trwa ładowanie paska...
2018-01-21, 11:54:33 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 Ostatnia +   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Armytek Predator XP-L problem.  (Przeczytany 2164 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Redux
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« : 2017-05-24, 21:40:32 »

Witam,
Jestem tu nowy i witam wszystkich.
Od kilku dni borykam się z Predatorem a raczej niechcianym trybem, nawet nie wiem czy to w ogóle tak ma być czy to jakiś błąd, a chodzi o to że po kilku, kilkunastu zmianach trybów co jakiś czas włącza się tylko światło na taktycznym a jak wcisne do końca to gasnie i muszę przelecieć wszystkie żeby było zwyczajnie. Jak tego się pozbyć ? Proszę o radę i pozdrawiam Smiley
tomking
Opinii: (1)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 2017-05-24, 22:08:34 »

Witam.
Z tym pytaniem wal do kolegi Wojtka - HVT czyli http://armytek.com.pl/
Będziesz miał odpowiedzi ze źródła Wink

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
Harry
Opinii: (5)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Gdańsk

Mieć wielu przyjaciół, to nie mieć żadnego...

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 2017-05-24, 22:23:22 »

Bawiąc się latarką / zmieniając tryby za szybko, najprawdopodobniej zmieniasz ustawienia np. tryb "cywilny" / taktyczny. Podaj dokładnie jaki to Predator, jaka wersja? W instrukcji masz wszystko, na stronie Armyteka powinny być do zassania.

Redux
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 2017-05-24, 22:36:24 »

Predator xpl-hi limited edition czy jakoś tak.
« Ostatnia zmiana: 2017-05-24, 22:40:39 wysłane przez Redux » Zapisane
Harry
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 2017-05-24, 22:44:19 »

To PRO v.3. Sprawdzę, czy mam do tego instrukcję. A napisz mi jeszcze, co to znaczy "światło na taktycznym" i "zwyczajnie"?

Poniżej link do angielskiej instrukcji:
https://www.armytek.com/index.php?dispatch=attachments.getfile&attachment_id=247

Jeśli chcesz mieć tylko tryby cywilne, to po prostu nie możesz tak szybko kręcić głowicą, bo dziesięciokrotne szybkie dokręcenie/odkręcenie głowicy zmienia tryby między cywilnym (hunting settings), a taktycznym (tactical settings).

Hunting settings – comfortable modes for hunting. It’s set by default. Turbo mode (when the head is tightened up) and Additional modes with constant light (changed by click with the head unscrewed to 1/8). Remote switch can be used in Turbo. Tactical settings – made for Special forces and Airsoft. Constant light (when the head is tightened up) and Strobe mode (when the head is unscrewed to 1/8). There are 2 Strobe modes and 2 Constant light modes for selection. Remote switch can be used in ANY mode.
How to change the settings from one to another – unscrew and tighten up the head of the flashlight at least 10 times (while rotation you will change the modes). The pause must be <1 sec.
« Ostatnia zmiana: 2017-05-24, 22:55:01 wysłane przez Harry » Zapisane

Redux
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 2017-05-24, 23:11:33 »

Chodziło mi o to, że świeci czasami tylko na "dotyku przycisku" a jak klikne to gasnie a numer z 10cio krotnym obracaniem znam ale jak w ogóle nic nie krece, tylko klikam i co jakiś czas się to włącza.

Edit. Tak jakby nie łączyło co jakiś czas na kliku..
« Ostatnia zmiana: 2017-05-24, 23:21:02 wysłane przez Redux » Zapisane
Harry
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 2017-05-24, 23:28:46 »

To jeśli masz wrażenie, że nie łączy na kliku, to pewnie nie łączy. Sam miałem taką samą sytuację na Vikingu PRO 3. Wydaje mi się, że te latarki Armyteka mają zbyt słabe styki jak na tak duże prądy przez nie przechodzące. Musiałem na szybko coś na to poradzić i rozebrałem włącznik, przeczyściłem styki, nasmarowałem i działa do tej pory.

Redux
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 2017-05-24, 23:34:36 »

A możesz się podzielić wiedzą jak to zrobić, żeby nic nie zepsuć ? ;p
tomking
Opinii: (1)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 2017-05-24, 23:42:51 »

No i @Harry wtopa!  Wink  Cheesy
Teraz wypada zrobić tutka  Wink

...a było wychodzić przed szereg?  Grin

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
Harry
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 2017-05-25, 00:37:23 »

Grin Coś naskrobię, może na coś się przyda, ale sklerę mam i nie pamiętam jak tam jest dokładnie.

Odkręcasz dupkę latarki. Wewnątrz masz sprężynkę z klikiem, która jest mocowana wkręcanym wewnątrz dupki aluminiowym pierścieniem. Żeby ten pierścień wykręcić bez wielkich zniszczeń przydadzą się szczypce do pierścieni, ale od biedy da radę zrobić to kombinerkami z ostrym czubkiem. Po odkręceniu aluminiowego pierścienia bez problemu wyjdzie okrągła płytka, na której od widocznej od razu strony jest sprężynka, a od drugiej klik. Włącznik trzeba bardzo delikatnie wylutować z płytki, baaaaardzo delikatnie i baaaaardzo uważać, żeby robić to możliwie krótko, by nie przegrzać klika wewnątrz i nie dopuścić, by podgrzewane styki rozpuściły jego obudowę. Nie pamiętam, ale być może następne czynności da się zrobić bez wylutowywania, co zmniejsza szanse na uszkodzenie.

Po wylutowaniu włącznika na jego obudowie zobaczysz zatrzaski, których delikatne odchylenie spowoduje, że obudowa klika rozdzieli się na pół i flaki wypadną mu ze środka. Wewnątrz są jakieś blaszki, jest mała sprężynka i bolec, który wystaje na zewnątrz. Styki metalowe należy oczyścić, najlepiej preparatem Kontakt, ale może też być WD40.
Na obwód bolca można, ale nie trzeba, dać odrobinę smaru do urządzeń precyzyjnych i plastików, tu też może zamiast tego smaru sprawdzi się WD40. A może wystarczy odrobina wazeliny technicznej, ale nie wiem, czy się nie zestarzeje i nie pogorszy sprawy. Jak smar ma mieć niepewną jakość, to lepiej nie smarować, wystarczy oczyścić.

Po złożeniu włącznika powinien on działać płynnie i bez zacięć. Bez żadnych zatarć. Jeśli tak będzie, możesz go przylutować do płytki i całość skręcić w odwrotnej do opisanej wcześniej kolejności. To tak na szybko, z pamięci, nie mam aktualnie przy sobie latarki, którą mógłbym rozkręcić i sprawdzić.

Ważne, by z uwagi na wielkość i delikatność części, wszystko robić z wyczuciem i delikatnie. Właściwie jest to część jednorazowa i jak się zepsuje, to powinna być w całości wymieniona. Jeśli jednak masz pewność, że problemem jest włącznik, a nie tryby, warto uderzyć do @HVT - w końcu latarka ma 10 lat gwarancji. Zanim jednak zaczniesz coś rozkręcać lub myśleć o gwarancji, to spróbuj przetrzeć wszystkie styki (wewnątrz głowicy, na tubusie latarki, wewnątrz dupki) i usunąć nadmiar starego smaru, upewniając się, że w tych miejscach styk jest OK.
« Ostatnia zmiana: 2017-05-25, 00:44:08 wysłane przez Harry » Zapisane

Redux
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 2017-05-25, 00:46:39 »

Dzięki wielkie  Smiley tylko mnie to jednak przerasta, bo nie lutowalem nic nigdy. Chyba będę musiał zostawić jak jest, tylko wkurza mnie, że jak nie styka to trzeba przelecieć przez wszystkie tryby żeby włączyć latarkę Undecided
Harry
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 2017-05-25, 00:49:24 »

Oczyść miejsca styków - gwinty, płytkę wewnątrz głowicy oraz pierścień wewnątrz dupki, to przecież dasz radę zrobić. Jak to nie pomoże, to na 90% włącznik i pisz do @HVT. Równy to chłop i pomoże. Bez sensu, żebyś miał taką latarkę uszkodzoną.

Czy to problem włącznika możesz sprawdzić wykręcając całą dupkę i zwierając minus akusa z odkrytą częścią gwintu na tubusie latarki. Jeśli  zwierając/rozwierając nie będziesz miał problemów z trybami i wszystko będzie OK, potwierdzi to uszkodzenie włącznika.
« Ostatnia zmiana: 2017-05-25, 00:54:22 wysłane przez Harry » Zapisane

Redux
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 2017-05-25, 07:19:30 »

Czyścić izopropanolem można czy czymś innym ?
Harry
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 2017-05-25, 11:06:03 »

Jeśli nie zmieniałeś smaru, to jest to NyoGel 760G. Wodą to nie złazi, najlepiej z tym na gwintach i uszczelkach radzi sobie WD40. Syfy i osad zejdą błyskawicznie, a sam WD40 zostawi niewielką powłoczkę, która na chwilę wystarczy zamiast smaru. Izopropanol też sobie z tym poradzi, ale nieco gorzej i zostawi powierzchnię suchą, odtłuszczoną i nienasmarowaną. Na bardzo krótką chwilę to wystarczy, ale docelowo trzeba będzie przesmarować gwinty, uszczelki i powierzchnie, po których te ostatnie trą.
Firmowy NyoGel 760G dobrze zastępuje dostępny u nas i niedrogi smar CX-80.

Redux
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 2017-05-25, 11:24:06 »

Ok, dzięki za wszystko. Będę działał. Wd40 skończył mi się ale mam Brunox, chyba nie zaszkodzi ?
Strony: 1 2 Ostatnia +   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Tagi:

Skocz do: