trwa ładowanie paska...
2017-12-17, 14:55:02 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 Ostatnia +   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: czy led lenser P7 jest wart swej ceny? może jakis zamiennik?  (Przeczytany 43820 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
kafi
Opinii: (0)
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« : 2010-01-09, 20:43:57 »

Witam
od jakiegos czasu poszukuje małej zgrabnej latarki ktora zmiesci sie bez problemu w kieszeni w schowku w aucie
najbardziej przemawiała by latarka led lenser m5 albo m1 z racji na ich małe gabaryty ale zastanawiałem sie czy nie lepiej juz zainwestowac do modelu P7... 260 zł to byłby maks jaki chcialbym przeznaczyc na latarke ale tez zacząłem zastanawiac sie czy dla lensera p7 nie ma jakiejs tanszej alternatywy? moze led lenser to wypromowana droga marka gdzie na rynku są tansze jej alternatywy?
typu:
http://www.allegro.pl/item877893615_latarka_mactronic_black_eye_cree_q5_led_ladowalna.html

oczywiscie ogladałem na forum testy latarek m1 i m5 i naprawde mi sie podobaja ale cały czas kusi ten czas uzytkowania ponad 200 h w modelu p7 a takze to ze jest na 4 baterie aaa a cena jak kazdy wie nie wiele wieksza

Panowie doradzcie cos komus kto w temacie jest zielony... chciałby cos małego zgrabnego aby dobrze swiecilo w rozsądnej cenie...przyswiecic cos wieczorem przy aucie na spacerze na rowerze...
mysle ze jesli roznica miedzy m1 a p7 w swieceniu ma byc ogromna to juz wole cos jak model p7
moze ktos cos doradzi?
phantom
Opinii: (41)
Ostrzezony
Mieszkaniec torch.pl

Ledoholik

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 2010-01-09, 21:18:49 »

Przede wszystkim - jedyną wyjątkową (na +) cechą latarek LedLenser jest zmienna ogniskowa, poza tym ani jakością obudowy, ani jasnością, ani sterowaniem nie wyróżniają się (a czasem i odstają od konkurencji). Między bajki można włożyć 200h czasu pracy. Co najwyżej 2h, ale to tylko na bardzo dobrych bateriach, pozostałe 198h to dogorywanie z minimalną ilością światła. Baterie AAA nie są dobrym wyborem ponieważ są nieekonomiczne - mają więcej folii/opakowania niż elektrod oddających prąd. Jak u wszystkich LL - jasność spada wraz z czasem.
Co do samych modeli. P7 zdecydowanie nie jest małą latarką, ma swoją grubość. Z drugiej strony powinna być najjaśniejsza, do tego ma większą soczewkę (lepsze skupienie). M1 też jest mocna, ale się szybko grzeje, do tego powątpiewam w długi czas pracy. M5 jest słabsza, ale się nie grzeje, czas pracy również średni bo z 1AA trudno dużo wycisnąć bez dobrego sterownika.

Ja osobiście poleciłbym ITP z serii SAx, występują z zasilaniem 1AA, 2AA, 1CR i 2CR, zgrabne, dobrze wykonane i tanie latareczki.

kafi
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 2010-01-10, 11:49:30 »

szczerze powiem ze szukam juz tej latarki i normalnie nie moge sie zdecydowac... widząc jak idzie led lenser na allegro to dlatego byłem na niego zdecydowany...przed swietami kupowało ją mnostwo ludzi...wczoraj pol dnia spedzilem czytajac forum i sam juz nie wiem... skutecznie zniecheciłes mnie do lensera P7... i własnie na taką odpowiedz liczyłem. poszedłem po rozum do głowy i pomyslalem ze zawsze 2 zapasowe paluszki moge miec w kieszeni lub w schowku wiec nie potrzebna mi taka gruba latarka jak led lenser p7
bardzo pochlebne opinie wyczytałem na temat tej latarki
http://www.jet-pol.pl/p108,latarka-nitecore-ndi-cree-r2.html
macie chłopaki te wszystkie latarki w jednym palcu dlatego licze na opinie i pomoc w wyborze... Skoro duza led lenser p7 ma 170 lumenow to wole taka ktora moge zawsze miec w kieszeni w kurtce i paluszek zapasowy w aucie gdzie ma tez nie wiele mniej lumenow bo 150
no i tak sie waham własnie miedzy tym nitecore a quarkiem aa
kilka razy byłem juz zdecydowany...przeczytałem kolejny test, kolejne posty i znowu dylemat:) ale za kazdym razem mam coraz bardziej sprecyzowane wymagania. Latareczka ma byc malutka najlepiej na 1 AA.. najlepiej jakby w najmocniejszym trybie naprawde mocno swieciła..czasem moze sie przydac przez chwile bardzo mocne swiatlo z malej latareczki...

wiec skłaniam  sie ku takim małym latareczkom ktore bedą bardzo mocno swiecic do 2 h a zapasowy paluszek bede miec zawsze przy sobie na nastepne 2 h:D ważne zeby była własnie na paluszki AA ktore bede mogl doładowywac w ładowarce bc-700 polecanej na forum:) gdzies wyczytałem ze do tej małej latareczki nie nadaja sie paluszki Ni-mh?? tylko Li-on?jak to jest?Co wybrac? najmniejsza latarka super mocna na 1AA?
« Ostatnia zmiana: 2010-01-10, 12:36:54 wysłane przez kafi » Zapisane
mar3
Kierownik
Opinii: (104)
*

Miejsce pobytu: okolice Poznania

« Odpowiedz #3 : 2010-01-10, 12:34:55 »

Najlepiej - jak jest możliwość oczywiście - podjechać do jakiegoś sklepu i pomacać, często po przeczytaniu opisu danej latarki nastawimy się, że to działa tak a nie inaczej ... jak przyjdzie wymarzony sprzęt przychodzi rozczarowanie  Smiley

NDI - fajny ale mi nie podoba się "opóźnienie" elektroniki  Undecided  było o tym na forum

http://www.torch.pl/forum/index.php/topic,57070.0/highlight,nitecore+extrem.html

Na paluszki jest sporo ciekawych latarek choć by Quark ( można dokupić tuby co by zasilać 2AA, 123 cer) Jetbeam I v3, Nitecore D10 ...

kafi
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 2010-01-10, 12:43:23 »

Najlepiej - jak jest możliwość oczywiście - podjechać do jakiegoś sklepu i pomacać, często po przeczytaniu opisu danej latarki nastawimy się, że to działa tak a nie inaczej ... jak przyjdzie wymarzony sprzęt przychodzi rozczarowanie  Smiley

NDI - fajny ale mi nie podoba się "opóźnienie" elektroniki  Undecided  było o tym na forum

http://www.torch.pl/forum/index.php/topic,57070.0/highlight,nitecore+extrem.html

Na paluszki jest sporo ciekawych latarek choć by Quark ( można dokupić tuby co by zasilać 2AA, 123 cer) Jetbeam I v3, Nitecore D10 ...

własnie dzis poczytałem o Quarku AA:) i juz DYLEMAT:) byłem zdecydowany własnie na nitecore r2 a teraz mi ten quark namieszał... powiem szczerze ze wszystkie latarki podobaja mi sie wizualnie..małe zgrabne..kosmiczne kształty:) ale ktorą wybrać? aby naprawde widno swieciła? 1AA a zapasowe paluszki w kieszeniach.. to dobre wyjscie bo zmiana paluszka to moment a przez 2 godziny w dloni trzymamy malutka latareczke ktora mocno swieci:)
sam juz nie wiem ktora wybrac z tych 2:) poczytalem testy Quark AA naprawde zachęca, wczoraj bylem zdecydowany na nitecore:)
a dzis sam juz nie wiem:) moze ktos ma cos jeszcze lepszego w ciekawej cenie do 250 300 zł?
dobrze ze sie wyleczyłem z led lensera p7:) widząc jak idzie na allegro chodzil za mna od  dluzszego czasu
phantom
Ostrzezony
Mieszkaniec torch.pl

Ledoholik

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 2010-01-10, 13:11:33 »

gdzies wyczytałem ze do tej małej latareczki nie nadaja sie paluszki Ni-mh?? tylko Li-on?jak to jest?Co wybrac? najmniejsza latarka super mocna na 1AA?
Nie wiem gdzie to wyczytałeś,ale to kompletna bzdura. Co więcej Ni-MH są polecane do latarek ponieważ dobrze znoszą duże prądy pobierane przez nie. Chociaż faktycznie, używając Li-Ion (nie wszystkie latarki to znoszą) jasność powinna być największa, a czas pracy najkrótszy (coś za coś). Tylko, że ogniwa te potrzebują specjalnej ładowarki.

Ja bym się skupił na wyborze między Quarkiem, a Nitecorem D10. Quark może być minimalnie jaśniejszy na 14500 (Li-Ionowy odpowiednik AA), za to D10 jest mniejszy, jest prostszy w obsłudze i wyraźnie jaśniejszy na zwykłych paluszkach/aku Ni-MH.

kafi
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 2010-01-10, 14:17:36 »

czyli jak kupie sobie ze 2 akumulatory 14500 to juz nie naładuje ich ładowarką bc-700?Huh?
ehhh i koło sie zamyka:/
phantom
Ostrzezony
Mieszkaniec torch.pl

Ledoholik

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 2010-01-10, 14:21:18 »

Dokładnie, aku Ni-MH mają 1,2V, Li-Ion - 3,7V. To dwa zupełnie różne źródła zasilania.

kafi
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 2010-01-10, 15:10:05 »

dobra chłopaki zamowilem nitecore defendera:)
choc nie ukrywam ze swoja cena kusi mnie jeszcze ultrafire a-10:) i romisen rc-a4:)
zobaczymy co to bedzie... teraz tak sie zastanawiam czy kupowac akumulatory 14500 i ladowarke czy poprostu bc-700 i eneloopy starcza? jesli roznica jest tylko w dlugosci swiecenia to wole eneloopy bo zawsze moge miec ich kilka... ale jesli akusy 14500 dadza duzo wiecej swiatła lumenów to chyba warto zainwestowac w akusy 14500?
phantom
Ostrzezony
Mieszkaniec torch.pl

Ledoholik

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 2010-01-10, 16:41:05 »

Dlaczego Defendera? Jest większy i droższy od D10, a i obsługa jest mniej intuicyjna.

Ultrafire oraz Romisen nie dorastają Nitecore do pięt jeśli chodzi o jakość wykonania czy sprawność sterownika.

Co do różnicy to już pisałem - na 14500 jest jaśniej, ale krócej. W przypadku Nitecore jest ona mniejsza niż u innych producentów (bo latarki są jaśniejsze na zwykłych paluszkach).

kafi
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 2010-01-10, 16:57:24 »

Dlaczego Defendera? Jest większy i droższy od D10, a i obsługa jest mniej intuicyjna.

defender wizualnie bardziej mi sie podoba choc nie ukrywam ze podoba mi sie takze ultrafire i rominsen...jesli chodzi o wykonanie to jestem w stanie przymknac na to oko...wiadomo ze cos musi byc kosztem ceny... ale wazne zeby takze dobrze swiecily a są praktycznie ułamkiem ceny nitecore'a
jakby nie było jest to 1/3 ceny ale jakby policzyc zakupienie ładowarki specjalnie na 14500 plus akusy po 20 zł za sztukę to to tez wyjdzie kolo 200 zł:/
i tak zle i tak nie dobrze:D
phantom
Ostrzezony
Mieszkaniec torch.pl

Ledoholik

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 2010-01-10, 17:24:06 »

Nie świecą równie dobrze. Nitecore to chyba najjaśniejsza latarka AA na klasycznych bateriach/aku. Nawet używając 14500 Ultrafire nie jest jaśniejsze, do tego świeci krócej i mocniej się grzeje (niska sprawność sterownika). A trybów niższych nie ma...
Pomyśl może o ITP SA1 i aku 14500. Dobre światło w niskiej cenie.

kafi
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 2010-01-10, 18:01:41 »

Nie świecą równie dobrze. Nitecore to chyba najjaśniejsza latarka AA na klasycznych bateriach/aku. Nawet używając 14500 Ultrafire nie jest jaśniejsze, do tego świeci krócej i mocniej się grzeje (niska sprawność sterownika). A trybów niższych nie ma...
Pomyśl może o ITP SA1 i aku 14500. Dobre światło w niskiej cenie.

normalnie sam juz nie wiem co zrobic:) kurde wczesniej myslalem o zakupie poprostu latarki ale im wiecej czytam tych postow to tym bardziej sie w to wkręcam:)
jak zobaczyłem ceny ultrafire to chciałem odrazu kupic ze 2 sztuki:) i z czasem poddac je modyfikacjom.... teraz tak sie zastanawiam czy nie zmienic zamowienia z defendera na D10 ktory parametry ma te same....W tym wszystkim kusi mnie cały czas ultrafire a10 ale jak tak cały czas licze to niecale 120 zł za niego dac trzeba z wysyłka na milhunt... zeby swiecił porządnie to trzeba kupic akusy 14500 i ładowarke a to jest niecałe 100 zł.... gdzie ładowarka bc-700 i akumulatorki eneloopy juz są zamowione do innych domowych sprzętów wiec ten zakup odpada do defendera lub d10

i teraz caly czas sie waham czy kupic ultrafire i poddac go z czasem modyfikacjom czy kupic nite core d10 ktory bedzie smigał na eneloopkach ktore zawsze będą pod ręką:/ cena praktycznie wyjdzie taka sama:/co radzisz phantom? kurcze defender bardzo mi sie podoba wizualnie:) czytałem ze mozna ultrafire'a przerobic na 3500 lux to pewnie swieci juz jak reflektor:) z tego co wyczytałem ultrafire a10 spokojnie dorówna na akumulatorach 14500 defenderowi, chociaz tam jest dioda  r2 a nie q5 wiec pewnie cos o wiele lepszego....kupic tanio i inwestowac w polepszanie czy kupic drogo i dac sobie spokoj?Smiley cena wyjdzie na jedno:)

A może by tak kupic modyfikowana latareczke ultrafire a10 u Teonia? jakąs taka ktora bedzie wydajna na zwykle paluszki z dioda juz r2?
« Ostatnia zmiana: 2010-01-10, 18:28:37 wysłane przez kafi » Zapisane
phantom
Ostrzezony
Mieszkaniec torch.pl

Ledoholik

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 2010-01-10, 18:32:41 »

Najpierw zdecyduj się czy zostajesz z klasycznymi aku i BC-700 do wszystkich sprzętów czy jednak szarpniesz się na 14500. Bo póki co kręcimy się w kółko.

Jeśli zostajesz przy BC-700 to zostałbym przy D10. A10+modyfikacje wyjdą mało taniej, jaśniej nie będzie, D10 przynajmniej ma gwarancję. Obecnie D10 i Defender posiadają diodę Cree XP-E, która daje bardzo ładny rozkład światła, XR-E w A10 to murowane pierścienie.
Bez modyfikacji A10 nie dorówna D10 gdyby obie miały 14500.

Kazik
Opinii: (31)
Mieszkaniec torch.pl

Miejsce pobytu: Wro :)

Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 2010-01-10, 18:42:46 »

Zamieszam jeszcze bardziej - może mała latarka na 18650? Jedno takie ogniwo ma tyle energii, co 3,5x14500. Grin Tutaj przykład: http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.13095 . Do kieszeni to średni wybór, ale wygar i czas działania będzie lepszy... Roll Eyes

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko i nic nie działa
Praktyka jest wtedy kiedy wszystko działa i nikt nie wie dlaczego

Strony: 1 2 Ostatnia +   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: