trwa ładowanie paska...
2018-04-22, 12:44:24 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 Ostatnia +   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Przechowywanie latarek akumulatorowych  (Przeczytany 1583 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
NocnySwietlik
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« : 2017-11-19, 17:37:53 »

Witam,
Mam nadzieję, ze pytanie zadaje w odpowiednim dziale. W razie czego proszę o przeniesienie.

Pytanie dotyczy "lezakowania" dłużej nie użytkowanej latarki. Czy latarka która jest nieuzytkowana dłuższy czas może sobie "lezec" gdzieś w kącie razem z założonym do niej akumulatorem naładowany całkowicie lub powiedzmy w połowie?  Czy lepiej jest w takim wypadku akumulator wyciągnąć? Istnieje możliwość "wylania" się zawartości akumulatora w środku latarki?
1984
Opinii: (15)
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 2017-11-19, 17:59:09 »

Mi jeszcze żaden nie wylał Smiley A mam takie co mają z 10lat (z baterii laptopowej).
Ale lepiej dmuchać na zimne i wyciągnąć, jak ma naprawdę długo leżakować.
Akumulatorki przechowuje się w suchym, chłodnym miejscu, naładowane do ok 40%.

Wolność, Równość, Braterstwo

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "
NocnySwietlik
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 2017-11-19, 18:12:00 »

To może mi też nie wyleje Smiley
Pytam ponieważ jedna z posiadanych latarek nie jest tak często użytkowana jak inne. Od czasu do czasu biorę ja trochę "przeswiecic" dla funu Wink
Nieraz spotykałem się z sytuacją, że w jakimś pilocie tudzież innym urządzeniu "wylaly" się zwykle baterie i ciekaw byłem czy z akumulatorami może stać się podobnie, a odpowiedzi na to pytanie nie moglem nigdzie znaleźć.
1984
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 2017-11-19, 18:18:14 »

Można, dla świętego spokoju, postawić latarkę na dupce. W razie czego nie zaleje sterownika, i będzie łatwiej wyczyścić Wink

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "
NocnySwietlik
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 2017-11-19, 18:56:24 »

Jest to jakieś wyjście.
Podziękował za pomoc Wink
1984
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 2017-11-19, 18:59:34 »

Znaczy się, tak się sprawa tyczy akumulatorków li-ion Smiley

Barton_
Użytkownik torch.pl
**

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 2017-11-19, 21:24:14 »

@NocnySwietlik
Czytałeś instrukcję latarki?
NocnySwietlik
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 2017-11-19, 22:05:40 »

Instrukcji nie było w zestawie. Latarka custom. Pytanie jednak dotyczy różnych swiatelek. Z tego co kojarzę w instrukcji olighta s30r baton III którego również posiadam, nie było wspomniane nic w tym temacie.
rafalklis
Opinii: (16)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Busko Zdrój

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 2017-11-20, 12:08:12 »

Pamiętaj, że latarka może pobierać minimalny prąd z akumulatora i po długim czasie doprowadzić do zbytniego rozładowania. To spowoduje jego zniszczenie. Również akumulator ma efekt samo-rozładowania. Dla pewności dobrze jest akumulator przechowywać osobno zabezpieczony przed zwarciem.

NocnySwietlik
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 2017-11-20, 21:23:08 »

Z tego co kojarzę to latarki mają zabezpieczenie przed nadmiernym rozladowaniem akumulatora wiec taka sytuacja raczej nie powinna mieć miejsca chyba ze się mylę?
sałron
Opinii: (63)
Mieszkaniec torch.pl

Miejsce pobytu: CIeŃ

LorD CIemŃości

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 2017-11-21, 04:05:08 »

To dwie różne sprawy. Latarka zabezpiecza ogniwo przed rozładowaniem podczas pracy. Kiedy jest wyłączona (i obwód zasilania nie jest mechanicznie rozwarty), w obwodach płynie minimalny prąd spoczynkowy. Różny w zależności od egzemplarza/marki itp. Niekiedy są to tak duże wartości, że mogą załatwić ogniwo/-a do cna. I na nic zda się tu zabezpieczenie po stronie latarki.
« Ostatnia zmiana: 2017-11-21, 04:07:44 wysłane przez sałron » Zapisane

Nadmiar światła umniejsza istnienie.   [Czesław Miłosz]

SPRZEDAMCZOŁÓWKA KLARUS TITANIUM H1A 550lm 1x 14500/AA
1984
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 2017-11-21, 05:14:33 »

Ja tak miałem w K40S, długo stała nieużywana i napięcie spadło do 2,2V.

NocnySwietlik
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 2017-11-21, 17:28:12 »

Tego nie wiedziałem.  Człowiek cały czas się uczy. Wystarczyłoby w takim razie powiedzmy raz na miesiac/dwa podladowywac akumulatorki do pełna czy pobór prądu jest aż tak duży ze lepiej częściej? Z tego co się orientuje to olight s30r baton III ze względu na włącznik prąd jakiś tam pobiera ale druga moja latarka - convoy l2 od Grega ze względu na włącznik nie powinna.
1984
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 2017-11-21, 17:33:15 »

Tego nie wiedziałem.  Człowiek cały czas się uczy. Wystarczyłoby w takim razie powiedzmy raz na miesiac/dwa podladowywac akumulatorki do pełna czy pobór prądu jest aż tak duży ze lepiej częściej? Z tego co się orientuje to olight s30r baton III ze względu na włącznik prąd jakiś tam pobiera ale druga moja latarka - convoy l2 od Grega ze względu na włącznik nie powinna.

Każdy klik elektroniczny pobiera jakiś prąd.
Np zebra pobiera go tyle że 18650 opróżni w jakieś 60lat Smiley
Mi tak spadło napięcie, bo akumlatorki pewnie były już rozładowane, tzn jeszcze przed granicą jak latarka zacznie sygnalizować niski stan, ale już słabe.

Wystarczy poluzować zakrętlę, w większości latarek to przerywa obwód.

Barton_
Użytkownik torch.pl
**

Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 2017-11-21, 20:02:37 »

Instrukcji nie było w zestawie. Latarka custom. Pytanie jednak dotyczy różnych swiatelek. Z tego co kojarzę w instrukcji olighta s30r baton III którego również posiadam, nie było wspomniane nic w tym temacie.
Któż to robi latarki i nie daje instrukcji?

Fenix E12 pomimo, że instrukcje zawierają masę błędów zaleca odkręcenie głowicy o pół obrotu co uniemożliwi przypadkowe włączenie (rozładowanie również).
Strony: 1 2 Ostatnia +   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: