trwa ładowanie paska...
2018-07-19, 02:20:07 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 2 3 +   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Jaka latarka niezbyt duża na 1x18650? Warunki w opisie.  (Przeczytany 5922 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
tomking
Opinii: (1)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #30 : 2017-11-11, 19:28:25 »

Każda prawie jest z Chin. ThruNite to znana i szanowana marka.

"Prawie" robi czasem różnicę Wink
ThruNite... hmm kolejna nazwa i tyle. Do kupienia w chińskich sklepach jak Ali czy GB.
Dla mnie znana i szanowana marka to Zebra, Armytek i jeszcze kilka innych.
Nie znam " znanej i szanowanej marki ThruNite" i nie mam potrzeby poznawać. Dlaczego? Bo wolę wybrać "pewniaka" i nie chce mi się eksperymentować.

Po co kombinować z dłuższymi jest regulacja spreżynie.

OK czyli wartość dodana to dłuższa komora na akusa i przez to większa latarka. Ja cenię sobie takie ładowanie jak Wizardzie.

Nie znasz sie nie oceniaj.

Dobrze EKSPERCIE  Roll Eyes
Oceniam to co polecasz, bo nie odpowiada mi takie rozwiązanie ładowania aku i tyle!

Tak dla twojej eksperckiej wiedzy, to forum jest właśnie po to, by prowadzić dyskusje i komentować, również oceniać  Tongue

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
Harry
Opinii: (5)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Gdańsk

Mieć wielu przyjaciół, to nie mieć żadnego...

Ignoruj
« Odpowiedz #31 : 2018-03-21, 23:05:33 »

Na Ali tego mnóstwo za grosze Grin

Odkopię nieco temat.

Szukałem w PL i nie znalazłem. Zdecydowałem się więc zamówić D25LC2 Tactical bezpośrednio od ET i wracając do magnesów neodymowych:
- czy takie 6x2 mm wystarczą?
- czy w trakcie używania na akusie i wstrząsów powstałych przy przenoszeniu latarki, same magnesy się nie przemieszczają?

Boję się, że jakieś zwarcie mi się w środku zrobi. Może lepiej kapnąć nieco cyny na łepek akusa?

1984
Opinii: (15)
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #32 : 2018-03-22, 11:52:59 »

Te magnesiki mocno się trzymają i dodatkowo będą dociskane przez ogniwo. Nie powinny się same przemieszczać, choć 100% pewności nie ma. Ja, używając w ten sposób, miał bym jednak dyskomfort psychiczny.
Najlepsze wyjście to kupić ogniwa niezabezpieczone z wystającym plusem np:

https://www.banggood.com/4PCS-Samsung-INR18650-30Q-3000mAh-Unprotected-Button-Top-18650-Battery-p-1067185.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN

Wolność, Równość, Braterstwo

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "
Harry
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #33 : 2018-03-22, 15:33:49 »

Ogniw niezabezpieczonych bez wystającego sutka mam dużo. Dokupienie tych, do których linkujesz, wydaje się ciekawą opcją, bo są w dobrej cenie. Ale nie wiem, czy gdybym miał jeszcze coś dokupić, to czy nie wolałbym w takim razie zabezpieczonych z wystającym plusem. Ta D25LC2 chyba aż tak dużo prądu nie żre...

A co myślisz o kropli cyny na plusie akusa? Lutownicą posługuję się nieźle, ale obawiam się, że lutując nawet tę chwilę, coś w środku uszkodzę. Padnie jakieś zabezpieczenie termiczne lub wentylek i potem przy ładowaniu mi wypieprzy. Muszę sobie przypomnieć budowę wewnętrzną takiego akusa i ocenić ryzyko.
« Ostatnia zmiana: 2018-03-22, 15:40:08 wysłane przez Harry » Zapisane

1984
Opinii: (15)
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #34 : 2018-03-22, 15:42:53 »

Cyna też dobre rozwiązanie, ja natomiast lutownicą posługuje się tak, że raczej coś zepsuję niż naprawię, choć kabelek w Tube ostatnio przylutowałem Grin

A, myślałem, że może protected są za długie do tego ET Roll Eyes

Wolność, Równość, Braterstwo

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "
Harry
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #35 : 2018-03-22, 15:51:50 »

A, myślałem, że może protected są za długie do tego ET Roll Eyes

Mam nadzieję, że nie. To w takim razie poczekam aż latara przyleci i wtedy rozwiążę ewentualne problemy. Dziękuję.

Harry
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #36 : 2018-04-16, 13:48:45 »

Przyszła ta EagleTac D25LC2 Tactical na CREE XP-L HI Neutral White V2 LED.

Muszę przyznać, że bardzo mi się podoba i prawie idealnie pasuje do moich wymagań. Świetnie się ją trzyma. Zgrabna, mała i mocna. Z bardzo dużym, jak na takie lustro (SMO), zasięgiem. Z intuicyjną obsługą, a przede wszystkim z klipsem.
Z minusów to tylko strobo wrzuciłbym do trybów kręconych głowicą, z możliwością ustawienia przed włączeniem - jak jest w Dobermannie. Teraz jest dwuklik i czasami potrafi się samo odpalić. Zastanawiam się, czy tego nie wyłączyć. Tryby ukryte nieco za bardzo ukryte, ale to rozumiem. Prostota podstawowego UI ważniejsza, a jak ktoś chce wodotryski, to niech se trochę głowicą pokręci lub poklika.

Zamówiłem dwie sztuki z zapasowymi gumkami GITD na dupkę i szybkami. Jeśli kumpel się nie zdecyduje, to drugą wystawię.  Wink

Dzięki za porady.

Edzia:
A problem akusów i ich wystających plusów rozwiązałem kupując 4 niezabezpieczone sztuki pod wcześniej wskazanym linkiem. Także i tu dzięki.
« Ostatnia zmiana: 2018-04-16, 14:11:05 wysłane przez Harry » Zapisane

tomking
Opinii: (1)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #37 : 2018-04-16, 18:36:24 »

Ile walizek złota dałeś za sztukę?  Wink

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
Harry
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #38 : 2018-04-16, 22:39:52 »

W PL nie mogłem nigdzie znaleźć. Bardzo mi się spodobała, więc nie patrzyłem na koszt, a chyba nieco przepłaciłem. Ale chciałem mieć w miarę szybko. Załatwiałem przez kogoś i wyszło mi $95 za jeden komplet: latara D25LC2 Tactical w zestawie sklepowym, z oryginalną gumą na włączniku GITD i zapasową szybką. Z wliczoną przesyłką liczoną na 2.

Cerber
Opinii: (10)
Użytkownik torch.pl

Brzydki, zły i szczery

Ignoruj
« Odpowiedz #39 : 2018-04-17, 18:15:18 »

Cyna też dobre rozwiązanie, ....

Krótko trwałe
 - cyna jest miękka , więc z czasem się ugniecie
- grzejąc bieguny można uszkodzić akusa

Magnesiki to najprostsza, bezinwazyjna, tania i sprawdzona opcja.
« Ostatnia zmiana: 2018-04-17, 18:17:04 wysłane przez Cerber » Zapisane

Strony: Pierwsza « 1 2 3 +   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: