trwa ładowanie paska...
2017-11-19, 17:19:13 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza 1 2 +   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Olight H1 Nova  (Przeczytany 4848 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
yano
Opinii: (12)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: LJA ;-)

zwykły gadżeciarz - amator

Ignoruj
« Odpowiedz #15 : 2016-12-23, 14:36:51 »

Dzięki za reckę Wink

Od pewnego czasu chodzi za mną mała czołówka z ciepłą diodą - H1 nova to teraz jeden z moich faworytów, chociaż bardziej skłaniam się do zasilania AA/14500.

Podoba mi się, że można odciąć zasilanie poprzez lekkie poluzowanie zakrętki. Poza tym to całkiem fajny maluch.

Jeżeli pojawi się H1R nova warm to biorę ją w ciemno Cool

pozdrawiam
dziękuję
i do widzenia
yano
1984
Opinii: (14)
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #16 : 2016-12-23, 17:25:03 »

Jeżeli pojawi się H1R nova warm to biorę ją w ciemno Cool
Warm u Olighta? Chyba jeszcze trochę poczekasz.

Wolność, Równość, Braterstwo

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "
Cerber
Opinii: (10)
Użytkownik torch.pl

Brzydki, zły i szczery

Ignoruj
« Odpowiedz #17 : 2016-12-23, 21:15:20 »

To ja chce H1R nova warm 98Ra  - biorę od razu w ciemno całą paletę  Smiley
  może wyrobią się  do 2030r.  

@mar3
nic ci nie umknie   Grin
prawda temat z lekka zagęściliśmy.
   Tylko tak się zastanawiam czy na pewno jesteś w posiadaniu którejś z niżej w. Nichia hiCri? ;  
np. 219B ,  / nvsL 219 BT ,219 BT-V1 , 219 AT-H1 /  nvsw 219BT-V1    cct +/-4500 K  90/93Cri
Bo również w przypadku bladych niczi trzeba trafić w swoje ulubione widmo, barwę i odcień  
Nie wykluczone że problem jest innej natury,  może  jakieś paskudne zapalenie gałek dokucza..
Może polecimy jakieś krople do oczu ?   Wink
 Jak będziesz miał chęć i chwilę zrób beamshoty swojej lampki na nichia vs xm-l2-Olight

Na dole masz foty bladych wyblakłych nichii vs  xm-l2Olight    

@heimdall
Prawie by się zgadzało , jednak są producenci latarek  nie mający  z tym problemu;
   -Zebra, Armytek , Eagtac,...
Jakoś stosują  nowoczesne emitery o wysokim wskaźniku oddawania barw,
 dają możliwość wyboru za rozsądną adekwatną do jakości kwotę.
    Skupmy się na  Jednym  producencie co, nie przebiera nogami aby przestawić się
 na szerszy zakres swojej oferty...
Przykład.  s1 150zł /  S mini ~300zł   -za słabiutką latareczkę
z zasilaniem cr123,  bez zmian technicznych wewnątrz urządzenia?
Nie zrobili nic w kierunku poprawy jakości emisji światła poza skromną barwą jedynie w 3 z 6ciu modeli.
Dlaczego nie dla wszystkich?  Co z klientem który "marzył o miedziance nw" a dają tylko cw  ?
 No tak ma ciepłe przepiękne body ze szlachetnych materiałów .
Jak można zrobić  produkt luksusowy  nie poprawiając nic od strony  technicznej?
  Przeznaczeniem Latarki jest co ?
Ma porządnie  świecić .
 Nie tylko wygladać fajnie na półce.  obudową nie świecimy!
Body latarki ma głównie  spełniać funkcję termiczną, ergonomiczną , wytrzymalościową.

-Olight celuje w nieświadomego przeciętniaka kupującego głównie oczami .
Dawno temu sam dałem się złapać, dziś patrzę na narzędzia z innej perspektywy .
Nie rajcuje mnie powielanie wciąż tego samego w wybajerzonych, nowych ubrankach.

Olight nie stosuje diód niskiej jakości. Nie utożsamiaj braku wysokiego CRI z niską jakością.

- Pisałem o niskiej jakości światła, starych strukturach,  nie o technicznej jakości diód.

Czemu zaraz kpi?

Jak wyrzej...
  Są ograniczeni, i zbyt pazerni. Ich zaplecze techniczne niezostanie rozbudowane specjalnie  dla mniejszości.  
Dla nich towar luksusowy to  kuszące body np. z tytanu ociekające złotem,
 ch...  że świeci jak ruska lampka z  bazarku.
  Dla Olight Liczą się TYLKO  tzw.   masowi użytkownicy którzy zadowalają się monochromatycznym światłem .

Jestem w szoku. Odkryłeś tajemny spisek korporacji! One pracują dla zysku! Smiley

Heh @komor
 mów mi Bartolomeo Diaz albo jak wolisz Krzysio Kolumb
  trochę logiki,  przeczytaj i przemyśl nim znów zakpisz cytując..
1. mamy jak to nazwałeś dwie korporacje
panasonic    oraz    Olight
Jedna i druga sprzedaje  Ogniwa "Panasonic",  jednak w  różnych opakowaniach.
Panasonic za 25zł  / Olight za 50zł
która z firm ograbia nieświadomego klienta ??

2.    Swój Pro Aparat fotograficzny za grube pieniąchy kupił byś od której korporacji?
 Tej która narzuci swoje parametry, oprogramowanie, matryce od innej tańszej korporacji
i obleje plastik złotą farbą   ??
      Czy od kulturalnych ludzi którym ty przedstawisz swoje potrzeby a oni sprostają twoim wymaganiom
 i pomogą z konfigurować wymarzony produkt lub wybrać z dostępnych ??

Generalnie jako miłośnik fotografii powinieneś świecić przykładem, przedstawiając modele lampek
 i fotografie obrazujące prawdziwą jakość i niedoskonałości .. światła.
Gdyż "fotografia, jest to jedna z dziedzin  o krytycznym znaczeniu barwy",   podobnie jak;
pracownie  graficzne,  w muzeach i galeriach sztuki, w laboratoriach dentystycznych, w laboratoriach przemysłowych,
 przy dopasowaniu kolorów w lakiernictwie...
 Nie widziałem żadnego beamshota twojego autorstwa.
 czyżby nie wychodziły pod osłoną boskiego światła z lampek Olight ??

http://www.superfonarik.ru/beamshots15/original_images/EagleTac_MX25L3C_6xNichia_219_(No_Bezel).jpg
Olight H1 Nova

Beam Nichia
http://wh1ie34g5.homepage.t-online.de/bilder/020516/IMG_3931.JPG
Olight H1 Nova

http://s1.fotowrzut.pl/BV03O32QCB/1.jpg
Beam xm-l2Olight - poniekąd prawdziwa jakość    
https://s11.postimg.org/puf97akbn/P1260921.jpg
Olight H1 Nova
« Ostatnia zmiana: 2016-12-24, 10:14:44 wysłane przez Cerber » Zapisane

komor
Opinii: (9)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Wrocław

Ignoruj
« Odpowiedz #18 : 2016-12-23, 21:44:06 »

Cerber, nie robię beamshotów, bo mam parę latarek na krzyż i mało wolnego czasu, żeby wybrać się ze sprzętem na spacer. Powiem Ci nawet, że sfotografowałem w domu Colorcheckera moimi latarkami w celu sprawdzenia ich charakterystyki barwnej, ale zwykły soft do robienia profili barwnych
(do celów fotograficznych) nie akceptuje takich dużych błędów barwnych i nie wyświetla tabelki z wynikami. Muszę znaleźć coś innego, może jakiś open-source i rozwiązać problem nierównomiernego oświetlenia małego celu, jakim jest Colorchecker.
Co do cen akumulatorków to znowu odkrywasz Amerykę, drogi Kolumbie. Popatrz na inne firmy latarkowe, które sprzedają obrandowane ogniwa, popatrz na jakiekolwiek firmy sprzedające akumulatory na rynku foto (ile kosztuje akumulator do lustrzanki sprzedawany przez Canona, Nikona czy Sony, a ile analogiczny produkt firmy niezależnej, np. Phottix czy Hama), popatrz za ile sprzedaje lusterko czy inny plasticzek Mercedes, a za ile Bosch. Co tutaj wyróżnia akurat Olighta? Zresztą nie musisz stosować ich akumulatorów w ich latarkach. Nie ma wymogu.

Olight R50, S30R II, S15R, Skillhunt H03, Led Lenser P2 BM, D.Q.G Spy
albercik
Opinii: (3)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Wlkp

WKMN

Ignoruj
« Odpowiedz #19 : 2016-12-24, 00:57:37 »

@Cerber - nie mogę doczekać się Twojej pierwszej recenzji, dawaj swego Eagleteca. Chętnie o nim poczytam i zobaczę jak świeci.

evolve
Opinii: (3)
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #20 : 2017-02-01, 11:50:50 »

A czy Nova ma PWM?
Strony: Pierwsza 1 2 +   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Tagi: torch com

Skocz do: