trwa ładowanie paska...
2017-12-15, 18:45:18 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza 1 2 3 Ostatnia +   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Olight S30R II i S30R Javelot  (Przeczytany 19696 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
komor
Opinii: (9)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Wrocław

Ignoruj
« Odpowiedz #15 : 2016-01-10, 12:34:00 »

Aha, no i kwestie zmian w akumulatorze (podwójny pierścień + i –) opisywałem też trochę w Twojej recenzji pierwszej wersji S30R (http://www.torch.pl/forum/index.php/topic,61522.msg252742.html#msg252742). Główną zmianą w stosunku do poprzedniej „dupki” jest brak ruchomych elementów – teraz są one w docku. Co oznacza też, że dock od wersji S30R I jest niezgodny z wersją II. Podobnie S30R II nie podładujemy też w docku od np. S15R (którą też mam), bo tam jest właśnie starsza konstrukcja, z ruchomym elementem w „dupce” latarki.

W wyniku dalszej dyskusji zrobiłem też potem dokładniejsze rozeznanie jak idzie zasilanie w S30R II i S15R, ale wrzuciłem to już tylko na Światełkach, więc pozwolę sobie wrzucić link: http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?p=204317&highlight=#204317 Wychodzi na to, że w pierwszym rozwiązaniu dockowym (np. S15R) na obudowie latarki raz jest +, a raz –, w zależności od tego czy jesteśmy w trybie ładowania czy świecenia. Efektem ubocznym zmiany dokonanej w S30R II jest też fakt, że latarka w trakcie ładowania na docku może świecić, S15R jest wtedy odcięta od drivera moim zdaniem.

Olight R50, S30R II, S15R, Skillhunt H03, Led Lenser P2 BM, D.Q.G Spy
sałron
Opinii: (63)
Mieszkaniec torch.pl

Miejsce pobytu: CIeŃ

LorD CIemŃości

Ignoruj
« Odpowiedz #16 : 2016-01-10, 18:11:23 »

Dzięki za recenzję. Jeszcze parę poprawek z możliwością wyboru tintu i może w końcu skuszę się na Batona Smiley

Jak już wybebeszysz i pozamieniasz reflektory, to poproszę zdjęcia z wiwisekcji.
Jestem ciekaw ile lx/m dołoży gładki reflektor w Javelocie.

mar3
Kierownik
Opinii: (104)
*

Miejsce pobytu: okolice Poznania

« Odpowiedz #17 : 2016-01-10, 19:14:38 »

W batonie S1 namalowali na tubie, jak wkładać ogniwa, a tutaj już o tym zapomnieli Wink

Pewnie dlatego, że aku jest w zestawie i do ładowania nie trzeba go wyciągać.

Ale po jakiego grzyba wsadzać ogniwa - do przodu?

Cieszy fakt że pojawia się coraz więcej latarek z takimi diodami Smiley

Może ma to jakiś wpływ na ładowanie, nie wiem. A w przypadku S1 i S2 to już w ogóle nie mam pojęcia.

Recka jak zwykle klasa, najlepsze w kraju

Fajne lampki!
Javelot daje czadu!

Te kliki niby wygodne ale nie w nocy, ciągle mam mieszane odczucia. No ale chyba lepiej przy tej konstrukcji i tak już się nie da, może kiedyś je schowają jak Zebra Grin

No i trochę długie jak na ten włącznik + ciągle brakuje neutrala.

Dzięki.

Te zmiany wymagałyby kompletnej przebudowy body/sterownika, nie wiem czy w to pójdą ...

przy tylu zmianach jakie wprowadzają aż dziwne, że neutrale są zarezerwowane dla limitowanych wersji

Tekst super, nieźle się czyta i z chęcią, Fajniutkie te latarki Olight robią się Smiley

Dzięki Smiley

Dzięki za recenzję. Mam dwie uwagi co do czasów pracy dla S30R II. Podane są czasy dla wersji z akumulatorem 3600 mAh, a recenzowana jest (i sprzedawana przez Militaria.pl) wersja 3200 mAh, gdzie producent podaje formalnie nieco krótsze czasy. Po drugie jak patrzę na opakowanie mojego egzemplarza (kupiony w Militariach, 9/2015) to widzę dłuższe czasy pracy w trybie Turbo. Wg mojego opakowania czasy dla wersji 3200/3600) są odpowiednio:

* 1020-600 lm: 3 min + 110/120 min
* 450 lm: 160/180 min
* 100 lm: 12/14 h
* 20 lm: 62/68 h
* 1 lm (moon): 47/50 dni

W Twojej recenzji Turbo ma:
* 1020-600 lm: 2 min + 1 h

Twój wykres zmierzonego czasu pracy dla Turbo pokazuje mniej niż 160 minut z mojego opakowania, czyli być może formalne parametry są obecnie obniżone albo nastąpił lekki lifting drivera?

Dzięki, przeoczyłem to.

Ciężko nadążyć za zmianami, być może a raczej na pewno coś z drivem zmienili. Był okres, że rozkręcałem ogromne ilości Olightów i te same latarki miały inne drivy. Jeszcze warto zmierzyć prądy po spadku jasności - to może sporo wyjaśnić.

Dzięki za recenzję. Jeszcze parę poprawek z możliwością wyboru tintu i może w końcu skuszę się na Batona Smiley

Jak już wybebeszysz i pozamieniasz reflektory, to poproszę zdjęcia z wiwisekcji.
Jestem ciekaw ile lx/m dołoży gładki reflektor w Javelocie.

Zawsze można rozkręcić i zmienić diodę Wink

Chociaż ostatnio próbowałem dobrać się do S1/2 i nic z tego nie wyszło. Nie wiem czy pierścień jest wkręcony na klej czy po prostu wciśnięty. Więc tu nie obiecuję ale ... zaraz idę zobaczyć co z tego wyjdzie  Grin

Heimdall
Opinii: (5)
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #18 : 2016-01-10, 20:43:02 »

Dzięki Mariusz, jak zwykle profesjonalnie, a zdjęcia klasa sama w sobie Smiley

Co do włącznika:
Czarna gumka klika lekko wystaje, stalowy pierścionek ją dociska. Ostatnio wszystkie Batony wychodzą z taką konfiguracją - ciekawe jak długo będą się trzymać tej opcji. Osobiście bardziej mi pasowała czarna aluminiowa osłonka z pierwszych Batonów "R" ( S10R, S15R i S20R)

Mnie najbardziej pasuje płaska, schowana (równo z wysokością stalowego kołnierza/pierścienia) osłona z półprzeźroczystego plastyku jak w S30 "nie-R" Wink Ogólnie to bardzo fajna, budżetowa opcja, jak kto ma i preferuje własne ładowarki i akusy: http://www.candlepowerforums.com/vb/showthread.php?412671-Olight-S30-S30R-II-Rechargeable-%28XM-L2-1x18650-2xCR123A%29-Review-RUNTIMES-MORE

Co do "S30 marzeń" Wink - ciepła lub neutralna dioda, Javelot z diodą XPL w gładkim refie, standard z diodą XML w teksturowanym lub z kolimatorem. Czyli mniej więcej jak w Twoim podsumowaniu. Dorzuciłbym jeszcze kaprys w postaci tytanu. Smiley

ps: Jest jeszcze jeden ciekawy klon S30 - M1X. Sporo dłuższa, ale obronna Wink a do tego fajna opcja z przekładaniem klipsa na jedno z dwóch wycięć..i ma włącznik taki jak lubię Wink
- http://www.candlepowerforums.com/vb/showthread.php?403132-Olight-M1X-Striker-%28XM-L2-2x-CR123A-1x-18650-1000-lumens%29-Review
- https://www.militaria.pl/olight/latarka_olight_m1x_striker_xm-l2_p47400.xml

BartekB
SpaceDog
Opinii: (2)
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #19 : 2016-01-10, 21:41:11 »

Jak zwykle świetne zdjęcia i wyczerpujący opis Smiley
Dzieki!

Heimdall o taaak! tytanowy javelot to byłoby moje must have Cheesy

edit: Doczytałem o barwach i odcieniach diod - wszystko jasne.
« Ostatnia zmiana: 2016-01-10, 22:08:57 wysłane przez SpaceDog » Zapisane
vantv8
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #20 : 2016-01-11, 01:06:42 »

Dzięki za recenzję. Co do różnic S30R i S30R II, to pierwsza jest jakby lepiej wykonana, krawędzi sześciokąta są bardziej wygładzone, w S30R II są zostawione ostrzejsze i pierścień pomiędzy początkiem latarki, a żebrami ma inny odcień, niż reszta. To, co brakuje w S30R II, to stary przycisk i brak możliwości zablokowania włącznika. Natomiast strumień światła na oko lepszy jest w S30R II.

Co do Javelot mam parę pytań.

Nie ma przeciwwskazań, żeby Javelot zasilać większymi akumulatorami z innych S30R'ek? To samo dla S2?
Dlaczego Javelot dostał mniejszy akumulator?
Rozumiem, że Javelot i S30R II mają takie same ładowarki?
mar3
Kierownik
Opinii: (104)
*

Miejsce pobytu: okolice Poznania

« Odpowiedz #21 : 2016-01-11, 10:35:23 »

Dzięki chłopaki  Grin

Heimdall
- chodzi o ten górny?

http://s13.postimg.org/p2yvbu73r/P1240321.jpg
Olight S30R II i S30R Javelot

vantv8 - Przekładałem dedykowane akumulatory między nimi i też zasilałem zwykłymi 18650, nie ma problemu. Co do S2 - chcesz w niej używać dedykowanych aku od S30r II/Javelot? Dlaczego Javelot ma mniejszy akumulator - nie wiem, widocznie taką wersje zamówili. Ładowarki też zamieniałem między latarkami Grin

Mam problem z odkręceniem bezela, grzeję i co tylko a on ani drgnie Undecided Boję się żeby zbyt mocno nie ścisnąć bo ścianki cienkie i szkiełko może pęknąć. Znaczy wykrakałem wczoraj i teraz mam ...

Heimdall
Opinii: (5)
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #22 : 2016-01-11, 10:58:39 »

Heimdall - chodzi o ten górny?
http://s13.postimg.org/p2yvbu73r/P1240321.jpg
Olight S30R II i S30R Javelot

Dokładnie ten Smiley Gumowy "wygodniejszy" (i do namierzenia w nocy i do klikania), ale: 1. mam subiektywne wrażenie, że dużo mniejsze ryzyko przypadkowego włączenia w przypadku plastykowego; 2. jeszcze bardziej subiektywne wrażenie, że gumowy jest "delikatny" w sensie, że może się uszkodzić w kontakcie z ostrymi krawędziami innych przedmiotów w kieszeni/plecaku. Dlatego wolę ten górny Smiley

Co do zasilania - tak, po prostu zestaw z aku o mniejszej pojemności jest tańszy, dzięki czemu cena na półce może być też nieco niższa. A zasilać można czymkolwiek w formacie 18650, ja ostatnio testuję tego: https://www.militaria.pl/xrg/akumulator_3,7v_xrg_18650_3000_mah_(xrg3000)_p54046.xml (fajna alternatywa dla: https://www.militaria.pl/olight/akumulator_3,6v_olight_18650_3400_mah__p36574.xml).

BartekB
vantv8
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #23 : 2016-01-11, 18:31:16 »

Co do S2 - chcesz w niej używać dedykowanych aku od S30r II/Javelot?
Generalnie od którejś z S30R'ek.

Patrząc na dane fabryczne, Javelot powinien być minimalnie wydajniejszy od S30R II, zakładając te same pojemności? Można gdzieś kupić akumulatory z trzema biegunami?

Heimdall
Właśnie przycisk z S30R jest wygodniejszy, i masz takie obawy jak ja, co do przycisku z S30R II. Poza tym, w II brakuje możliwości zablokowania włącznika, jak to można zrobić z plastikowym.
adiblue
Opinii: (6)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Gliwice

Ignoruj
« Odpowiedz #24 : 2016-04-10, 15:48:04 »

Bry. Syn marnotrawny powrócił.
Trochę mnie nie było Smiley
Tak sobie czytam i czytam i narodziła się idea wymiany mojego leciwego nitecore defender w roli edc.
Kiedyś latałem z Inova T2. Wielkość była ok i czasem brakuje mi wypełnienia dłoni gdy latam z brelokami (mam jeszcze 4/7 Preon REVO.
Pamiętam też "ściane światła" jaką dawał surefire L2. Brakuje mi takiej latarki.
Poczytałem, pomyślałem co by mi się mogło podobać  i wychodzi na to , że padnie na któregoś z Olight.
Najbardziej pasuje mi po lekturze testów właśnie seria S30.
Jednak nie chcę mieć patentu z modeli 30R. Jakoś nie widzi mi się ta zakrętka jak i ryzyko, że kiedyś ktoś postawi ją na stacji z bateriami w środku.
Szukałem i znalazłem wersję bez ładowarki:

http://www.banggood.com/Olight-S30-TI-CREE-XM-L2-1000LM-Sandblasting-LED-Flashlight-p-982158.html

lub już nie tak ładna wersja bez piaskowania
http://www.banggood.com/Olight-S30-Ti-Baton-CREE-XM-L2-1000LM-5modes-LED-Flashlight-p-966032.html

Pewnie da się samemu wypiaskować i pobawić się palnikiem Tongue

Generalnie chcę mieć dostęp do moon z wyłączonej latarki, najlepiej dostęp do bulk po dwu-kliku zarówno na wyłączonej jak i włączonej, ale nie jest to opcja determinująca ostateczny wybór, a raczej jedno z listy preferencji. Po zdjęciach i opisie działania wolę także stary typ włącznika, a na zdjęciach wersji Ti właśnie taki widać.
Do tego jeszcze kwestia blokady włącznika, mile widziana opcja o ile występuje w którejś z wersji. Ale ponownie to preferencja, nie determinująca ostateczną decyzję.
Nie mogę dokopać się do informacji odnośnie działania sterownika i sposobu zmiany trybów w wersji S30-TI. Ktoś coś wie/może podrzucić link do poczytania? Jak nie ma na torch (bo chyba nie ma , chyba że nie umiem szukać Smiley ) może być na CPF czy inne anglojęzyczne forum.
A może jest też wersja S30 w alu jako tańsza opcja S30R , ale bez ładowarki i z klasyczną zakrętką?
Jeszcze pytanie odnośnie sklepu. Na zdjęciach wersji S30R II też są zdjęcia ze starym włącznikiem
http://www.banggood.com/Olight-S30R-Baton-CREE-XM-L2-1000LM-EDC-Rechargeable-LED-Flashlight-p-956235.html
Czy ktoś może potwierdzić jak to wygląda w praktyce? Czy zdjęcia nie są tylko poglądowe i np nie dostanę wersji S30Ti z nowym włącznikiem? Wiem, że sporo ludzi ściąga stamtąd.
Jeszcze jedna sprawa. Jako, że dawno nie miałem styczności z latarkami tego typu może ktoś mi będzie w stanie porównać choć zgrzebnie rozkład światła S30 (spot/spill) do nitecore defender. Po zdjęciach wydaje się podobny ,ale jak pisałem mogę się mylić. A nie szukam typowego szperacza, bestii nastawionej na jak najwęższy spot. W stronę floodera też nie chcę iść, mam od tego Preona. To ma być coś uniwersalnego, mniej więcej właśnie jak defender, dopuszczam niewielką zmianę w jedną czy  drugą stronę i taki po zdjęciach mi się wydaję S30.

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Adam
« Ostatnia zmiana: 2016-04-10, 15:59:55 wysłane przez adiblue » Zapisane

Armytek Predator Pro 2.5 warm; Olight S30R II; Olight S1A Raw Copper; Olight S1; Olight Smini Ti
tedtoffi
Opinii: (2)
Nowy użytkownik
*

Miejsce pobytu: Pod Turbaczem

Ignoruj
« Odpowiedz #25 : 2016-04-10, 22:55:46 »

O rany! Wracają dinozaury!  Grin. Jeszcze Esthan się zamelduje i paru innych  Smiley Oj, działo się działo na tym forum ~10 lat temu! Esthan ciągał latarki na sznurku po chodnikach i kałużach aby je "konkretnie" przetestować...
1984
Opinii: (14)
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #26 : 2016-04-11, 05:45:00 »

A może któraś z najnowszych zebr Evil
Piękne są Grin

Wolność, Równość, Braterstwo

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "
szponder
Świeża krew
*

Miejsce pobytu: Szczecin

Ignoruj
« Odpowiedz #27 : 2016-04-12, 13:11:33 »

Jakieś widełki cenowe tego cudeńka>? Czy są a ja ślepy i nie widzę?
adiblue
Opinii: (6)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Gliwice

Ignoruj
« Odpowiedz #28 : 2016-04-19, 09:54:53 »

Bry. Syn marnotrawny powrócił.
Trochę mnie nie było Smiley
Tak sobie czytam i czytam i narodziła się idea wymiany mojego leciwego nitecore defender w roli edc.
Kiedyś latałem z Inova T2. Wielkość była ok i czasem brakuje mi wypełnienia dłoni gdy latam z brelokami (mam jeszcze 4/7 Preon REVO.
Pamiętam też "ściane światła" jaką dawał surefire L2. Brakuje mi takiej latarki.
Poczytałem, pomyślałem co by mi się mogło podobać  i wychodzi na to , że padnie na któregoś z Olight.
Najbardziej pasuje mi po lekturze testów właśnie seria S30.
Jednak nie chcę mieć patentu z modeli 30R. Jakoś nie widzi mi się ta zakrętka jak i ryzyko, że kiedyś ktoś postawi ją na stacji z bateriami w środku.
Szukałem i znalazłem wersję bez ładowarki:

http://www.banggood.com/Olight-S30-TI-CREE-XM-L2-1000LM-Sandblasting-LED-Flashlight-p-982158.html

lub już nie tak ładna wersja bez piaskowania
http://www.banggood.com/Olight-S30-Ti-Baton-CREE-XM-L2-1000LM-5modes-LED-Flashlight-p-966032.html

Pewnie da się samemu wypiaskować i pobawić się palnikiem Tongue

Generalnie chcę mieć dostęp do moon z wyłączonej latarki, najlepiej dostęp do bulk po dwu-kliku zarówno na wyłączonej jak i włączonej, ale nie jest to opcja determinująca ostateczny wybór, a raczej jedno z listy preferencji. Po zdjęciach i opisie działania wolę także stary typ włącznika, a na zdjęciach wersji Ti właśnie taki widać.
Do tego jeszcze kwestia blokady włącznika, mile widziana opcja o ile występuje w którejś z wersji. Ale ponownie to preferencja, nie determinująca ostateczną decyzję.
Nie mogę dokopać się do informacji odnośnie działania sterownika i sposobu zmiany trybów w wersji S30-TI. Ktoś coś wie/może podrzucić link do poczytania? Jak nie ma na torch (bo chyba nie ma , chyba że nie umiem szukać Smiley ) może być na CPF czy inne anglojęzyczne forum.
A może jest też wersja S30 w alu jako tańsza opcja S30R , ale bez ładowarki i z klasyczną zakrętką?
Jeszcze pytanie odnośnie sklepu. Na zdjęciach wersji S30R II też są zdjęcia ze starym włącznikiem
http://www.banggood.com/Olight-S30R-Baton-CREE-XM-L2-1000LM-EDC-Rechargeable-LED-Flashlight-p-956235.html
Czy ktoś może potwierdzić jak to wygląda w praktyce? Czy zdjęcia nie są tylko poglądowe i np nie dostanę wersji S30Ti z nowym włącznikiem? Wiem, że sporo ludzi ściąga stamtąd.
Jeszcze jedna sprawa. Jako, że dawno nie miałem styczności z latarkami tego typu może ktoś mi będzie w stanie porównać choć zgrzebnie rozkład światła S30 (spot/spill) do nitecore defender. Po zdjęciach wydaje się podobny ,ale jak pisałem mogę się mylić. A nie szukam typowego szperacza, bestii nastawionej na jak najwęższy spot. W stronę floodera też nie chcę iść, mam od tego Preona. To ma być coś uniwersalnego, mniej więcej właśnie jak defender, dopuszczam niewielką zmianę w jedną czy  drugą stronę i taki po zdjęciach mi się wydaję S30.

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Adam

Nieaktualne

Armytek Predator Pro 2.5 warm; Olight S30R II; Olight S1A Raw Copper; Olight S1; Olight Smini Ti
wsnap
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #29 : 2016-06-29, 21:38:48 »

Trochę odkopię temat, ale mam pytanie dotyczące akumulatorków do S30RII. Kolega pisał, że w latarce ładować można tylko dedykowane akumulatorki. Czy dobrze rozumiem, że nadal są to tylko te aku https://www.militaria.pl/olight/akumulator_3,6v_olight_18650_3200_mah_do_latarek_s30r_orb-186c32_p63765.xml.
Przyznam, że cena jest kosmiczna Tongue

Drugie pytanie: jak wygląda żywotność tych aku? Jak szybko rozładowują się nieużywane i po jakim czasie tracą na pojemności? Czy są to takie olightowe "eneloopy"?

Strony: Pierwsza 1 2 3 Ostatnia +   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: