trwa ładowanie paska...
2018-01-19, 14:08:41 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 3 4 » Ostatnia +   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: VB 16 IV generation z Dealextreme  (Przeczytany 52271 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Vascator
Kierownik
Opinii: (0)
*

« : 2007-08-31, 23:58:34 »

Witam.Sporo mówi się o tej latarce,ale nikt jeszcze nic konkretnego o niej nie napisał.Chodzi o tytułową VB-16.Wydaje się to być latarka idealna-16 poziomów jasności,w zasadzie "wszystkożerna",jasna i oczywiście tania.Same superlatywy.

Ale czy ktoś z was zatknął się bliżej z tym wynalazkiem?Tonio miał kilka,ale zrobił im tylko sesję zdjęciową na budo.Flashlightrevievs zamknięte,prawie nikt w kraju nad wisłą nie ma tej latarki.I tu kolejny problem-Na cpf jest mowa wyłącznie o oryginalnej wersji za 75 dolców z czerwonym guzikiem sos/strobe.Mnie natomiast zachciewa się tej tańszej z dx -35 $ niby z przesyłką[latarka bez przycisku].

Tak więc:Skoro ona jest taka dobra,dlaczego niemal nic konkretnego poza zdjęciami samej latarki nie można o niej nigdzie znależć?I dlaczego cena za taki "kombajn" jest tak niska?Czyżby po prostu-Szmelc?
phantom
Opinii: (41)
Ostrzezony
Mieszkaniec torch.pl

Ledoholik

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 2007-09-01, 00:15:20 »

Prawie nikt jej nie ma. DX sprzedało tylko 50 sztuk. Druga tura jest w drodze (mieli problem z dostawcą). Te od Tonia najprawdopodobniej pochodzą z Kaidomain (czarne, z DX są szare - Mil-spec). Czemu tak tanio? Nie wiem. Mam tą od Kai'a i nie widzę niedoróbek. Świeco mocno na max, bardzo słabo na min, pomiędzy jest 31 kliknięć (czyli 32 poziomy). Różnica między najwyższymi jest niezauważalna, zaś pomiędzy 2 najniższymi trochę za duża. Światło ma ciepły kolor (SVO chyba) - jedni to lubia inni nie. Powłoka bez zarzutu, włącznik pracuje lekko i niemal bezgłośnie, lekkie muśnięcie powoduje włączenie latarki (chwilowe), przekręcenie go o 1/8 obrotu całkowicie uniemożliwia włączenie. To na razie tyle. Wciąż czekam na tą z DX i wtedy porównam obie.

Aha, rozkręcenie głowicy jest niemożliwe używając siły rąk. Przynajmniej w moim egzemplarzu. Srodków przymusu bezpośredniego nie użyję (za bardzo mi się podoba).
« Ostatnia zmiana: 2007-09-01, 00:21:06 wysłane przez phantom » Zapisane

Mel
Kierownik
Opinii: (7)
*

« Odpowiedz #2 : 2007-09-01, 11:23:07 »

Witam.Sporo mówi się o tej latarce,ale nikt jeszcze nic konkretnego o niej nie napisał.Chodzi o tytułową VB-16.

Miałem poprzednie wersje VB-16 i nie podobała mi się nieliniowa regulacja. Mam teraz 4 podobne latarki z limitowanej serii CPF, gdzie zmiana natężenia światła przebiega o kilka klas lepiej. Jedna z Cree P4 jest do sprzedania.

-- M.
Vascator
Kierownik
*

« Odpowiedz #3 : 2007-09-01, 15:19:14 »

Fju,na zdjęciach z kai wygląda rewelacyjnie.

Mimo to zaczekam raczej na opinię Phantoma[ o ile taka będzie oczywiście],cena obu taka sama,a jednak sa inne.Chodzi mi o różnice między tą z kai z dx.

Phantom, możesz powiedzieć jak jest z zasięgiem tej latarki?I czy da się regulować skupienie?

Swoją drogą-Którą wersję polecanie-Cree czy seoul?

W.Zajcev
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 2007-09-01, 22:36:41 »

Ktoś wie jakiej średnicy jest body(tam gdzie jest moletowanie)? I czy pasuje do do niej jakiś włącznik chwilowy(na kablu)? Gdzie i za ile można kupić zapasowe szybki?

phantom
Ostrzezony
Mieszkaniec torch.pl

Ledoholik

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 2007-09-01, 23:54:50 »

Mimo to zaczekam raczej na opinię Phantoma[ o ile taka będzie oczywiście]

Powiększ swoją wiarę Cool. Dzisiaj otrzymałem z DX maila tej treści: "Your order has been shipped from the fulfillment center. It should be received within 10-14 days (3 to 4 days for EMS Express)."
Jako, że darmowy EMS nie obejmuje naszego kraju, a dopłata jest zaporowa to na szczegóły poczekamy owe 10-14 dni (sam jestem ciekaw).
Phantom, możesz powiedzieć jak jest z zasięgiem tej latarki?

Zasięg jest podobny do tej latarki (bez napisów o SF), słabszy niż prostej Venture. Promień główny jest jednak wyraźnie szerszy.
I czy da się regulować skupienie?

Raczej nie. Przynajmniej do tego nie doszedłem.
« Ostatnia zmiana: 2007-09-01, 23:56:43 wysłane przez phantom » Zapisane

Vascator
Kierownik
*

« Odpowiedz #6 : 2007-09-02, 11:36:44 »

Dzięki za info.Swoją drogą szkoda,że latarka ma kiepskawy zasięg.Chciałem,by był to thrower,ale nic z tego najpewniej nie wyjdzie.OP robi swoje.

Czy przesyłka pocztą zwykłą do krajów innych niż wymienione jest darmowa?Nie jestem do końca pewien.

Ta latarka mnie niemalże urzeka.Tylko obawiam się kolejnego klona fenixa l2d pod względem zasięgu.Zasięg l2d jest żaden[siła świecenia mimo to rewelacyjna],Vb 16 ma ciut więcej lumenów,ale i zwierciadło prawie 2 razy większej średnicy.

Chodzi mi tutaj głównie o to,że zasięg ORYGINALNEJ surefire U2[do której porównujesz vb] jest ponoć bardzo cienki,latarka robiona do pracy na średnie odległości.A ja szukam mniejszego substytutu dla ogromnego maglite 3D .I raczej zdecyduje się na Streamlight propolymer 4aa
Mel
Kierownik
*

« Odpowiedz #7 : 2007-09-02, 12:43:23 »

Chodzi mi tutaj głównie o to,że zasięg ORYGINALNEJ surefire U2[do której porównujesz vb] jest ponoć bardzo cienki,latarka robiona do pracy na średnie odległości.A ja szukam mniejszego substytutu dla ogromnego maglite 3D .I raczej zdecyduje się na Streamlight propolymer 4aa

1. Przepraszam, ale co to jest "zasięg"? Czy macie na myśli jakieś standardowe warunki typu ilość pyłu zawieszonego w metrze sześciennym, czy wilgotność sprowadzona do temperatury 20 stopni? Bo potocznie to rozumiem, o co chodzi, ale latarka tak naprawdę nie ma zasięgu...

2. Mniejszy od 3D jest 2C, z którego możesz zrobić ładny model "Space Needle". Poszukaj w guglach, bo jest to ciekawy thrower.

-- M.
phantom
Ostrzezony
Mieszkaniec torch.pl

Ledoholik

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 2007-09-02, 14:00:39 »

Czy przesyłka pocztą zwykłą do krajów innych niż wymienione jest darmowa?Nie jestem do końca pewien.

Jest darmowa.

Więc tak. Nie porównuję do oryginalnej U2 - link był do U2-Clone, która to dzięki Cree ma lepsze parametry (w jakość nie wnikajmy). SF U2 Ma zasięg słabszy od L2D CE (1885 lux/1m wobec 2980 wg. flashlightreviews.com). Drogą zależności można przyjąć, że jeśli na lightreviews.info L2D CE ma 3010lux/1m, a U2-Clone 4850 to zbliżona do niej VB-16 powinna mieć lepszy zasięg i od SF U2, i od L2D CE.
PS. SL PP 4AA Ma zasięg zbliżony do L2D CE.
1. Przepraszam, ale co to jest "zasięg"? Czy macie na myśli jakieś standardowe warunki typu ilość pyłu zawieszonego w metrze sześciennym, czy wilgotność sprowadzona do temperatury 20 stopni? Bo potocznie to rozumiem, o co chodzi, ale latarka tak naprawdę nie ma zasięgu...
-- M.

Prostym i w miarę miarodajnym sposobem jest pomiar siły światła promienia głównego. Oprócz porównania "na żywo" jest to chyba najbardziej miarodajny sposób by porównać 2 (lub wiecej) latarki.
« Ostatnia zmiana: 2007-09-02, 14:02:10 wysłane przez phantom » Zapisane

W.Zajcev
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 2007-09-02, 14:17:38 »

Więc tak. Nie porównuję do oryginalnej U2 - link był do U2-Clone, która to dzięki Cree ma lepsze parametry (w jakość nie wnikajmy). SF U2 Ma zasięg słabszy od L2D CE (1885 lux/1m wobec 2980 wg. flashlightreviews.com). Drogą zależności można przyjąć, że jeśli na lightreviews.info L2D CE ma 3010lux/1m, a U2-Clone 4850 to zbliżona do niej VB-16 powinna mieć lepszy zasięg i od SF U2, i od L2D CE.
PS. SL PP 4AA Ma zasięg zbliżony do L2D CE.
Cytuj z: Tonio
dodaję odczyty z luxomierza z odl. 1m w porównaniu do paru innych latareczek Uśmiech
(...)
VB16 5000lux
Czyli zasięg znacznie większy.
A ktoś zna odpowiedz na moje wcześniejsze pytania?

Mel
Kierownik
*

« Odpowiedz #10 : 2007-09-02, 14:26:31 »

Czyli zasięg znacznie większy.
A ktoś zna odpowiedz na moje wcześniejsze pytania?

Szybki będą u mnie niedługo. Oringi też. O przełączniku nic nie wiem.

-- M.
Tonio
Kierownik
Opinii: (27)
*

« Odpowiedz #11 : 2007-09-02, 15:14:11 »

Średnica body w najszerszym miejscu to 25.3mm, spokojnie wchodzi na standartowy 1 calowy montaż do lunety. co do szybek -można je kupić u Kaia lub udać się do najbliższego optyka Smiley wyłącznik żelowy można przecież przy odrobinie pomyślunku wstawić każdy -wykręcając oryginalny.

Różnic pomiędzy wersją Kaia i Kyla nie ma żadnych, to DOKŁADNIE ta sama latarka.

teraz co do tzw zasięgu, moje testy organoleptyczne(całkowita ciemność, droga w lesie) wykazały następującą kolejność:

1. Lumapower MRV
2. Lumapower M1 SMO i DeREE 2.0 SMO
3. DeREE 2.0 OP
4. Lumapower M1 OP i VB16
5. Ventura.
6. Ultrafire C2
7. Ultrafire 502 Q2
itd

jeżeli macie jeszcze jakieś pytania dot tej latareczki chętnie odpowiem.

Moja prywatna opinia w skali 5 pkt:
wykonanie: 4
zasilanie i czasy 5
zasięg 4.5
poręczność 4
ogólne wrażenia 4.5

sumując -za te pieniądze rewelacja -warto by było za nią dać nawet dwa razy tyle,  a przecież niedawno  właśnie kosztowała prawie 70$ w wersji Waiona. ustawiona na min daje wystarczającą ilośc światła do bezstresowego poruszania się w ciemności , nie razi, a czas świecenia można liczyć w tygodniach Smiley w trybie max w zupełności wystarcza do odróżnienia szczegółów na dystansie ok 80-100. jedyną jej wadą jest długość i naprawdę takie sobie HAIII, mnie się udało bez problemów zarysować powłokę.

jeżeli ktoś chce trochę poręczniejszą, krótszą, mocniejszą  i niewiele droższą latarkę to Deree 2.0 jest tu prawie jedynym słusznym wyborem.

http://img174.imageshack.us/img174/9352/vbideree1es9.th.jpg
VB 16 IV generation z Dealextreme

« Ostatnia zmiana: 2007-09-02, 15:23:42 wysłane przez Tonio » Zapisane
mar3
Kierownik
Opinii: (104)
*

Miejsce pobytu: okolice Poznania

« Odpowiedz #12 : 2007-09-02, 19:50:03 »

Vascator - Chcesz latarkę z dobrym throwem to podmień luxeona w swoim maglicie na seula (chociaż nie wiem czy zasięg się zwiększy), a jak ci jej wymiary nie pasują to kup sobie Lumapower MRV z gładkim reflektorem lub Tiablo A8.
Tonio
Kierownik
Opinii: (27)
*

« Odpowiedz #13 : 2007-09-02, 20:15:47 »

Vascator - Chcesz latarkę z dobrym throwem to podmień luxeona w swoim maglicie na seula (chociaż nie wiem czy zasięg się zwiększy), a jak ci jej wymiary nie pasują to kup sobie Lumapower MRV z gładkim reflektorem lub Tiablo A8.

a jeśli te to też za mało to może kieszonkowe 500lm : Smiley Smiley

http://dealextreme.com/productimages/sku_8389_1.jpg
VB 16 IV generation z Dealextreme

mar3
Kierownik
Opinii: (104)
*

Miejsce pobytu: okolice Poznania

« Odpowiedz #14 : 2007-09-02, 20:21:31 »

Noo Legion mi się podoba, ale nie to zasilanie.
Strony: 1 2 3 4 » Ostatnia +   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: