trwa ładowanie paska...
2018-05-27, 05:29:05 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza 1 2 +   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Zakupy w sklepie DX  (Przeczytany 26170 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
pawelsz
Kierownik
Opinii: (3)
*

Miejsce pobytu: Wrocław

Piekielny Frecior ;P

« Odpowiedz #15 : 2010-02-12, 16:26:34 »

nie zgodzę się  z tym- polskie adresy email są tak samo dobre , jak zagraniczne, owszem bywają problemy z kontami darmowymi typu wp, onet itd- są czasami traktowane jako spamerskie, ale podobnie bywa z innymi kontam msn, yahoo itd (wiele polskich serwerów pocztowych też tak bywa ustawiana...) , z tego co wiem z DX i PP maile bez problemu dochodzą do polskich różnorakich kont, czasami ląduja w spamie, ale to kwestia ustawienia filtrowania
AxM
Opinii: (0)
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #16 : 2010-02-12, 16:40:20 »

Jak uważasz - ja tylko wyraziłem swoje zdanie na podstawie pewnego niemiłego doświadczenia.

dolna3 - jeżeli uda CI się zamówić coś z DX'a w normalnych a nie hurtowych ilościach, to powiedz proszę jak to było, kontakt, czekanie na przesyłkę itp
pawelsz
Kierownik
*

Piekielny Frecior ;P

« Odpowiedz #17 : 2010-02-12, 19:48:53 »

AxM nie rozumiem ilości hurtowych, w sumie różnica w cenie nie jest duża- kupowałeś tam cokolwiek kiedykolwiek ? patrzyłeś na różnice w cenie itd ?
Raczej nie kupowałeś, bo to pytanie o kontakt itd- wybacz, ale normą jest, że zamawiasz coś, płacisz i potem (ale nie zawsze) dostajesz maila z powtierdzeniem zamówienia itd
powiem krótko z DX od zamówienia do dostawy mija od tygodnia (rzadkość) do 2-3miesięcy
dolna3
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #18 : 2010-02-12, 23:50:39 »

Dzięki LESLI za link do Gazety Prawnej.Czytałem.Rzeczywiście limit bez cła to 150 euro.Czyli gdy kwota za towar będzie poniżej to nie zapłacę cła na Poczcie i nie zapłacę podatku.W tym artykule jest też wzmianka,że nie opłaca się sprowadzanie towarów ze sklepów spoza Unii,bo tańsze są w Polsce.Chyba nie można się z tym zgodzić.Czy ktoś kupował już w takim sklepie zagranicznym i czy rzeczywiście się opłaca? Chyba jest jeszcze jedna zaleta zakupu za granicą.Jak przeglądam sklepy w kraju i porównuję  np.z DX to nasze są biednie wyposażone,a niektórych modeli i firm wogóle nie ma.Muszę chyba sam wskoczyć do tej głębokiej wody.Dziękuję wszystkim,którym chciało się zagłębić w ten problem i odpisać.Super strona o latarkach i nie tylko.Nie wiedziałem,że z latarką można takie cuda robić,a niektórzy z Was to prawdziwi"pozytywnie zakręceni" i znawcy.Kiedy ja będę miał taką wiedzę.Też kocham latareczki i chętnie kupiłbym wszystkie.Czy mógłbym skorzystać z Waszego przeogromnego doświadczenia? Chciałbym mieć latarkę na rower i do noszenia i żeby miała duży zasięg i w miarę szerokie pole świecenia-a może takich nie ma?Jak nie będzie propozycji to też się nie obrażę.javascript:void(0);
dolna3
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #19 : 2010-02-12, 23:54:30 »

DO AXM! Bardzo chętnie podzielę się moimi doświadczeniami jak będę kupował w DX lub gdzie indziej.Na pewno nie będę kupował hurtem,bo chodzi mi tylko o pojedyncze egzemplarze.
AxM
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #20 : 2010-02-13, 00:08:38 »

Chciałbym mieć latarkę na rower i do noszenia i żeby miała duży zasięg i w miarę szerokie pole świecenia-a może takich nie ma?Jak nie będzie propozycji to też się nie obrażę.
Pytanie na inny temat.
pawelsz: chodzi mi o to, że sklep bardziej stara się o większe zamówienia, z których ma więcej dla siebie. Nie dba o zamówienia na 20$ tak jak na te zamówienia na 2000$
pawelsz
Kierownik
*

Piekielny Frecior ;P

« Odpowiedz #21 : 2010-02-13, 09:14:04 »

AxM DX sprzedaje zarówno "hurtowo" jak i na sztuki- nie ma większej, zauważalnej różnicy
dolna3: przeczytaj uważnie ten artykuł
Rzeczywiście limit bez cła to 150 euro.Czyli gdy kwota za towar będzie poniżej to nie zapłacę cła na Poczcie i nie zapłacę podatku
nie jest tak i pisałem o tym w tym wątku, nie na zakupy w sklepach internetowych... reszta to łut szczęścia i loteria
leslie
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #22 : 2010-02-13, 14:12:58 »

Rzeczywiście limit bez cła to 150 euro.Czyli gdy kwota za towar będzie poniżej to nie zapłacę cła na Poczcie i nie zapłacę podatku.

Cła nie, ale jak będziesz miał pecha i zatrzymają przesyłkę to 22% VATu będziesz musiał.

Aczkolwiek mi jeszcze nigdy nie zatrzymali, a kupowałem z DX kilka razy różne pierdoły. Może kluczem jest robienie zakupów na niskie kwoty. ;-)

robin31
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #23 : 2010-02-13, 22:56:38 »

Witam,w jednym z postów przeczytałem że trzeba mięć kartę kredytową powiązana z PeyPal,aby zrobić zakupy w DX.Wyczytałem w internecie że można przelać pieniądze ze swojego konta na PeyPal,oni to zamieniają na dolary i można płacić.To karta jest potrzebna czy nie.
AxM
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #24 : 2010-02-13, 23:12:47 »

Na Peypal lepiej nie przelewaj, byćmoże oszuści jacyś. Jak już chcesz kupować na DX, to przez Paypal.
 A po jakie licho karta kredytowa? 0.o
dolna3
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #25 : 2010-02-14, 01:12:27 »

AxM! Wg mnie karta musi być.Zresztą jak wejdziesz na jakikolwiek sklep to na dole strony pojawiają się wzory kart,które przyjmuje sklep.Oczywiście,że przez PayPal.A nawet gdyby nie za pomocą karty,to przecież,żeby przesłać pieniądze do innego kraju,to i tak przez bank-chyba się nie mylę?Bo przecież złotówek nie wyślesz,a kto zamieni złote na dolary,albo euro?Dobra-nie ma co się wymądrzać.Jak będę kupował,to wszystko wyjdzie-jak to mówią-"w praniu".Tak jak radziliście.Żeby uniknąć zainteresowania tych służb,to trzeba dokonywać zakupów na kwoty mieszczące się w normach,taj jak radził PAWELSZ(patrz artykuł z Gazety Prawnej) i to cała filozofia.Przed każdym pierwszym razem jest niepewność i trema,a później to"bułka z masłem". Kiss
dolna3
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #26 : 2010-02-14, 01:21:00 »

Mam jeszcze pytanie do LESLI! Pisałeś,że już kupowałeś kilka razy.Czy prowadziłeś ze sklepem jakąś korespondencję mailową? Czy wystawiają fakturę sami,czy trzeba o to się zwrócić? Jaki rodzaj transportu wybrałeś?Opisz ,jeśli pamiętasz!
pawelsz
Kierownik
*

Piekielny Frecior ;P

« Odpowiedz #27 : 2010-02-14, 21:21:40 »

jako, że nie bardzo mam czas klepać dam link do innego forum- dłuuuugi wątek o zakupach w DX
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=897&postdays=0&postorder=asc&start=0
kto chce niech czyta
ps
dolna3, o fakturze raczej zapomnij, a wymiana maili jest potrzebna tylko w przypadku problemów z dostępnością towaru, lub czasem, różnie bywa
Strony: Pierwsza 1 2 +   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: