trwa ładowanie paska...
2018-02-22, 04:19:04 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 3 4 » Ostatnia +   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Mała latarka na AAA - pomoc w wyborze  (Przeczytany 38940 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
joorva
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Miejsce pobytu: Warsaw, Poland

niedzielny latarnik

Ignoruj
« : 2010-10-17, 13:48:11 »

Witam, mój pierwszy post więc chciałbym przede wszystkim powiedzieć grzecznie "dzień dobry".  Wink

A teraz o co chodzi - niedawno kupiłem mini maga na REBELU (pierwsza poważniejsza latarka LED) i jestem nawet zadowolony, niemniej szukam teraz czegoś mniejszego, w stylu Solitaire, najchętniej jakieś ustrojstwo na jedną bateryjkę AAA, i chciałbym utrzymać koszty w okolicach 50-60 zł.

Po pobieżnej lekturze forum i asortymentu sklepów moją uwagę zwróciły następjące latarki:

Romisen RC-B3 (chyba najbardziej mnie przekonuje ze względu na konstrukcję i firmę, która ma chyba dosyć dobrą renomę),
iTPlight A3 EOS Standard (firma również chwalona),
UltraFire A3 (chyba tylko podaję dla porządku, bo po pierwsze firma laurów nie zbiera, a po drugie najdroższa z zestawienia).
...a może są jeszcze jakieś warte uwagi?

Jeśli chodzi parametry to latarki mają podobne, ale niestety brakuje mi wiedzy i obycia żeby wywnioskować z tego jakieś konkrety. I jak latarkie tej kategorii świecą np w porównaniu do wspomnianego na początku mini maga? Ma ktoś odniesienie?

PS. Ciekawe rzeczy w ofercie też ma firma tank007 tylko o niej już totalnie nic nie ma w internecie i cięzko powiedzieć czy w ogóle można patrzeć na produkty tej firmy.

(minimag -> sprzedany, romisen RC-B3 -> zgubiony ;(, aktualnie tylko romisen RC-A2 )
yano
Opinii: (12)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: LJA ;-)

zwykły gadżeciarz - amator

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 2010-10-17, 14:30:46 »

Powitanie
Polecam iTP A3 w wersji upgraded - kilka zł droższa niż standard, a masz trzy tryby jasności - moim zdaniem to lepiej, niż jeden Wink
Poza tym iTP są lepiej wykonane, niż Romisen, Ultrafire czy Tank.

pozdrawiam
dziękuję
i do widzenia
yano
joorva
Świeża krew
*

niedzielny latarnik

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 2010-10-17, 14:56:43 »

Dzięku yano, mamy już jakiś kierunek. Teraz trzeba się potargować, gdyż

... wygląd romisena podoba mi się stokroć bardziej niż iTP (w sensie nie jest jednolitą tubą i jest włączany przez pstrykadło z tyłu a nie przez obrót głowicy. Technicznie pewnie nie ma to za dużego znaczenia, po prostu kwestia gustu).  Do tego romisen jest tańszy (zabawny segment, niby kilka złotych, ale itp jest o 20 % droższy), ma większą średnicę reflektora etc. Stąd też - czy romisen jest o tyle gorszy jakościowo od iTP że warto rezygnować z przyjemniejszego designu i nieco niższej ceny? (inaczej mówiąc - czy latarka romisena będzie wykazywać cechy użytkowe, które spowodują że będę gorzko żałował jej zakupu gdy dostanę do ręki iTP?).

(minimag -> sprzedany, romisen RC-B3 -> zgubiony ;(, aktualnie tylko romisen RC-A2 )
yano
Opinii: (12)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: LJA ;-)

zwykły gadżeciarz - amator

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 2010-10-17, 16:11:22 »

Z Romisenów miałem do czynienia tylko z modelem RC-G2, do jakości wykonania raczej nie można było mieć zastrzeżeń. Ten Romisen o którym piszesz powinien się sprawdzić jako mała latareczka do kieszeni. Podejrzewam, że będzie świecił znacznie dalej, niż iTP ze względu na większy reflektor. Szkoda tylko, że nie ma kilku poziomów jasności - moim zdaniem w codziennym użytkowaniu ma to spore znaczenie, gdyż dostosowujemy jasność do potrzeb w danej chwili. No i jest jedno ale - podobne rozmiary do RC-B3 mają niektóre latarki zasilane na AA, a z ogniwa AA mamy ok. trzykrotnie więcej energii, niż z AAA. Skoro zatem akceptujesz taką wielkość latarki, może warto pójść w tym kierunku?

pozdrawiam
dziękuję
i do widzenia
yano
joorva
Świeża krew
*

niedzielny latarnik

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 2010-10-17, 16:25:48 »

zastanawiałem się nad tym, jednak większośc latarek na AA które widziałem są po prostu jednak większe (głównie grubsze, ale też niekiedy dłuższe), romisen, wydaje mi się, ładnie się tu wstrzeliwuje. No i większośc konstrukcji AA jest jednak droższa.

Na kilku poziomach jasności mi niespecjalnie zależy, stąd też przy ITP brałem pod uwagę głównie wersję standard.

W takim razie, jak nic nowego nie wypłynie to zamówię romisena. Dzięki za pomoc.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
A, no i wertując internet trafiłem na uwagę któregoś z użytkowników małych latarek że baterie źle znoszą takie szybkie wysysanie z nich energii (w końcu cały zapas energii z bateryjki wyfruwa w około godzinę). Czy do takich latarek trzeba szukać specjalnych baterii czy dogadują się ze zwykłymi alkalicznymi?

Kazik
Opinii: (31)
Mieszkaniec torch.pl

Miejsce pobytu: Wro :)

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 2010-10-17, 16:28:41 »

Przez moje ręce przeszło kilka Romich RC-G2 i mam pewne zastrzeżenia co do ich jakości (co innego że są swietną bazą do modów Wink). Mam też (no, miałem Tongue) A3 oraz A2 i tu jest spoko - żadnych zastrzeżeń, gwinty chodzą bardzo gładzko i nie trzeba dużej siły do ich obrotu - tryby można spokojnie zmieniać jedną ręką. I powiem to samo co Yano - tryby rzecz ważna. Grin

Edzia:
Ten Romi podziałą Ci na alkaliku jakieś 20min. A3 w trybie średnim chyba 5h. Tongue

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko i nic nie działa
Praktyka jest wtedy kiedy wszystko działa i nikt nie wie dlaczego

joorva
Świeża krew
*

niedzielny latarnik

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 2010-10-17, 16:49:23 »

hmm, ze specyfikacji ITP wynika że powinno chodzić w trybie średnim 4 godziny, ale co ciekawe RC-B3 deklaruje godzinę świecenia (czyli tyle co ITP na maksymalnym trybie, z czego można wnioskować że latarki powinny świecić w trybie maksymalnym podobnie długo). Czemu uważasz że poświeci tylko 20 minut?

Chemik79
Opinii: (55)
Mieszkaniec torch.pl

Miejsce pobytu: @

Nie łam prawa, bo ono Cię złamie ! ! !

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 2010-10-17, 18:00:52 »

Osobiście zdecydowanie polecam iTP A3 EOS Wink
Rominsen RC-G2 po modzie na XR-E Q5 i z lepszym driverem spisuje się wyśmienicie Grin
Daje czadu jak na latarke na AA, no ale to już zupełnie inna wielkość, no i wliczając koszty modyfikacji cena przeszło dwa razy większa Roll Eyes
W tej kategorii cenowej zdecydowanie najlepszym wyborem będzie iTP A3 EOS Grin
Jak na takie maleństwo to ma sporą moc

Kazik
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 2010-10-17, 18:13:30 »

Przewidywany czas pracy opierałem na poborze prądu z ogniwa, podany przez jednego u użytkowników DXa. Link: http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.12065 . 1,25A dla ogniwa mającego jakieś 0,8Ah (a może i mniej) to sporo. Daje jej 20min świecenia, później zacznie bździć. I z ciekawostek - jeden koleś pisze na DXie, że wykonał pomiar ilości emitowanego światła i wyszło mu 30lm... Wink

joorva
Świeża krew
*

niedzielny latarnik

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 2010-10-17, 20:14:55 »

@Chemik79

no tak, z tymże ja nie planuję niczego modować ( brak czasu i potrzeby wewnętrznej  Wink ) więc bardziej interesuje mnie stan out-of-box  Smiley

@Kazik

No tak, ale na DX jest latarka z diodą Cree P4, u polskiego dystrybutora jest napisane że w latarce jest dioda Cree Q2, więc mogą się różnić charakterystykami. Do tego ludzie na DX (poza ostatnią opinią) zdają się być zadowoleni z latareczki. chociaż swoją drogą ciekawe że nigdzie nie ma kompleksowego testu.

A zgodnie ze standardami bateria AAA alk. powinna mieć między 1000 a 1200 mA*h, czyli powinno styknąć na jakięs 45-50 minut - czyli zgodnie z tym co pisze producent.

Jeno te 30 lm trochę niepokojące, jeśli by to była prawda, to byłby gruby wałek (deklarowane to 80 lm).

maba
Opinii: (1)
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 2010-10-17, 20:30:44 »

A3 będzie najlepsze o ile lubisz twista. Można jeszcze poczekać na nowego Fenixa E05 - na AAA, do tego ładny, klikany i flood. Ewentualnie brać coś z DX - tylko tutaj loteria.. Ja polecam TK-701, świetna lampa za parę dolców.

Poczytaj ten temat ~> http://www.torch.pl/forum/index.php/topic,57601.0.html

A ten wątek powinien znaleźć się tutaj ~> http://www.torch.pl/forum/index.php/board,31.0.html Wink

joorva
Świeża krew
*

niedzielny latarnik

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 2010-10-17, 20:55:51 »

no właśnie w tym ITP najbardziej mnie boli obrotowe włączanie, zdecydowanie bardziej kręci mnie klikadło.

Temat poczytałem.

TK-701 faktycznie ciekawa, też dostępna w polsce, z tym że dychę drożej niż omawiany romisen.

A wątek faktycznie powinien się znaleźć tam, ale niestety trudniej dostrzec tamten dział bo schowany głębiej, stąd też stworzyłem temat w tym dziale, mój błąd.  Wink

Kazik
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 2010-10-17, 21:30:31 »

@Kazik
A zgodnie ze standardami bateria AAA alk. powinna mieć między 1000 a 1200 mA*h, czyli powinno styknąć na jakięs 45-50 minut - czyli zgodnie z tym co pisze producent.

Pamiętaj, że w czasie pracy, wraz z rozładowywaniem ogniwa spada jego napięcie, a także to, ile może dać A. Więc już po pół godziny możesz mieć np. 10lm. Wink Odnośnie pojemności - wiesz dla jakiego poboru prądu jest podawana pojemność ogniw AAA?

mar3
Kierownik
Opinii: (104)
*

Miejsce pobytu: okolice Poznania

« Odpowiedz #13 : 2010-10-17, 21:37:26 »

Pamiętaj, że w czasie pracy, wraz z rozładowywaniem ogniwa spada jego napięcie, a także to, ile może dać A. Więc już po pół godziny możesz mieć np. 10lm. Wink Odnośnie pojemności - wiesz dla jakiego poboru prądu jest podawana pojemność ogniw AAA?

Sporo zależy od elektroniki, np. taki Quark, tryb high pobiera z naładowanego akusa ~1A, w miarę jak napięcie spada pobór prądu rośnie  Smiley za wszelką cenę chce utrzymać jasność  Grin
Kazik
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 2010-10-17, 21:39:40 »

My tu o Romim z DXa rozmawiamy. Tongue Chociaż i tam się CC znajdzie. Evil

Strony: 1 2 3 4 » Ostatnia +   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: