trwa ładowanie paska...
2017-12-17, 15:02:27 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza 1 2 3 4 5 » Ostatnia +   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Jaka latarka w góry ?  (Przeczytany 118483 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
pawelsz
Kierownik
Opinii: (3)
*

Miejsce pobytu: Wrocław

Piekielny Frecior ;P

« Odpowiedz #15 : 2007-10-14, 22:38:37 »

Alfa C1- kupujesz gotowca a jak dodasz żarnik masz extra możliwości- jeśli masz ciutkę większe ręce, to lepsza będzie od Fenixa (wiem, bo miałem obie a i kumple macali), do Fenixa nie dodasz żarnika a i cena będzie wieksza
madmun
Opinii: (2)
Użytkownik torch.pl
**

Ignoruj
« Odpowiedz #16 : 2007-10-15, 00:26:59 »

eee Panowie nie chce wam przeszkadzać w wynajdowywaniu tak wyszukanych rozwiązań ale po jakiego grzyba potrzeba mu 200 metrow zasiegu no chyba ze chce robic za ladowisko dla smiglowcow.... widoczne z 10km Grin 

i druga rzecz 50 metrow w jaskini ... Ty chcesz pozabijac wszystko co sie rusza w takiej jaskini i siebie przy okazji Huh?

Powiedz mi gdzie takie wielkie jaskinie sa <nieoswietlone> ze az 50 metrow zasiegu poterzbujesz 

IMO. Reczna latarka <nie wiem jak je nazawac Cheesy > w gorach to jakies nieporozumienie i zart <jako pierwsze źródło zasilania > jak drugie owszem

Żebyśmy mogli pomoc Ci w wyborze odp na kilka pytan Smiley

1. Czołowka czy reczna
2.Dioda czy zarnik > a moze to i to petzl duo
3.Ile kasy
4.W jakich jaskiniach bedziesz ich uzywal .
Mel
Kierownik
Opinii: (7)
*

« Odpowiedz #17 : 2007-10-15, 00:38:07 »

...
Zależy Ci na długim czasie działania, czy lepszym oddawania kolorów i chropowatości terenu.
...

Mam odczucie, że tracicie poczucie rzeczywistości. Latarka w górach jest potrzebna do: (a) świecenia pod nogi, (b) świecenia w plecaku podczas szukania czegoś. Dobrze, jeśli nie boi się deszczu i będzie długo świecić z popularnych baterii. Jeszcze lepiej, jeśli będzie świecić ciemniej lub jaśniej zgodnie z wolą usera.
Snajper, kup Feniksa serii L2x. Zrób do niego opaskę na głowę i kaburkę na zapasowe baterie. Po sprawie. *Koniecznie* noś ze sobą zapasowe światło, choćby kilkudiodowe gówno za kilka złociszy.

-- M.
madmun
Użytkownik torch.pl
**

Ignoruj
« Odpowiedz #18 : 2007-10-15, 07:11:48 »

Mam odczucie, że tracicie poczucie rzeczywistości. Latarka w górach jest potrzebna do: (a) świecenia pod nogi, (b) świecenia w plecaku podczas szukania czegoś. Dobrze, jeśli nie boi się deszczu i będzie długo świecić z popularnych baterii.
-- M.

ehh polecasz mu latarke ktora nie ma regulacji kata swiecenia a w jasknini bedzie mial problem z zalozeniem jej na kask i regulowaniem kata .... jedyna mozliwscia bedzie zdjecie latarki i wyjecie jest z opaski ...
Mel
Kierownik
*

« Odpowiedz #19 : 2007-10-15, 09:12:42 »

ehh polecasz mu latarke ktora nie ma regulacji kata swiecenia a w jasknini bedzie mial problem z zalozeniem jej na kask i regulowaniem kata .... jedyna mozliwscia bedzie zdjecie latarki i wyjecie jest z opaski ...

Polecam w miarę uniwersalną latarkę w góry z możliwością użycia jako improwizowana czołówka, która sprawdzi się w jaskini "turystycznej". Do prawdziwej jaskini trzeba zabrać latarkę przeznaczoną do jaskini. Jaskinie są niebezpieczne i tu improwizacje są niewskazane.

-- M.
madmun
Użytkownik torch.pl
**

Ignoruj
« Odpowiedz #20 : 2007-10-15, 11:08:19 »

eee czy nie lepiej uzyc czolowki zamiast improwizowanej latarki ktora ma imitowac czolowki ?

Co do jaskini to mysle ze autror sobie polecial po prostu...
Esthan
Mechagłodzilla
Kierownik
Opinii: (18)
*

« Odpowiedz #21 : 2007-10-15, 11:15:42 »

IMO Autor wątku sam nie wie co chce Tongue

W wieliczce jak byłem to w ciemnym tunelu w zupełności
starczył mi 1 Lumen od starej L1 Lumamax to jeden.

Dwa nie widzę sensu używać w górach/jaskiniach czegokolwiek
innego niż czołówka - przynajmniej jak główne źródło światła.

Od 25.04.2013 - Ojciec prowadzący Smiley
von Reuffen
Opinii: (0)
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #22 : 2007-10-15, 11:59:33 »

Jak dla mnie czołówka ma jedną zasadniczą wadę - nie poświecisz innym pod nogi, oświetlisz zawsze tylko to miejsce, w które skierujesz głowę. Jeśli czołówka - to koniecznie uzupełniona o coś do ręki.
Z tego powodu dawno odrzuciłem latarki na głowę, z zastrzeżeniem, że nie miałem do czynienia z produktami markowymi. Ale to chyba nie zmienia sposobu ich użycia? Wolę mieć jedno porządne, uniwersalne światło do ręki.
« Ostatnia zmiana: 2007-10-15, 12:01:04 wysłane przez von Reuffen » Zapisane
Esthan
Mechagłodzilla
Kierownik
Opinii: (18)
*

« Odpowiedz #23 : 2007-10-15, 12:12:14 »

Rauffen - spróbój przez 3h świecić latarką pod nogi...

- latarkę będziesz miał o co najmniej 1m niżej niż czołówka, co spowoduje,
ze Cienie się znacznie wydłużą, co znacznie ograniczy widoczność obiektów
na ziemi
- ręka Ci się zmęczy.
- jak czołówka będzie mocno rozpraszać światło to dwie osoby mogą się na
spokojnie poruszać bo boku

P.S.
W Bieszczadach używałem ARC AAA P przymocowaną do kapelusza jako
czołówki - sprawdzała się w tej roli niesamowicie dobrze Cheesy

Od 25.04.2013 - Ojciec prowadzący Smiley
madmun
Użytkownik torch.pl
**

Ignoruj
« Odpowiedz #24 : 2007-10-15, 15:20:41 »

Ja przeklinalem dzien kiedy szedlem 2h przez las o 1 w nocy z C3 w rece.... wkoncu przymocowalem C3 do szelkow w plecaku i co 2 min poprawialem zeby nie wypadla ....

Sprobuj uzywac zywklej latarki  w zimie w gorach, albo  w tatrach gdzie czesto musisz sie chwycic skaly ...

IMO Czołowka ma wiele wad ale w gorach jest nie zastapiona i nie ma co na ten temat dyskutowac Smiley
Mel
Kierownik
*

« Odpowiedz #25 : 2007-10-15, 15:54:19 »

Ja przeklinalem dzien kiedy szedlem 2h przez las o 1 w nocy z C3 w rece.... wkoncu przymocowalem C3 do szelkow w plecaku i co 2 min poprawialem zeby nie wypadla ....

Sprobuj uzywac zywklej latarki  w zimie w gorach, albo  w tatrach gdzie czesto musisz sie chwycic skaly ...

Tak zupełnie z innej strony Cię zapytam, czy wiesz, że chodzenie nocą po terenie TPN jest zabronione (Zarządzenie dyrektora TPN nr 3/2007 par. 1 pkt 5.5)?

-- M.
leslie
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #26 : 2007-10-15, 15:54:52 »

Zupełnie nie wiem, skąd ten dylemat "czołówka czy latarka do ręki" na forum latarkowym. To tak jakby ktoś miał dylemat "folder czy vicek" forum obok. Oczywiście że JEDNO I DRUGIE. ;-)

Zapasowe światło tak czy siak należy mieć, więc latarka do ręki i czołówka do tego to dobry pomysł. Wybrałbym jeszcze takie, żeby miały ten sam rodzaj baterii na zasilanie (pewnie Feniksa L2x i jakąś czołówkę na AA do tego, dlatego niestety Tikka XP odpada, Myo XP jest droższa i większa ale nadaje się bardzo dobrze).

von Reuffen
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #27 : 2007-10-15, 16:15:33 »

OK, przyjąłem do wiadomości.
Po prostu nie wpadłem na to, by zasuwać całą noc po górach w ciemnościach z latarką.
Pewnie dlatego od gór wolę wodę :-)
madmun
Użytkownik torch.pl
**

Ignoruj
« Odpowiedz #28 : 2007-10-15, 16:18:30 »

Mel> przygoda z C3 odbyla sie na terenie woj. Swietkorzyskiego Cheesy a nie w tatrach w gwoli wyjasnienia

Co do Tatr - chodzenie w nocy z  latarka jest tak samo zabronione jak biwakowanie ale uwiez mi na slowo ze lepiej zejsc blizej schroniska z latarka w nocy niz spac w tatrach w kosowce.A TPN'u nie slucham odkad pozwolili na budowe kolejki Cheesy

Dylemat dlatego bo Autor nie wie co chce i dodatkowo gdzies go zniklo Smiley
Snajper1977
Nowy użytkownik
*

Miejsce pobytu: Wrocław

Ignoruj
« Odpowiedz #29 : 2007-10-15, 16:22:04 »

Ło jezu nie spodziewałem się aż tylu porad. Teraz to napewno sobie coś dobiorę dzięki waszym radom.
Dziękuję Smiley
Pozdr.
Strony: Pierwsza 1 2 3 4 5 » Ostatnia +   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: