trwa ładowanie paska...
2017-10-20, 14:15:25 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Ultrafire C8 XM-L T6  (Przeczytany 22147 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
LukaszMag
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« : 2012-12-03, 19:47:21 »

Witam serdecznie!

Jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum pozwólcie kilka słów o sobie. Nazywam się Łukasz, mieszkam, żyję, pracuję i zawsze wracam do ukochanego Białegostoku i na Podlasie. itd. itp... :-)

Z racji pewnego zainteresowania turystyką, wędkarstwem, wędrowaniem etc. naszło mnie na kupno porządniejszej latarki. Troszeczkę poczytałem, popatrzyłem, zastanowiłem się... i kupiłem Ultrafire C8 XM-L T6. Dopiero po kliknięciu KupTeraz naszła mnie chwila refleksji... A może robią tego podróbki? Zazwyczaj póki wydam ciężko zarobione kopiejki dwa tygodnie zastanawiam się nad najlepszym wyborem. Tutaj trochę poniosła mnie ułańska fantazja...

Mianowicie zakupiłem latarkę z aukcji: http://www.allegromat.pl/aukcja125631

Potem wszedłem na www producenta: ultrafire.net i kilka rzeczy przestało mi się zgadzać. M.in. liczba jakichś tam funkcji w latarce. U producenta 3, na aukcji 5... Na youtube różnie. O podróbkach UltraFire na polskich www nic nie znalazłem. Na stronach zagranicznych coś tam się pojawia pod pojęciem "C8 clone". Przyznam szczerze, że troszeczkę mnie to zmartwiło... Myślę, że nawet taka podróbka zaspokoi moje potrzeby, jednak zawsze chciałoby się sensownie rozdysponować złotówki.

Kolejna sprawa jaka mnie "podkręciła" to aukcja tego samego sprzedawcy z taką latarką:

http://allegro.pl/latarka-ultrafire-1600lm-zoomable-cree-xml-t6-i2836448990.html /nie mogę zarchiwizować więcej niż jednej aukcji w danym czasie stąd podaję link bezpośredni/.

Takiego czegoś w ogóle nie ma u producenta...

Co o tym myśleć?

Od razy pozwólcie, że spytam o ogniwa 18650 i ładowarkę. Jakie polecicie mi aku, aby starczyły na wyjazd na weekend pod namiot, na ryby etc.?

Bardzo dziękuję za odp!
Vigo
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Białystok

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 2012-12-03, 20:34:00 »

Czołem, @LukaszMag,
wersji samej C8 było kilka, różniących się trochę rozmiarami, typem diody i elektroniką jak też ilością i mocą trybów, nawet w tym samym zamówieniu z Chin można było dostać różne C8, z resztą podobne kształtem lampki produkuje lub produkowało kilku chińskich wytwórców (np. Romisen), być może wszystkie razem klepane są w jednej i tej samej fabryce pod różnymi brandami (UltraFire, TrustFire, FandyFire, ...Fire, itd.), więc w mnogości modeli i ich wersji niełatwo się połapać, a podejrzewam, że gdybyś zamówił w Chinach odpowiednio liczną partię to wypuścili by na życzenie C8 pod brandem "LukaszMag" i z takim napisem na korpusie.  Grin

Sprzedawca, o ile w opisie zamieszczonym w aukcji na której zakupiłeś swoją C8 podał w miarę realne osiągi tej latarki to w tej drugiej podlinkowanej przez Ciebie aukcji (lampka z zoomem) popuścił wodze fantazji i swobodnie rozwinął skrzydła swojego bajkopisarstwa, poziomem którego zawstydził by samego mistrza Andersena i braci Grimm razem wziętych  Grin
O takich osiągach jak 1600lm z jednej diody X-ML (nawet napędzanej 2x18650) to nawet w CREE nie zdają sobie sprawy, 100 000h żywotności emitera to też bajka, szkoda, że nic nie wspomniał o czasie pracy tego zooma w trybie max bo "ciekawych" rzeczy można by się było dowiedzieć.  Roll Eyes
Więc nie miej żalu, iż nie kupiłeś tej z zoomem bo jej osiągi podane w opisie to "pic na wodę, fotomontaż", więc uniknąłeś nabicia w butelkę po za tym nie sądzę aby jej moc dorównała twojej C8, po za tym tanie zoomy są bee.  Evil

C8 to niezła latarka i za tą cenę dostajemy całkiem przyzwoite osiągi, może ewentualnie trzeba by było poprawić trochę termikę, żeby dioda miała bardziej komfortowe warunki pracy.

Co do ogniw to tanie ogniwa 18650 dobrej jakości z odzysku możesz zakupić tu: http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=8534&start=0
jak zakupisz 6-8 szt. to na cały weekend spokojnie starczy energii.

Dobra ładowarka to np. taka: http://www.mhunt.pl/ladowarka-li-ion-ultrafire-wf-139
lub tańsza opcja tu: http://allegro.pl/ladowarka-li-ion-18650-szybka-dwa-kanaly-nowa-i2842725533.html

Powyżsi sprzedawcy sprawdzeni i godni polecenia.

« Ostatnia zmiana: 2012-12-03, 20:38:36 wysłane przez Vigo » Zapisane
LukaszMag
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 2012-12-03, 20:53:41 »

Ok! Serdeczne dzięki za info. Czyli chińska manufaktura tłukąca sporo pod różnymi nazwami. W sumie jak w wielu różnych branżach... Znam podobne sytuacje z wędkarstwa. Mniejsza o to...

Znalazłem takie coś:

http://allegro.pl/ladowarka-ultrafire-wf-139-z-ogniwami-3ah-i2835809866.html Cena dobra... z dwoma aku w zestawie. Tylko ciekawe, czy oryginał Ultrafire? W tym przypadku jest dokładny opis falsów w sieci.

W ogóle polecona przez Ciebie ładowarka ma fajną cechę, że sama wyłącza się po naładowaniu aku.

A ta od kolegi z forum Grega za 35zł? Też ma się sama wyłączyć?
Vigo
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 2012-12-03, 21:24:27 »

Ok! Serdeczne dzięki za info. Czyli chińska manufaktura tłukąca sporo pod różnymi nazwami. W sumie jak w wielu różnych branżach... Znam podobne sytuacje z wędkarstwa. Mniejsza o to...

Znalazłem takie coś:

http://allegro.pl/ladowarka-ultrafire-wf-139-z-ogniwami-3ah-i2835809866.html Cena dobra... z dwoma aku w zestawie. Tylko ciekawe, czy oryginał Ultrafire? W tym przypadku jest dokładny opis falsów w sieci.

W ogóle polecona przez Ciebie ładowarka ma fajną cechę, że sama wyłącza się po naładowaniu aku.

A ta od kolegi z forum Grega za 35zł? Też ma się sama wyłączyć?
Automatyczne zakończenie procesu ładowania to podstawowa cecha dobrej ładowarki, innych nie bierzemy w ogóle pod uwagę, przeładowanie ogniwa Li-ion nie jest fajne.  Undecided
Z ładowarkami sytuacja ma się podobnie jak z latarkami, tu masz bliźniaczą konstrukcję TrustFire: http://allegro.pl/ladowarka-trustfire-na-2-akumulatory-18650-i-123a-i2839118826.html
Ładowarka od grega oczywiście też automatycznie się wyłączy po zakończeniu ładowania ogniwa i zasygnalizuje to kolorem diody (zmiana koloru LED z czerwonego na zielony).

Te TrustFire to nie są najlepszej jakości ogniwa, wolał bym już kupić kilka z tych, które ci podlinkowałem (2 szt. za 5zł).

« Ostatnia zmiana: 2012-12-03, 21:26:11 wysłane przez Vigo » Zapisane
LukaszMag
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 2012-12-05, 22:39:04 »

Witam! Smiley

C8 dziś doszła i już jest po pierwszych testach. Na chwilę obecną jestem w 100% zadowolony. Spełnia moje oczekiwania.

Do kompletu aku Samsunga 2800 i ładowarka ze stajni Nitecore.
AddMaster
Opinii: (2)
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 2012-12-06, 08:29:02 »

Witam.
Wiem, że trochę offtop, ale mam pewien problem ze światełkami.pl, otóż nie mogę się tam zarejestrować, a mianowicie: wypełniam wszystkie pola tak jak nalezy (na pewno dobrze!) i pokazuje mi, że pola oznaczone "*" nie mogą być puste... No i nie są, hasło, powtórzone hasło, e-mail, nazwa, odpowiedź na pytanie - wszystko wpisuje. Próbowałem z różnymi hasłami, prostymi, złożonymi, ze znakami lub bez, kilka różnych maili i d*pa.  A niestety, bez zalogowania nie ma żadnego kontaktu żeby to wyjaśnić. A baterię za 5zł/para bym może potrzebował  Undecided
Pozdrawiam
LukaszMag
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 2012-12-06, 09:10:05 »

Witam ponownie!

Offtop- wyczyść hisotorię, ciasteczka etc. przeglądarki. Może pomoże.

Odnośnie ceny, 5zł za parę to chyba cena za jakieś inne aku. Ja płaciłem 7zł za sztukę, ale z zapewnieniem, że są bdb.
Vigo
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 2012-12-06, 09:17:47 »

Witam ponownie!

Offtop- wyczyść hisotorię, ciasteczka etc. przeglądarki. Może pomoże.

Odnośnie ceny, 5zł za parę to chyba cena za jakieś inne aku. Ja płaciłem 7zł za sztukę, ale z zapewnieniem, że są bdb.
Te po 5zł za parę chyba się akurat skończyły, kolega woytazo oferuje obecnie (-5%) po 3zł sztuka:
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=8534&start=210

Potwierdzam, ogniwa ekstra, stosunek ceny do pojemności rewelacyjny.
LukaszMag
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 2012-12-23, 22:15:00 »

Witam ponownie! Smiley

Słuchajcie, trochę sę pogubiłem. Przypuszczalnie zakupiona przeze mnie UltraFrie nie ma żadnego zabezpieczenia przed spadkiem napięcia. Aku jakich użytkuję raczej też nie. Czy taka sytuacja może w jakiś sposób zagrozić mojej latarce? Czy efektem będzie jedynie słabsze świecenie po częściowym rozładowaniu?
Dominik
Kierownik
Opinii: (3)
*

Miejsce pobytu: Wrocław

« Odpowiedz #9 : 2012-12-23, 22:29:36 »

Latarce nie - akumulatorki po bardzo głębokim rozładowaniu stracą część pojemności.

LukaszMag
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 2012-12-23, 22:30:57 »

Ooo bardzo dziękuję za szybką odp! Czyli nie ma sensu ich na max rozładowywać zaraz po kupnie?
Vigo
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 2012-12-23, 22:43:04 »

Witam ponownie! Smiley

Słuchajcie, trochę sę pogubiłem. Przypuszczalnie zakupiona przeze mnie UltraFrie nie ma żadnego zabezpieczenia przed spadkiem napięcia. Aku jakich użytkuję raczej też nie. Czy taka sytuacja może w jakiś sposób zagrozić mojej latarce? Czy efektem będzie jedynie słabsze świecenie po częściowym rozładowaniu?
Jeżeli latarka nie ma zabezpieczenia przed nadmiernym rozładowaniem ogniwa i używasz w niej ogniw również bez takiego zabezpieczenia to Twojej latarce bynajmniej nic nie grozi, zagrożone są bowiem ogniwa bo wcześniej czy później "zabijesz" je rozładowując poniżej napięcia minimalnego. Przed taką właśnie sytuacją chroni zabezpieczenie obecne w latarce lub ogniwie.

Sytuacja o której piszesz na końcu swojego postu tyczy się innej sprawy, ewentualnego braku stabilizacji prądu w latarce.

PS Jeżeli rozładujesz ogniwa tak jak napisałeś maksymalnie to zapewne poskutkuje ich uszkodzeniem i to nieodwracalnym.
    Ogniw Li-ion nie trzeba formować (cykle ładowań i rozładowań), należy je natomiast bezwzględnie chronić przed nadmiernym rozładowaniem.
    Najlepiej jakbyś zaopatrzył się w ogniwa zabezpieczone (protected) i po kłopocie.
« Ostatnia zmiana: 2012-12-23, 22:57:55 wysłane przez Vigo » Zapisane
Strony: 1   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: