trwa ładowanie paska...
2017-04-29, 09:37:29 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza 1 2 3 Ostatnia +   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Klarus G20  (Przeczytany 5221 razy)
1984
Opinii: (4)
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #15 : 2016-11-16, 06:22:01 »

W instrukcji napisali:
When the power is less than 10%, the indicator light will illuminate red and then flicker to alert user that capaciti is critical.
Natomiast nic nie ma na temat przytrzymywania klika.
Ciekawy jestem tego wykresu.

Wolność, Równość, Braterstwo

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "
mar3
Kierownik
Opinii: (104)
*

Miejsce pobytu: okolice Poznania

« Odpowiedz #16 : 2016-11-16, 13:36:05 »

Nic z tego, jasność spada tak samo jak po normalnym włączeniu turbo. Test robiłem bez wody, pod koniec można zauważyć jak jasność zaczyna spadać płynnie, chyba się nieco nagrzało latarce Grin Aha - test 10cio min.

https://s16.postimg.org/grzsb8khx/klarus_g20.jpg
Klarus G20
1984
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #17 : 2016-11-16, 17:24:09 »

Eh, inaczej to sobie wyobrażałem Roll Eyes

Moja, jak dioda w kliku świeci na pomarańczowo, lubi sobie pisnąć w turbo. Na naładowanym aku pracuje bezgłośnie.

Ogniwo faktycznie długie, nie mieści się w ładowarce (efest s2) ale da się ładować.
« Ostatnia zmiana: 2016-11-16, 17:41:39 wysłane przez 1984 » Zapisane

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "
1984
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #18 : 2016-11-17, 19:31:11 »

zieloczek 100 z jakiej miałeś dystrybucji?

zieloczek100
Opinii: (1)
Użytkownik torch.pl
**

Ignoruj
« Odpowiedz #19 : 2016-11-19, 17:54:05 »

Z Gearbest, Klarus pomógł Wink

1984
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #20 : 2016-11-20, 02:24:25 »

Ja napisałem tiketa do GB że czasem słychać buczenie i czy to nie jest defekt. Zrobiłem to, aby sprawdzić reakcję na zgłoszenie problemu przez kupującego, bo i tak nie miałem zamiaru odsyłać Evil
I jaką dostałem odpowiedź?
Ano mniej więcej taką że sprzedają tylko oryginalne produkty i przed wysyłką przechodzą dokładną kontrolę jakości. Mało tego zapewnili mnie że moja latarka nie ma żadnego defektu, jak to sprawdzili z drugiego końca świata nie napisali Evil
Trochę sytuacja w stylu "spieprzaj dziadu", nadmienię tylko, że z FastTech nie miałem problemu z wymianą K40s, w której piszczała cewka. Trochę kręcili nosem na koszt odesłania, ale kasę oddali.  Czyli można, zależy tylko z kim ma się do czynienia.
Na szczęście latarka chyba się "dociera", bo już praktycznie pracuje w ciszy Smiley

Dziś postanowiłem sprawdzić jak to jest z tą sygnalizacją rozładowanego aku. Otóż dioda w kliku zaczyna na stałe migać na czerwono; tak jak to opisane jest w instrukcji.

Nadal się upieram że przytrzymanie klika powoduje inną pracę sterownika Wink
Dziś padał śnieg z deszczem i był wiatr, więc chłodzenie miała zapewnione jak się patrzy.
Moje wnioski oparte na obserwacji:
1.Na słabym aku latarka po przeklikaniu na max czasem nie potrafi odpalić maxa, załańcza się coś w rodzaju trybu pomiędzy dwoma najwyższymi, ale czasem po kilku sekundach odpala max (towarzyszy temu "syk" Grin),  czasem trzeba przeklikać jeszcze raz.
2. Po wduszeniu klika zawsze daje radę odpalić max.
3. Max (jak dioda świeci już na czerwono) po przeklikaniu, po chwili schodzi na niższy tryb. Można max odpalic klikiem ale już słabo to wygląda bo szybko znowu schodzi.
4. Max po wduszeniu ciągnie dłużej niż po przeklikaniu.
Tak jest przy dobrym chłodzeniu.

A teraz najlepsze, jak już dioda pulsuje na czerwono.
1. Po przeklikaniu na max latarka szybko schodzi na najniższy tryb.
2. Po wduszeniu klika latarka świeci maxem bez schodzenia aż do momentu w którym robi off.
Od razu mówię, że ten max jest umowny nie jestem w stanie stwierdzić czy na słabym i naładowanym aku max jest taki sam.
Jak już tak pobawimy się latarką, jak już aku ledwo dyszy, to jak mamy zapamiętany max, każde odpalenie latarki krótkim klikiem powoduje natychmiastoweb wyłączenie latarki. Po przytrzymaniu latarka świeci wyraźnie dłużej.

Niezły ten sterownik, zawsze próbuje odpaić max dla mnie bomba.
No musze powiedzieć, że choć nie lubię zimnego światła i jestem maniakem zasięgu , g20 zostanie u mnie na dłużej Grin
« Ostatnia zmiana: 2016-11-20, 02:36:30 wysłane przez 1984 » Zapisane

zieloczek100
Użytkownik torch.pl
**

Ignoruj
« Odpowiedz #21 : 2016-11-20, 02:59:19 »

Napisz do pracownika Klarus na skype - live:hanyalu09 - Klarus
Z ciekawości, co Ci odpiszą Wink nagraj wcześniej film i wrzuć na youtube, żeby nie tracić czasu.

U mnie to samo, jak zostawiłem latarkę na dobrym ogniwie na max i włożyłem rozładowane, to jest dźwięk jakby coś miało zaraz wybuchnąć i się wyłącza.

Zimne światło fajne, ale gdyby firmy dodały na stałe do oferty ok 5500K, to byłoby super.

1984
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #22 : 2016-11-20, 03:28:36 »

Na chwilę obecną latarka jest ok. Czasem "syknie" fakt, ale nie ma łatwo, zasilanie XHP70 z jednego li-iona może powodować pewne trudności Roll Eyes Może napiszę do Klarus, sam jestem ciekawy reakcji Evil

megasmig
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #23 : 2016-11-21, 19:34:06 »

Nie wiem jak u was ale w moim Klarus G 20  akumulator daje się ładować w latarce tylko w komputerze przez USB , próbowałem przez ładowarkę USB mam taką od Olighta r 40 i lipa , nie ładuje a dioda na przycisku bocznym błyska na przemian na czerwono i zielono .Na razie nie ma problemu z czasem raczej dokupię też ładowarkę do akumulatorów i z jeden dodatkowy 26650 .
mar3
Kierownik
Opinii: (104)
*

Miejsce pobytu: okolice Poznania

« Odpowiedz #24 : 2016-11-21, 20:28:01 »

@1984

Kurcze, ja nie widzę różnic z tym klikiem. No nie podobno żebyśmy mieli inne wersje latarki ...

@megasmig

co prawda na ładowarce od Olighta nie próbowałem ale inne były ok, zerknę jak się zachowuje na innych co mam w domu a nie sprawdzałem z G20
rc.poznan
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #25 : 2016-11-21, 23:39:51 »

Ja też oczekuję na G20 ale zastanawiam się czy zmieniając diodę na xhp35/50 nie otrzyma się podobnej ilości światła tyle tylko, że bardziej skupionego?
Czy może już ktoś rozbierał G20 aby zobaczyć na jakim jest podłożu? A może ktoś wie jaki prąd idzie w diodę?
zieloczek100
Użytkownik torch.pl
**

Ignoruj
« Odpowiedz #26 : 2016-11-22, 01:09:16 »

Ja mogę spróbować rozebrać, jeżeli powiesz mi jak wyciągnąć sterownik Wink

Reflektor jest na tyle mały, że nie warto kombinować i ryzykować uszkodzeniem latarki.

1984
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #27 : 2016-11-22, 04:35:17 »

@1984

Kurcze, ja nie widzę różnic z tym klikiem. No nie podobno żebyśmy mieli inne wersje latarki ...
No, moja czasem buczy w turbo Grin

Nie widzę też żeby jakoś sygnalizowała koniec ładowania aku. Cały czas dioda w kliku świeci na czerwono. A akumulator raczej się naładował do oporu, bo była podłączona cały dzień, na pewno więcej jak 10h.

zieloczek100
Użytkownik torch.pl
**

Ignoruj
« Odpowiedz #28 : 2016-11-22, 08:44:13 »

Sygnalizuje tym, że kolor diody zmienia się na zielony

komor
Opinii: (9)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Wrocław

Ignoruj
« Odpowiedz #29 : 2016-11-22, 09:46:57 »

Czerwona dioda - poziom aku okej, zielona dioda - aku puste? Kto to wymyślił? Czerwony kolor zwykle symbolizuje problem, a zielony brak problemu…

Olight R50, S30R II, S15R, Skillhunt H03, Led Lenser P2 BM, D.Q.G Spy
Strony: Pierwsza 1 2 3 Ostatnia +   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: