więc kto będzie świadczył gwarancję przez 5 lat?

I dlaczego wciska się nam gówno za tak duże pieniąze? Jestem bardzo rozczarowany.
Mam nadzieję, że ostrzeżenie przyda się innym użytkownikom, którzy świadomie poszukują ciepłych LEDów o wysokim CRI - na pewno nie warto kupować do tego Philipsów.

Czy się świat wiele zmieni, jeśli z młodych gniewnych wyrosną starzy wkurwieni?
sałron
Opinii: (64)
Mieszkaniec torch.pl

Miejsce pobytu: CIeŃ

LorD CIemŃości

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 2018-01-30, 21:54:56 »

Ja kupiłem kiedyś kilka drogich Osramów w Praktikerze. A Praktiker niedawno się wziął i zawinął. I co mi po 3 letniej gwarancji?

Potem kupowałem Osramy jak na obrazku poniżej w cenach ~40zł/szt. Na 10 sztuk jakimś cudem jeszcze świecą dwie. Pozostałe padały jedna po drugiej w przeciągu 3-5 miesięcy (zaczynało się od migotania). Ale w tym przypadku Castorama grzecznie zwracała kasę. Obecnie używam nowej wersji tych żarówek - świecą już długo, widocznie cała seria poprzedniczki była wadliwa. I były to produkty drogie z drukiem Made in Germany...

http://www.torch.pl/forum/index.php?action=dlattach;topic=63660.0;attach=4982;image

Z rozrzutem parametrów też standard. Widać to wyraźnie jak się jeździ przez wioski, gdzie szemrani twórcy iluminacji pakują pod okapy dachów swoich domów dziesiątki źródeł światła i wszystko często świeci (albo już nie świeci) od sasa do lasa.

Zakup dużej ilości nieznanych źródeł to loteria - bo w sklepie nie ma warunków aby odpalić chociaż kilka obok siebie. Jest za jasno, nie ma możliwości technicznych itp.

osram.jpg
Odp: NIE POLECAM - LED Philips MASTER LED ExpertColor 3.9-35W GU10 927 25D
* osram.jpg (29.05 KB, 640x640 - wyświetlony 1718 razy.)

Nadmiar światła umniejsza istnienie.   [Czesław Miłosz]
Dominik
Kierownik
Opinii: (3)
*

Miejsce pobytu: Wrocław

« Odpowiedz #2 : 2018-01-30, 23:19:23 »

Te szklane żarówki to najtańsze g - maksymalna moc nie powinna przekraczać 2,4W aby były trwałe - jak akurat zajmowałem się tym tematem to te najnajtańsze żarówki robił Liteon jako ODM i były naprawdę zrobione po taniości.

Dokładnie te same żarówki które kupiłeś były ostatnio u nas wyprzedawane w cenie nie przekraczającej 10 zł - to tak  na dobicie  Grin.

Cerber
Opinii: (10)
Uciszony
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 2018-01-31, 00:03:49 »

Dokładnie!
  technologia wykonywania niedopracowana pozbawiona jak by wiedzy technicznej
albo to jednak czysta pazerność , oszczędność na materiałach.
     Podstawowym problemem tych żarówek jest brak porządnego radiatora odprowadzającego ciepło!
 Przetestowałem również trochę tych żarówek i powiem wam że tak na dzień dzisiejszy to tylko żaróweczki Ledare z ikei
Jakość wykonania w porównaniu z pozostałymi to klasa 1
Jak będzie czas zrobię więcej zdjęć .  Masa żarówki Ledare Ikea dla porównywalnej mocy i wielkości,
  jest kilka krotnie większa od Philipsa, osrama, ansluta
 anslut jednak jest kilkakrotnie tańszy - cena -jakość- ok. Od pół roku u mnie kilka sztuk świeci .
Korpus Ikea Ledare wykonany jest w całości z alu.. prawdziwy klocek, w dodatku jakość światła gniecie Philipsa i Osrama, jednak da się i cena również jak na wykon jest zaskakująco niska - Nie żałowali materiału !

http://s1.fotowrzut.pl/PW1FAR1Z5K/1.jpg

http://s1.fotowrzut.pl/PW1FAR1Z5K/2.jpg

http://s1.fotowrzut.pl/PW1FAR1Z5K/3.jpg

http://s1.fotowrzut.pl/PW1FAR1Z5K/4.jpg

https://www.sciencetronics.com/greenphotons/wp-content/uploads/2012/11/IGP7983a_1100.jpg

http://s1.fotowrzut.pl/PW1FAR1Z5K/5.jpg

« Ostatnia zmiana: 2018-01-31, 00:07:22 wysłane przez Cerber » Zapisane

Dominik
Kierownik
*

« Odpowiedz #4 : 2018-01-31, 00:15:15 »

Czyja to żarówka z remote-phosphor ?

Cerber
Opinii: (10)
Uciszony
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 2018-01-31, 00:26:22 »

dojrzałeś  Smiley tak gg001
Fajnie zrobiona ale cena zbójecka

Barton_
Opinii: (0)
Użytkownik torch.pl
**

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 2018-01-31, 00:38:57 »

Muszę kupić naście sztuk ledowych "żarówek".
Co polecacie w relacji cena vs jakość?
Nie chcę do pół roku wymienić wszystkich ale i nie chcę płacić 50 za sztukę.
Dominik
Kierownik
*

« Odpowiedz #7 : 2018-01-31, 00:45:39 »

Jak bym miał polecić markę - to bym brał ikea made in India jak dostaniesz, od bidy china - bo to jedyne tanie z CRI90.

Jesteśmy rynkiem na którym wyprzedaje się złom elektroniczny z europy...  Tongue

Albo zapomnij o pseudo-żarówkach tylko zmień oświetlenie na jakieś normalne ledowe  Grin

sałron
Mieszkaniec torch.pl

LorD CIemŃości

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 2018-02-01, 15:17:23 »

Podstawowym problemem tych żarówek jest brak porządnego radiatora odprowadzającego ciepło!

Otóż to. Żarówki LED powinno się kupować wrzucając je wcześniej na wagę.
Wiele tych wagi piórkowej oczywiście świeci, ale degradacja jakości i ilości światła będzie postępować wykładniczo.
Fakt faktem, że jeszcze niedawno jedne z najmocniejszych Osramów (E27/17W/1521lm) ważyły jak kowadło. Po 15 minutach pracy nie dało się ich dotknąć. Teraz są nowe wersje tych żarówek gdzie ten sam strumień osiąga się z 13W i są dużo lżejsze. I o dziwo tak mocno się nie grzeją. Diody nowszej generacji, większa wydajność, mniejsze prądy, mniej ciepła.

Tak czy siak i tak trzeba się mieć na baczności i jednak brać wszystko w łapę porównując wagę.

Przetestowałem również trochę tych żarówek i powiem wam że tak na dzień dzisiejszy to tylko żaróweczki Ledare z ikei
Jakość wykonania w porównaniu z pozostałymi to klasa 1

Też od jakiegoś czasu jestem fanem. Mam ich sporo i jeszcze z żadną nie było problemów. Najstarsze świecą już koło 4 lat. Jakość świetna, waga słuszna, nawet takich z trzonkiem E14.

« Ostatnia zmiana: 2018-02-01, 15:20:02 wysłane przez sałron » Zapisane

Dominik
Kierownik
*

« Odpowiedz #9 : 2018-02-01, 16:05:29 »

Ja w ramach remontu zrobiłem mamie lampę ledową na szafę: 60cm profilu aluminiowego (tak ze 2kg), 10 ledów Cree XP-E warm white, Cri 80, zasilacz meanweel 700mA, sterownik na pilota Smiley.

Koszt sumaryczny: ok 100 zł
Strumień świetlny: ok 2300lumenów
Trwałość: myślę, że z 20'000 godzin pociągnie  Cool

sałron
Mieszkaniec torch.pl

LorD CIemŃości

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 2018-02-02, 03:19:02 »

"Producenci oświetlenia LED potrafią być bardzo zdeterminowani w poszukiwaniu źródeł światła o jak najlepszych parametrach, często spędzając wiele czasu na bardzo wnikliwej analizie dokumentacji, oraz badaniu i porównywaniu poszczególnych rozwiązań. Paradoksalnie, często traktują nieco po macoszemu system chłodzenia, który zapewni optymalną pracę źródła światła, po części niwecząc poniesiony trud.

W rzeczywistości zbyt wiele kluczowych parametrów pracy diody zależy bezpośrednio od sprawności i wydajności zastosowanego systemu chłodzenia, by traktować go beztrosko. Zazwyczaj jest to również najbardziej kosztowny element całej aplikacji, czasem nawet kilkukrotnie droższy niż samo źródło światła, więc kluczowe jest dobranie rozwiązania, które z jednej strony zapewni diodom LED optymalne warunki pracy, z drugiej pozwoli na uniknięcie przeszacowania, które spowoduje niekorzystny wzrost kosztów produkcji. Dlatego na etapie opracowywania aplikacji należy precyzyjnie obliczyć wymagania odnośnie do wydajności systemu chłodzenia i jeśli jest taka możliwość, przeprowadzić modelowanie komputerowe, a następnie laboratoryjne przetestować cały układ w celu zapewnienia diodzie LED optymalnych warunków pracy.
"

Dlaczego trzeba chłodzić diody LED?
ELEKTRONIKA PRAKTYCZNA (Marzec/2015)

https://ep.com.pl/files/11021.pdf

albo

https://ep.com.pl/artykuly/10309-Dlaczego_trzeba_chlodzic_diody_LED.html
« Ostatnia zmiana: 2018-02-02, 03:27:35 wysłane przez sałron » Zapisane

Dominik
Kierownik
*

« Odpowiedz #11 : 2018-02-02, 09:52:50 »

Buhehehe.... Modelowanie, obliczenia ? W praktyce to się dzieje tak: W małych firmach całym "działem projektowania" jest jedna osoba, której zadaniem jest zarobienie jak największej ilości kasy dla firmy, w większych firmach mają podzielone produkty między siebie aby nie zajeb... się zupełnie między zakupami a sprzedażą. W jeszcze większych zakupowiec jest wydzielony i przy odrobinie szczęścia wie czemu ta żarówka świeci bo nie został wymieniony na tańszego po etapie wprowadzenia produktu. W jeszcze większych zdążają się ludzie którzy wiedzą o co chodzi i starają się testować sprzęt który kupują w ramach ograniczeń budżetowych jakie narzuca im firma.

Jak masz 6-7 milionowy budżet tylko na ledy (w zakupie) to może wyskrobiesz trochę kasy na zakup spektrofotometru i sprzętu do testowania sterowników inaczej zabiją cię śmiechem  Cool. W sieciówce dobrze znanej na literkę .... po prostu biorą wszystko na co dostaną 2 letnią gwarancję producenta, komplet papierów, resztą się nikt nie przejmuje.

bagnet
siła spokoju
Opinii: (6)
Użytkownik torch.pl
**

Miejsce pobytu: Warszawa

siła spokoju

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 2018-02-02, 10:54:46 »

Wiesz, tyko różnica polega na tym, że te Philips Master ExpertColor to nie są szajsy z sieciówki po 6zł tylko teoretycznie najbardziej zaawansowane światła LED o wysokich parametrach od uznanego producenta. Ja za to zapłaciłem i się przejechałem, bo to gówno jest gorsze, niże 3x tańsze "zwykłe" światła LED od innego uznanego producenta.

Czy się świat wiele zmieni, jeśli z młodych gniewnych wyrosną starzy wkurwieni?
sałron
Mieszkaniec torch.pl

LorD CIemŃości

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 2018-02-02, 16:08:54 »

Buhehehe.... Modelowanie, obliczenia ? W praktyce to się dzieje tak:
[...]

To właśnie miałem na myśli. Pewnie mało kto podchodzi do tego tak jak należałoby podejść.

Barton_
Opinii: (0)
Użytkownik torch.pl
**

Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 2018-02-02, 20:02:43 »

Wiesz, tyko różnica polega na tym, że te Philips Master ExpertColor to nie są szajsy z sieciówki po 6zł tylko teoretycznie najbardziej zaawansowane światła LED o wysokich parametrach od uznanego producenta. Ja za to zapłaciłem i się przejechałem, bo to gówno jest gorsze, niże 3x tańsze "zwykłe" światła LED od innego uznanego producenta.
Bo i producent jest uznany (za producenta jednorazówek). Na żadnej innej firmie się tak nie przejechałem jak na Philipsie. Telewizor - zonk, boombox - zonk. Część to wina firmy, część serwisu, który hołduje zasadzie, że o klienta należy dbać ale tylko do momentu zakupu.
Strony: 1 2 Ostatnia +   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Tagi: com

Skocz do: