trwa ładowanie paska...
2017-11-19, 17:18:45 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Ciekawe zestawienie latarek+ prosba o rady, opinie, sugestie  (Przeczytany 3518 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
mak
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« : 2010-11-28, 18:36:24 »

Jako ze jestem tu najnowszym uzytkownikiem (na ta chwile:) i jest to moj pierwszy post chcialbym wszystkich bardzo serdecznie przywitac:)

Po wielogodzinnym wertowaniu Waszego jak i innych forum chcialbym przedstawic tu moje topowe modele w roznych przedzialach cenowych (takie propozycje w stylu najlepsza cena/jakosc). Rozrzut bedzie "spory" poniewaz 50-cio krotny:) mam nadzieje ze ten temat spotka sie ze sporym zainteresowaniem, zarowno wsrod ludzi poszukujacych porad i informacji, jak i tych ktorzy maja wiedze na dany temat i te informacje beda rozszerzac:)

Wracajac do sedna tematu

wg moich obserwacji najlepszym modelem "do sprawdzenia co wpadlo pod szafke" za 6 (slownie szesc) zlotych jest dostepna rowniez na bazarkach TIROSS TS-786. Jesli ma ktos mozliwosc kupna takiej za 6 zlotych wg wielu opinii warto. natomiast na allegro jest w tej chwili dostepna jedynie u jednego usera za 6,1 pln + najtansza forma przesylki 14,5 zl (razem 20,6 zl co juz tak ekonomicznym rozwiazaniem nie jest, a wlasciwie jest to glupota Sad

drugim przedzialem cenowym ktorym uwazam za rozsadny to przedzial 50-100pln i tutaj pojawia sie juz wieksza roznorodnosc. wybralem modele dwoch firm ktore na forach zbieraly pochlebne opinie, otoz sa to firmy Romisen oraz iTPLight

JEsli chodzi o konkretne modele to dla Romisen wybralem:

Romisen RC-G2 Gdzie roznica miedzy wersja diody P2 a q5 wynosi jakies dodatkowe 50% ceny (42zl dla p2 i 65zl dla q5) tu pojawia sie pytanie czy warto??
Drugim modelem Romisena ktory jest wg mnie warty zauwazenia to Romisen RC-D5 choc bardziej sklanialbym sie do RC-G2 Smiley
o ile dobrze wyczytalem, to najwieksza wada tych latarek jest brak mozliwosci wyboru sily z jaka swieca, jest jedynie on/off Sad chyba ze sie myle to prosze o poprawienie

Natomiast z firmy iTPLight wybralem dwa modele rozniace sie zasilaniem (aaa/aa) sa to modele a2 eos za okolo 75 zl (AA) oraz a3 eos Upgrade za 62 zl (AAA)

Tutaj pojawia sie pierwsze pole do popisu dla "wielkich" tego forum oraz dla tych ktorzy mieli stycznosc z tymi modelami. Prosze o opinie, za i przeciw tych modeli oraz wybor najlepszej z tych co podalem. najwieksze wady wg mnie to brak wyboru mocy w Romisenie oraz troszke wyzsza cena iTPLight. O reszte prosze Was Smiley

Przyszla pora na "krolewska" kategorie za jaka uwazam latarki od ok. 200pln do 300pln (wiem ze sa lepsze oraz drozsze, ale dla mnie, to jest wlasnie top.
Zeby nie owijac w bawelne podam 3 marki ktore uwazam, ze rozdaja karty w tym przedziale, plus dwie rowniez ciekawe alternatywy. tymi trzema markami sa:  Quark, Fenix oraz Olight (mniej wiecej ustawione od najlepszej do bardzo dobrej)

Dla quarka sa to wersje zarowno AA jak i 2xAA oraz regularna i taktyczna (dla kazdego cos milego) jest rowniez wersja 2xAA Turbo za ok 300 zlotych tylko nie jestem pewien czy jest warta doplaty (co o tym sadzicie?)
U fenixa wg mojej opinii topowe modele w tym przedzile to LD10 (AA) oraz LD20 w wersji 205 lumenow (2xAA)
te dwie firmy sa bardzo zblizone cenowo, wiec prosze rowniez o rady ktora z nich jest wg Was ciekawsza opcja. Wczesniej myslalem o fenixie ld20 205 lumenow teraz sklanialbym sie chyba do Quarka 2xaa tylko nie wiem czy regularna czy taktyczna:( prosze o rady, opinie:)
Najtansza z tych trzech firm jest Olight. w gre wchodza modele T15 (AA) oraz T25 (2xAA) w tym miejscu pojawia sie ewentualne pytanie czy warto dolozyc prawie 100 zlotych do quarka lub tez fenixa czy mozna zadowolic sie Olightem.
Przedostatnia firma ktora jestem zainteresowany jest JETBeam. Jest chyba najdrozsza z wymienionych ale wg wielu z Was najlepsza. Tutaj rowniez prosze o sugestie czy warto doplacic dodatkowe zlotowki do tej marki. jesli odpowiedz bedzie twierdzaca to prosze o polecenie jaki model zarowno AA jak i 2xAA
Na zakonczenie firma o ktorej znalazlem bardzo malo informacji a wydaje mi sie rowniez bardzo ciekawa mianowicie ZEBRA light a dokladniej modele SC51 AA oraz H51 AA ktora (co bardzo przydatne) jest jednoczesnie czolowka. czy macie jakies opinie na ich temat, jak wygladaja na tle wczesniej podanych przezemnie?? czy mozna je nabyc gdzies w polsce, poniewaz znalazlem je w stanach za 64$

Na tym chyba skoncze swoj pierwszy post, mam nadzieje ze to co juz napisalem komus pomoze, a te wszystkie sugestie ktore dodacie Wy (znajacy sie na rzeczy) beda zarowno dla mnie jak i dla wielu bardzo pomocne przy ostatecznym wyborze wymarzonych swiatelek:)

Pozdrawiam serdecznie

Adam

PS. Ciekaw jestem czy ktos przeczytal caly ten tekst, poniewaz teraz dopiero zauwazylem jak sie rozpisalem..... wybaczcie Smiley
toms_-
Opinii: (6)
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 2010-11-29, 21:10:32 »

Witaj na forum Smiley
Strasznie długiego posta popełniłeś...

W tym Twoim segmencie "królewskim" postawiłbym jednak Fenixa przed Quarkiem. Takie moje osobiste odczucie.
Jeśli chodzi o różnicę między Quarkiem taktycznym a normalnym, to kwestia wyboru interfejsu. W taktycznym o ile dobrze kojarzę definiujesz sobie dwa tryby (dla głowicy dokręconej i odkręconej) i włącznika używasz tylko do włączania/wyłączania i chwilowej sygnalizacji. W normalnym Quarku trybów masz więcej przy odkręconej głowicy i zmieniasz je klikiem. Osobiście wolałbym taktyczną wersję. Co do wyboru Fenix-4Sevens-Olight to wybierz sobie tą z najwygodniejszym interfejsem. Różnic kolosalnych w mocy i zasięgu nie ma.
Jetbeam produkuje chyba najładniejsze latarki, ale niekoniecznie najlepsze. Przynajmniej jeśli chodzi o elektronikę, która nie jest zbyt efektywna. W ostatnich "dużych" modelach poczynili też trochę oszczędności, jeśli chodzi o zastosowanie pewnych patentów i części. Czasem ich pomysły odnośnie budowy latarki naprawdę zadziwiają (głupotą).
W tym swoim zestawieniu pominąłeś jeszcze takie znane firmy jak NiteCore oraz EagleTac. Ten drugi ma czasem dość odważne projekty i niektóre latarki rzeczywiście robią wrażenie.
phantom
Opinii: (41)
Ostrzezony
Mieszkaniec torch.pl

Ledoholik

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 2010-11-29, 21:38:06 »

Litania niezła, ale zapomniałeś o jednym - czego oczekujesz od latarki jeśli chodzi o zastosowanie, moc, tryby, czas pracy, zasilanie itp.

Chemik79
Opinii: (55)
Mieszkaniec torch.pl

Miejsce pobytu: @

Nie łam prawa, bo ono Cię złamie ! ! !

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 2010-11-29, 22:10:54 »

Ciężko mi się przemóc, żeby całość przeczytać Roll Eyes

m1999
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Miejsce pobytu: Wszechświat

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 2010-11-29, 23:46:33 »

Po wielogodzinnym wertowaniu Waszego jak i innych forum chcialbym przedstawic tu moje topowe modele w roznych przedzialach cenowych (takie propozycje w stylu najlepsza cena/jakosc). Rozrzut bedzie "spory" poniewaz 50-cio krotny:) mam nadzieje ze ten temat spotka sie ze sporym zainteresowaniem, zarowno wsrod ludzi poszukujacych porad i informacji, jak i tych ktorzy maja wiedze na dany temat i te informacje beda rozszerzac:)

To jest coś, co nazwałbym porywaniem się z motyką na słońce. Niestety, kilkugodzinne studiowanie forum, nawet najlepszego, nie wystarczy aby tworzyć poradniki. Z "grubych" rzeczy to w żadnym przedziale cenowym nie pojawił się żadna latarka na akumulator 18650. W najwyższym przedziale powinna znaleźć się też latarka z mocną diodą SSC P7 lub MC-E (np. z firmy MTE się znajdzie w tej cenie). Mam nadzieję, że odbierzesz mój post jako konstruktywną krytykę.

"Nasi żołnierze nie umierają - idą do piekła i tam się przegrupowują"
Strony: 1   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: