2018-10-22, 05:36:36 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 ... 3 4 5 +   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Nowości  (Przeczytany 13502 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
bagnet
siła spokoju
Opinii: (6)
Użytkownik torch.pl
**

Miejsce pobytu: Warszawa

siła spokoju

Ignoruj
« Odpowiedz #60 : 2016-11-21, 16:32:24 »

A ja sobie sprawiłem pod karabinek AR15 latarkę Armytek Viking Pro w wersji XHP-50 Warm. No ładnie świeci i ciepło i daleko (2000lumenów) i latarka grzeje się jak turbina silnika. Smiley Dla mnie BOMBA! A i jeszcze przedłużkę sobie sprawiłem na 2x18650 z Barracudy. Już myślę o następnej latarce Armytek, tym razem kieszonkowo-kątowej.

https://lh3.googleusercontent.com/VR3tlios0_XxTmzG3sU_TLtBkQlhjKt1mB8KkYQn-1OfCbfE4Plgofk_2KWSwcexTQPmYB01ZZEFww=w1366-h768-no
Nowości

W trybie najniższym tak wychodzi, w wyższych wypala gały...
https://lh3.googleusercontent.com/XJ5ZtD-56ywC4UrHuPMnVnOQZgUWzrFKBMTFa7paZblzrqVjffKo5z0HHJjLB5ISWGbJYI9x69Nceg=w1366-h768-no
Nowości

Dziękuję Armytek.com.pl / HVT za dobrą cenę i szybką wysyłkę.

Czy się świat wiele zmieni, jeśli z młodych gniewnych wyrosną starzy wkurwieni?
HVT
Szef działu
Opinii: (14)
*

Miejsce pobytu: Gorzów Wlkp.

« Odpowiedz #61 : 2016-11-23, 15:52:06 »

Nowe holdery silikonowe w Wizardach zostaną zastąpione plastikową "trzymaczką" . Trzyma pewnie, latarka się nie obraca i szybko się wyciąga. Na razie mam tylko w kompletach z Wizard Pro XHP50

https://armytek.com.pl/Foty_promo/Forum/Holder/wiz_6.jpg
Nowości

https://armytek.com.pl/Foty_promo/Forum/Holder/wiz_5.jpg
Nowości

https://armytek.com.pl/Foty_promo/Forum/Holder/wiz_4.jpg
Nowości

https://armytek.com.pl/Foty_promo/Forum/Holder/wiz_3.jpg
Nowości

Latarki Armytek - dla tych, co się znają....
bagnet
siła spokoju
Opinii: (6)
Użytkownik torch.pl
**

Miejsce pobytu: Warszawa

siła spokoju

Ignoruj
« Odpowiedz #62 : 2016-11-23, 16:21:14 »

Niemożliwe, fotki gorsze od moich... Cheesy Cheesy
Eh chodzi mi po głowie Wizzard...

Czy się świat wiele zmieni, jeśli z młodych gniewnych wyrosną starzy wkurwieni?
HVT
Szef działu
Opinii: (14)
*

Miejsce pobytu: Gorzów Wlkp.

« Odpowiedz #63 : 2016-11-23, 17:37:48 »

Niemożliwe, fotki gorsze od moich... Cheesy Cheesy
Można? Można... wystarczy wziąć komórkę Wink

Latarki Armytek - dla tych, co się znają....
Harry
Opinii: (5)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Gdańsk

Mieć wielu przyjaciół, to nie mieć żadnego...

Ignoruj
« Odpowiedz #64 : 2016-11-28, 20:30:19 »

Wczoraj w nocy znalazłem chwilę czasu by potestować kupionego u HVT kilka dni temu Vikinga Pro v3 (z ciepłą XHP50 na pokładzie). Pogoda była paskudna, wiało, śnieg padał w dziób i ogólnie było nieciekawie. Pomyślałem, że jest to dobry czas na test. Połaziłem sobie nad Wisłą, poświeciłem na drugi brzeg, zmarzłem, ale wyciągnąłem kilka wniosków.

Rzeczywiście - to samo, co dawniej, to to nie jest. Przyzwyczaiłem się do możliwości dowolnego zaprogramowania wcześniej posiadanego modelu Pro v2.5. Jego gładki reflektor dawał wyraźną granicę między spotem a spillem, a ciepła barwa diody przyjemnie penetrowała przez deszcz lub lekką mgiełkę. W nowszym modelu Pro v3 już tego nie uświadczy. Tu tryby praktycznie poustawiane są na sztywno. Jakieś możliwości wyboru są, ale w porównaniu do Pro v2.5 to mizeria. Reflektor podobny, ale OP - wygładza więc promień, dzięki czemu spill jest lepiej doświetlony, ale sprzęt traci na zasięgu. Barwa światła jest bardziej neutralna niż ciepła, a CRI też wydaje się niższe niż 90.

Osoba czytająca ten tekst mogłaby więc już teraz zapytać - to po co wymieniać coś dobrego i sprawdzonego na coś nowszego lecz gorszego? A czy ja napisałem, że Pro v3 jest gorszy? Jest inny, a przede wszystkim chooolernie jasny. Po odpaleniu trybu Turbo2 i włożeniu świeżo naładowanych ogniw, promień latarki wręcz rozpuszcza w powietrzu padający śnieg. Zapomina się wówczas o reflektorze OP i mniejszym o tych kilka metrów zasięgu, bo trzeba uważać gdzie się świeci, by tego nie podpalić. Idę, świecę na leżący pod nogami śnieg, mrużę oczy i zadaję sobie pytanie, jak z jednego akumulatora i tak małego sprzętu wykrzesano tak wiele lumenów?

Test na powietrzu latarka przeszła świetnie. Zasięg w zupełności wystarczający, choć muszę przyznać, że szperacz to to nie jest i wolałbym cieplejszą diodę. Nic nie zaparowało pod szybką, sprzęt okazał się szczelny (przecież nie mogło być inaczej) i przy okazji posłużył jako grzałka do rąk, bo w trybie maksymalnym obudowa jednak ostro się grzeje. W pomieszczeniach jest jeszcze lepiej, bo to idealna latarka przede wszystkim na bliski i średni dystans oraz do wnętrz. Daje silne, odpowiednio szerokie i równomiernie rozłożone światło, z nieprzeszkadzającym nieco ciemniejszym polem w centrum, zapewne charakterystycznym dla tego typu diody. Idę sobie przez ciemne zakamarki i zastanawiam się, po co taka jasność? By lepiej wyglądała na papierze i dla większego zasięgu? Pewnie tak. By oślepić "wroga" też - i tu tryb strobo w maksie wymiata! Nie wyobrażam sobie kogoś, kto w to mógłby dłużej patrzeć. Ale w normalnej sytuacji, świecąc pod nogi, jest po prostu za jasno. Przeciętny użytkownik i tak zapewne będzie używał na co dzień niższego trybu Turbo1, delektując się świadomością, że w ciągu chwili może go sobie zamienić na 2x jaśniejszy Turbo2.

Dokładając do tej "słonecznej" jasności atuty takie jak:
- zmieniona obudowa - inny kształt głowicy, który znacznie poprawia chwyt latarki,
- bezel w postaci "taktycznej korony",
- płynniejsza zmiana "kręconych" trybów uzyskana przez lepsze dopasowanie gwintów,
- mniej skomplikowane i bardziej intuicyjne sterowanie,
- odczuwalnie, choć tylko o 40 gramów, mniejsza waga,
wychodzi, że Viking Pro v3 na XHP50 jest światłem całkiem użytecznym. W moim egzemplarzu te niesławne bazarowe grafiki jakoś mocno w oczy się nie rzucają, mimo że jestem pedantem. Odbłyśnik i szybka są czyste, bez paprochów, odcisków palców, itp. Lubię dużo trybów, lubię je poustawiać pod siebie, ale ta latarka jakoś daje radę.

Intryguje mnie tylko ta barwa światła, bo mimo napisu "Warm Light" ewidentnie jest bardziej neutralna niż ciepła... Właściciele XHP50 Warm Light - też macie takie odczucie?

« Ostatnia zmiana: 2016-11-29, 10:59:21 wysłane przez Harry » Zapisane

Strony: Pierwsza « 1 ... 3 4 5 +   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: