trwa ładowanie paska...
2017-12-16, 04:29:28 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Jaka Latarke wybrać?  (Przeczytany 11016 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
xysio80
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« : 2011-05-07, 17:12:29 »

Witam wszystkich latarko maniaków na forum jestem tu nowy i zastanawiam się poważnie na zakupem mojej pierwszej porządnej latarki EDC nie chce żadnego chińskiego badziewia ale dobra rzecz w miarę w dobrej cenie powiedzmy tak do 250-300zł max. Na to forum trafiłem przez przypadek i już od czytania sam nie wiem co wybrać na początku zachorowałem na NiteCore'a D10 oraz EZ AA. Ale po przeczytaniu wielu postów bardziej powaznie myślę o 4sevens Quark AA, myslełem tez o Feniksie która preferujecie i dlaczego.
Moje wymagania to takie
latarka maksymalnie mała kieszonkowa najlepiej na 1 baterie ogólnie dostępne czyli AA, metoda klocków jak w Qarkach to że można kupić dodatkowo korpus i mieć 2 AA wydaje mi sie super.
moc maksymalnie duza jak pewnie każdy no i żeby była to rzecz jasna latarka na lata czyli taka,której parametry szybko nie odejdą do historii jak np Maglite solitare którą miałem za mojej młodości.
Mam jeszcze jedno pytanie do użytkowników Quarków która wersja jest bardziej praktyczniejsza dla was wersja taktyczna czy regularna?
Kazik
Opinii: (31)
Mieszkaniec torch.pl

Miejsce pobytu: Wro :)

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 2011-05-07, 17:26:50 »

Mam Quarka i sobie chwalę - b. dobra jakość, tryb moon i ładny rozkład światła (chyba mój ulubiony ,,na ścianie" Tongue). Jedyny problem jest taki, że daje trochę mało światła na bateriach alkalicznych - ok. 100lm. Jeśli mnie pamięć nie myli, to więcej, niż żarówkowy Maglite 3D, ale konkurencja - Fenix LD10 R4 robi go jednak więcej - pomierzone 176lm. To już jest znaczna różnica. Czego nie ma Fenix to tryb moonlight, bardzo fajny gdy nie chcemy stracić nocnej wizji / obudzić kogoś szwędając się po mieszaniu.

Jeśli chodzi o praktyczność, to tu pojawia się kwestia preferencji / zastosowania - różnią się tylko ilością trybów, sposobem ich zmiany i klikiem. Wg. mnie troszkę bardziej praktyczny jest regular, ale to tylko mój punkt widzenia - bo stosuje tryb max i moon, rzadko jakieś inne (dostępne od razu). Wink Dla mnie również wygodniejsze jest przełączanie trybów pstryczkiem.

Maksymalnie kieszonkowy jest Quark Mini AA, zwykły będzie odczuwalny w kieszeni.

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko i nic nie działa
Praktyka jest wtedy kiedy wszystko działa i nikt nie wie dlaczego

xysio80
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 2011-05-07, 17:41:09 »

czy dioda CREE 7090 XR-E Premium Q5 LED taka jak w fenixach LD10 jest lepsza niz ta w Quarkach LED Premium XP-G R5? ze maja wiecej Lumenów?
Pikom
Opinii: (3)
Użytkownik torch.pl
**

Miejsce pobytu: Gdynia

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 2011-05-07, 18:11:43 »

Dioda XR-E Q5 jest starsza i daje mniej światła z takiego samego zasilania w stosunku XP-G R5 - dla przykładu nominalna ilość lumenów dla XR-E Q5 przy 1A to około 235 a dla XP-G R5 to około 348. Jest jeszcze kwestia skupienia, chłodzenia, wykonania latarek rożnych producentów itd ale generalnie kup Quarka Smiley

Pozdr,
Pikom
Kazik
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 2011-05-07, 18:13:58 »

Łoo, XR-E to wstawiali jakiś czas temu. Od XP-G daje mniej światła, ale łatwiej je skupić. Słowem - przy tym samym prądzie XR-E da mniej światła, ale poświeci troszkę dalej węższym światłem.

xysio80
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 2011-05-07, 18:21:24 »

Smiley Wielkie dzięki tak właśnie zrobię już od początku skłaniałem się ku niemu myślę że zrobię tak: Kupie Quarka AA a z czasem dokupię tylko tubę żeby móc zmieniać jak klocki na AA2 jak sadzicie ma to sens?
Podobno głowica w Quarkach AA jest ta sama co w AA2 więc nie ma znaczenia czy pierwotnie zakupie latarke AA z tuba AA2 czy odwrotnie? dobrze myślę? Wink
mar3
Kierownik
Opinii: (104)
*

Miejsce pobytu: okolice Poznania

« Odpowiedz #6 : 2011-05-07, 18:23:44 »

Ma sens, bardzo fajne "lego" można mieć z Quarka  Smiley tylko niestety ceny nie zachęcają ...
Pikom
Użytkownik torch.pl
**

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 2011-05-07, 18:52:29 »

Ma to o tyle sens, że przy tej głowicy (Voltage range: 0.9V ~ 4.2V) możesz użyć zarówno jednego ogniwa 1.2V / 1.5V (aku lub bateria) lub jednego akumulatora  litowo-jonowego (max 4.2V) a także dwóch ogniw 1.2V / 1.5V (aku lub bateria). Szeroki zakres możliwości. Bo jak kupisz odpowiednie body to i na 1 CR-kę możesz używać...

Pozdr,
Pikom
xysio80
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 2011-05-07, 21:28:55 »

Czytam na stronie 4sevens że cytuje ...W chwili obecnej latarki latarki Quark standardowo posiadają superwydajny i bardzo jasny emiter XP-G S2 lub XP-G R5 – najwyższej jakości diodę LED amerykańskiej firmy Cree.
jaka jest róznica?,która dioda jest lepsza?
Pikom
Użytkownik torch.pl
**

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 2011-05-07, 21:53:25 »

Dla mnie lepsza jest R5 - ze względu na często dużo lepszą barwę światła. S2 trafiają się (do mnie takie przyszły) z odcieniem zielonkawym...

Pozdr,
Pikom
Kazik
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 2011-05-07, 23:17:36 »

Te diody przy tym opisie różnią się tylko wydajnością - S2 jest z zasady jakieś 7% jaśniejsza. Ale jak pisał Pikom S2 w Quarkach są zielonkawe. Również brałbym R5, bo oko 7% różnicy nie wyłapie, a szansa trafienia ładnego tintu (kolor) jest większa.

Strony: 1   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: