trwa ładowanie paska...
2018-01-22, 01:33:31 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 Ostatnia +   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Omijajcie szerokim łukiem chińskie sklepy  (Przeczytany 1771 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
stryjek
Opinii: (2)
Użytkownik torch.pl
**

Miejsce pobytu: Warszawa/Zaklików

Ignoruj
« : 2017-11-27, 13:25:44 »

Jak w temacie. To, że dostaniecie w pełni sprawny towar, traktujcie jako loterię. Jeżeli będziecie miec pecha, procedura wyjasniania, że nie jesteście wilbłądem doprowadzi Was do szału. Jeżeli wszystko będzie OK - możecie odetchnąć z ulgą. Ale nawet w takim wypadku należy sie liczyc nawet z dwoma miesiącami oczekiwania (u mnie własnie jedna z paczek tyle czasu zwiedza szeroki świat).

Convoy S2+ 3000K, Olight Baton S2, Acebeam K30, Thrunite TN 42,
sp5it
Opinii: (2)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Beeftown

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 2017-11-27, 15:30:30 »

Od 2007 roku kupuję regularnie w chińskich sklepach.
Nie zdarzyło się nic, co spowodowałoby zaprzestanie.
Nie siej defetyzmu stryjek.
M

Surefire U2 MC-E, TK35@4A, Quark Mini Ti AA, Solarforce M3 XP-L HI@7A, Armytek Predator PRO 2.5, K40M@7A, Astrolux A01,
Japcun
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 2017-11-27, 15:34:07 »

Swoją drogą doszedł do mnie dziś mój skilhunt po 12 dniach.

Pierwszy raz mam taki szybki transport.
tomking
Opinii: (1)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 2017-11-27, 15:50:12 »

Od 2007 roku kupuję regularnie w chińskich sklepach.
Nie zdarzyło się nic, co spowodowałoby zaprzestanie.
Nie siej defetyzmu stryjek.
M

To jest taki tekst w stylu... Nigdy nie robiłem kopii zapasowej, bo nie widzę powodu by ją robić.

Powiem tak, do pierwszego razu utraty ważnych danych  Evil

Ze sklepami chińskimi miałem i mam do czynienia kilkanaście razy. Już raz oddawali kasę na czym wychodzi się oczywiście ze stratą i czeka bardzo długo na zwrot. W większości otrzymuję towar, ale to zwykle dziadostwo, na które sam się godzę kupując w tych sklepach.
Obecnie czekam na jedną przesyłkę. Czekam również na zwrot kasy z niedostarczonego zakupu, o którą musiałem się użerać, bo trudno im zrozumieć że jeśli przesyłka jest od ponad miesiąca w jednym miejscu to raczej już nie ruszy dalej. Nie ruszyła do tej pory, a ja czekam na kasę.
Dla mnie ich obsługa i transport to najniższy z możliwych poziomów  Roll Eyes Co do towaru to jak się trafi  Undecided

Ja również nie polecam

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
1984
Opinii: (15)
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 2017-11-27, 17:13:26 »

Ja też kilka latarek kupiłem u majfernda Wink
Największe jaja miałem z jeatbeamem hc20; dwa razy odstałem wadliwy egzemplarz - coś słabo łączyło i latarka migała jak szalona.
Ogólnie jestem zadowolony.

Rozmawiałem (a właściwie pisałem), na swiatelkach, z jednym koleżką, który ma (a może już teraz nie ma) Fenixa TK75 4000lm, i u niego był pryszcz na reflektorze, a latarka z polskiej dystrybucji. Natomiast mój "chiński" TK75 był idealny.

Wolność, Równość, Braterstwo

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "
Japcun
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 2017-11-27, 18:26:02 »

ja na dzień dzisiejszy nie naciałem się na Gearbest.
Aczkolwiek kupiłem łacznie ze 4 rzeczy.

Natomiast na aliexpres kupiłem sporo.
Łacznie ze 150 zamówień.
Miałem tak, że paczka nie doszła.
nie miałem za to najmniejszych problemów ze zwrotem.
Jak przyszły przedmioty które były porysowane. 2 na 5 miało rysy. To mi oddali proporcjonalnie kasę.

Ochrona kupującego na ali jest naprawde ok.
Tylko nie wolno wchodzić w dyskusję z MAJFRENDEM.
Zwrot siana i koniec. Ali staje przeważnie po stronie klienta.(mnie)
fenei
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 2017-11-27, 18:34:39 »

Na GB zakupów nie robiłem jeszcze, ale z Allie problemów nie miałem. Jak coś było nie tak częściowy lub pełny zwrot. Oddawać towaru nigdy nie próbowałem.
A od jakości to się odczepcie wy miłośnicy chińskich diamentów  Wink
Żebyście chociaż wiedzieli ile ja pracy, ile pracy...   Grin
Aragorn
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 2017-11-28, 21:18:16 »

Ja kupuję na Ali już ponad 1,5 roku, różne rzeczy, i drobne pierdółki, ale też ubrania i b. dużo elektroniki, na GB głównie latarki, kilka razu paczka nie doszła, ale zawsze był zwrot kasy, wiadomo, po gorszym kursie, kontakt porównywalny jak z naszym alledrogo, wiadomo, każdy ma swoje doświadczenia, ja polecam zakupy bo to jednak oszczędność
rafalklis
Opinii: (16)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Busko Zdrój

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 2017-11-29, 10:10:17 »

Ja miałem kilkadziesiąt zamówień na Gearbest i kilkadziesiąt na Banggood. Nie mam powodów do narzekań. Jeden raz towar zaginął - przysłali drugi raz, jeden raz szedł prawie dwa miesiące - przysłali drugą sztukę w międzyczasie, jeden raz sterownik miał minimalną wadę - przysłali nową sztukę. Na Aliexpress - kilka zamówień i brak problemów.
Za to na Allegro raz towaru nie dostałem i zgłosiłem sprawę na Policję. Po czasie dostałem informację z Policji: "...byliśmy pod adresem Sprzedawcy, mama powiedziała że syna nie ma w domu..." Sprawa zamknięta.  Huh?

tomking
Opinii: (1)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 2017-11-29, 11:37:57 »

Za to na Allegro raz towaru nie dostałem i zgłosiłem sprawę na Policję. Po czasie dostałem informację z Policji: "...byliśmy pod adresem Sprzedawcy, mama powiedziała że syna nie ma w domu..." Sprawa zamknięta.  Huh?

Trzeba było to zgłosić potem do radia do tv czy choćby do gazety. Jeśli zapłaciłeś i towaru nie ma to podpada pod oszustwo.
Jak by komendant dowiedział się że poszedłeś do mediów od razu by się sprawą zajęli.
Taka też zdarza się policja... Roll Eyes

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
Barton_
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 2017-11-29, 13:01:00 »

...Za to na Allegro raz towaru nie dostałem i zgłosiłem sprawę na Policję. Po czasie dostałem informację z Policji: "...byliśmy pod adresem Sprzedawcy, mama powiedziała że syna nie ma w domu..." Sprawa zamknięta.  Huh?
Złożyłeś zawiadomienie na piśmie i na piśmie udzielono Ci takiej odpowiedzi?
rafalklis
Opinii: (16)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Busko Zdrój

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 2017-11-29, 13:53:12 »

Było to kilka lat temu, ale mniej więcej tak to wyglądało.

Barton_
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 2017-11-29, 16:18:33 »

Rozmawiajmy poważnie. Nikt takich kwiatków nie podpisałby swoim nazwiskiem.
Japcun
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 2017-11-29, 21:00:52 »

Tym bardziej brudnym długopisem

http://img-central.com/images/2017/11/29/Haters-Gonna-Hate-The-Motor-Protein-Microbiology-Walk.md.gif
Omijajcie szerokim łukiem chińskie sklepy

https://giphy.com/gifs/NgMHjN7G27ifK
« Ostatnia zmiana: 2017-11-29, 21:03:58 wysłane przez Japcun » Zapisane
Amik
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 2017-11-30, 16:08:03 »

To jest taki tekst w stylu... Nigdy nie robiłem kopii zapasowej, bo nie widzę powodu by ją robić.

Powiem tak, do pierwszego razu utraty ważnych danych  Evil

Ze sklepami chińskimi miałem i mam do czynienia kilkanaście razy. Już raz oddawali kasę na czym wychodzi się oczywiście ze stratą i czeka bardzo długo na zwrot. W większości otrzymuję towar, ale to zwykle dziadostwo, na które sam się godzę kupując w tych sklepach.
Obecnie czekam na jedną przesyłkę. Czekam również na zwrot kasy z niedostarczonego zakupu, o którą musiałem się użerać, bo trudno im zrozumieć że jeśli przesyłka jest od ponad miesiąca w jednym miejscu to raczej już nie ruszy dalej. Nie ruszyła do tej pory, a ja czekam na kasę.
Dla mnie ich obsługa i transport to najniższy z możliwych poziomów  Roll Eyes Co do towaru to jak się trafi  Undecided

Ja również nie polecam
Złe porównanie. Koszt utraty zamówienia jest typowo wielokrotnie niższy (choć nietypowo - może tę wartość przekroczyć). Poza tym kupując w Chinach kupujesz taniej. I to dużo. Gdyby co druga paczka się gubiła, i tak bym na tym oszczędzał. Nie twierdzę, że mój przypadek jest przeciętny, ale i tak - wątpię by preciętna osoba na tym traciła. Robiąc kopie zapasowe, do momentu gdy te się przydadzą tylko ponosisz koszty...

Swoją drogą, ja miałem kłopoty z dostawą:
  • z banggood, od razu dostałem kasę (i nawet się cieszę, że paczka nie doszła, zakup okazał się bublem)
  • z aliexpress
    • raz zgłosiłem reklamację, od razu dostałem kasę
    • drugi raz paczka przyszła, ale otwarta i pusta. Powinienem zgłosić reklamację na poczcie, ale olałem te 70 centów....
  • z kaidomain, od razu dostałem kasę
  • z fasttech, właśnie z nimi o tym rozmawiam

Więc z moich doświadczeń utrata kasy i utrata paczki to zupełnie różne rzeczy.
Dodane: fasttech zaoferował zwrot kasy bez większych kłopotów. Ale ja wybrałem ponowną wysyłkę.
« Ostatnia zmiana: 2017-12-01, 09:49:42 wysłane przez Amik » Zapisane
Strony: 1 2 Ostatnia +   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Tagi: torch

Skocz do: