trwa ładowanie paska...
2017-12-11, 01:13:59 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 2 3 +   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Latarka dla policjanta  (Przeczytany 5730 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Cerber
Opinii: (10)
Użytkownik torch.pl

Brzydki, zły i szczery

Ignoruj
« Odpowiedz #30 : 2016-11-06, 00:11:45 »

Pytający pisał:

Czy ten Predator z powyższego linku nie jest właśnie typowym taktycznym i wąskim strumieniem?

Bartax wypunktował między innymi dwa sprzeczne warunki ;
-  Zależy mi także nie tyle na lumenach, co odległości z jakiej można oświecić cel - np te 300-500m zasięgu byłoby miło mieć

- wiązka światła nie musi być wielka (szperacz nie jest potrzebny, bo to jest na innym wyposażeniu, a poza tym od czego są długie światła...), ale nie powinna być to też tylko taktyczna, silna wiązka-doczepka do broni, która da skupione światło 1x1m i nic poza tym

Dlatego propozycje z mojej strony kierują na zapoznanie z wartościowymi latarkami o zróżnicowanej wiązce światła.
Kwestia praktyczna i doświadczenie o którym przypomina kolega robertgl17
to kolejny istotny punt i poza samą latarką ważną rolę w sprawnym użytkowaniu ma także kabura.
    A ergonomia i rozmiary to kwestia indywidualnych preferencji.
- Gdzieś czytałem jak mundurowy np. narzekał na prostą latarkę bez wyraźnego rozszerzenia głowicy
oraz brak pierścienia taktycznego do chwytu p.
w rękawicach często latarka wyślizgiwała mu się z łapy (czego sam doświadczyłem) i
w ciemnościach w nagłej sytuacji nie rozróżniając refa od dupki latary czasem w pierwszej chwili wciskał kciukiem szkiełko .
    Faktem jest że latara powinna być bez zbędnych bajerów z klikiem z tyłu z możliwością szybkiego włączenia .

fenix PD32 jest niezła ale wolał bym  PD35 TAC świeci jaśniej i szerzej.
 Choć w obu przypadkach mamy słabą stabilizację.
Dlatego w tej kategorii jak dla mnie ciekawszą latarką jest Eagtac DX30LC2-SR / NW
Latarka jest do bólu prosta startuje z jednego klika kciukiem, oferuje wysokiej jakości światełko skupione
 w głównym refie oraz floodowe z bocznego reflektorka.
 stabilizacja w pełni zadowalająca  wyciska ogniwo w trybie turbro do 3,5V tryb wysoki grzeje do 3,1V  poza tym w zestawie jest akumulator i kabelek do ładowania z usb co nie zmusza do kupna ładowarki, ogniw..
     Szeroki rozkład światła , przydaje się  podczas przeszukiwania pomieszczeń lecz jednocześnie
 trochę gorzej sprawdza się jako namiastka wskaźnika celu. Mi taki rozkład i układ połączenia dwóch różnych wiązek światła
bardzo odpowiada – warto widzieć więcej, niż tylko punktową plamę światła (zwłaszcza w pomieszczeniach) .

http://solarforce.com.pl/images/FH-7_03.jpg
Latarka dla policjanta

https://jarmix-militaria.pl/img/product_media/1001-2000/4d8e4dfe0764f882b89ec751b5b83f7f.jpg
Latarka dla policjanta

http://odziezdlapolicji.pl/380-thickbox_default/uchwyt-na-latarke-do-kamizelki-taktycznej.jpg
Latarka dla policjanta

https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1FwXtMpXXXXcAXXXXq6xXFXXX5/TrustFire-DF-00-Arm-font-b-Flashlight-b-font-Holster-Arm-font-b-Pouch-b-font.jpg
Latarka dla policjanta

http://www.alfatactical.cz/foto/1349359707-ma48-001.jpg
Latarka dla policjanta

https://pl.ledsupermall.com/media/catalog/product/cache/24/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/n/c/ncp30_khaki_02.png
Latarka dla policjanta

http://www.arobron.pl/images/latarka_taktyczna_walther_mtl_300....jpg
Latarka dla policjanta
« Ostatnia zmiana: 2016-11-06, 00:15:53 wysłane przez Kiziol » Zapisane

Bartax
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #31 : 2016-11-06, 00:48:01 »

W kwestii rzekomych sprzecznych wymogów może trochę chaotycznie napisałem. Chodziło o to, by latarka potrafiła świecić daleko, ale nie posiadała jedynie silnej, "taktycznej" skupionej wiązki światła, jaką często wykorzystuje się w połączeniu z bronią. W tym wypadku viking był w sumie odpowiedzią na ten wymóg, z tym, że jest niestety spory. Podobnie Twoja propozycja jest godna uwagi, z tym, że trochę pewnie przekroczy budżet (bo widzę brak na rynku PL, jedynie zagraniczne) + niestety ogniwa 18650. Tak naprawdę wiem, że z tymi ogniwami w ciemno mógłbym brać vikinga v 2,5 lub 3.0 i szczerze o tym myślę.

Teraz, tak jak pisałem parę postów wcześniej, interesuje mnie co można uzyskać z latarek na  AA lub 2x AA - jak najmocniej, jak najwięcej z jak najmniejszego Wink ! Taka mała kieszonkowa pierdółka, co nie waży, a porządnie świeci w razie potrzeby. Dzięki za długi post Kiziol!
« Ostatnia zmiana: 2016-11-06, 04:43:05 wysłane przez Bartax » Zapisane
sałron
Opinii: (63)
Mieszkaniec torch.pl

Miejsce pobytu: CIeŃ

LorD CIemŃości

Ignoruj
« Odpowiedz #32 : 2016-11-06, 15:25:09 »

Zależy mi także nie tyle na lumenach, co odległości z jakiej można oświecić cel - np te 300-500m zasięgu byłoby miło mieć

Chodziło o to, by latarka potrafiła świecić daleko, ale nie posiadała jedynie silnej, "taktycznej" skupionej wiązki światła, jaką często wykorzystuje się w połączeniu z bronią. W tym wypadku viking był w sumie odpowiedzią na ten wymóg, z tym, że jest niestety spory.

300-500m z Vikinga...? Azn
Predator V3 z XHP35 ma ~50000lx/m i dla mnie użyteczny zasięg to tak do 200m.
Dzięki XHP35 której powierzchnia chipa jest większa niż dajmy na to XP-L Hi, spot nie jest jakiś ultra mały.
Byłem tym zaskoczony, spodziewałem się małej kropki, a tu nie dość, że spot jak na thrower jest spory, to jeszcze wali do przodu jak ta lala i się nie rozłazi, jest zwarty i co najważniejsze trzyma homogeniczność na dytansie powyżej 1m. Nie ma żadnych brudów, dziur, zmian odcienia czy intensywności w środku spota. Klasa sama w sobie. Wiesz na papierze to można cuda napisać. Często życie weryfikuje pomiary luxów z 1m. Miałem w rękach Acebeama K60. Co z tego, że XHP70 i 5000lm i 125000lx/m, jak po kilkudziesięciu metrach spot rozłazi się tak, że nowy Pred by się uśmiał.

Co chcesz oświetlać na dystansie 300+ metrów? Budynki? Owszem przy Vikingu ich zarysy może dojrzysz, ale ze szczegółami będzie marnie. Dlatego dałem Ci odpowiedź jesli chcesz realnego świecenia na dystans i rozpoznawania tam szczegółów.
« Ostatnia zmiana: 2016-11-17, 18:15:00 wysłane przez sałron » Zapisane

Nadmiar światła umniejsza istnienie.   [Czesław Miłosz]

SPRZEDAMEAGLETAC TX30C2 - 2000lm na diodzie - świetna stabilizacja
Harry
Opinii: (5)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Gdańsk

Mieć wielu przyjaciół, to nie mieć żadnego...

Ignoruj
« Odpowiedz #33 : 2016-11-06, 15:46:17 »

No to nieźle. Poczekam jeszcze z tydzień na polskiego Armyteka i jak nie dojdzie to niecierpliwie wezmę zza wielkiej wody. Już się nie mogę doczekać.  Evil

Bartax
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #34 : 2016-11-06, 16:38:47 »

300-500m z Vikinga...? Azn
Predator V3 z XHP35 ma ~50000lx/m i dla mnie użyteczny zasięg to tak do 200m.
Dzięki XHP35 której powierzchnia chipa jest większa niż dajmy na to XP-L Hi, spot nie jest jakiś ultra mały.
Byłem tym zaskoczony, spodziewałem się małej kropki, a tu nie dość, że spot jak na thrower jest spory, to jeszcze wali do przodu jak ta lala i się nie rozłazi, jest zwarty i co najważniejsze trzyma homogeniczność na dytansie powyżej 1m. Nie ma żadnych brudów, dziur, zmian odcienia czy intensywności w środku spota. Klasa sama w sobie. Wiesz na papierze to można cuda napisać. Często życie weryfikuje pomiary luxów z 1m. Miałem w rękach Acebeama K60. Co z tego, że XHP70 i 5000lm i 125000lx/m, jak po kilkudziesięciu metrach spot rozłazi się to tak, że nowy Pred by się uśmiał.

Co chcesz oświetlać na dystansie 300+ metrów? Budynki? Owszem przy Vikingu ich zarysy może dojrzysz, ale ze szczegółami będzie marnie. Dlatego dałem Ci odpowiedź jesli chcesz realnego świecenia na dystans i rozpoznawania tam szczegółów.

Tak Sałron generalnie sugerowałem się danymi na papierze. Pisząc 300-500 m ktoś sugeruje moc świecenia latarek i tyle podają na papierze. Wnioskuje, że skoro ktoś ocenia tak jak tu na 540m

https://armytek.com.pl/taktyczne-predator/93--zestaw-armytek-predator-pro-v3-xp-l-hi-limited-edytion-akumulator-ladowarka.html

to jest to pewien odnośnik (choćby ledwo dostrzegalne mierzone czymś co widzi lepiej niż nasz wzrok). Mam świadomość, że 500m to realnie z 250-300m. Podobnie pewnie jak ktoś podaje 200m, to realnie daje to ~ 70-100 m. Wolę posługiwać się jednak tym co na papierze, bo jest to pewnego rodzaju podstawa do porównań, a moje doświadczenie nie jest za duże i max trzymałem w ręce latarki ~ 500lm i zasięgu na papierze 150m Smiley Osobiście rzadko kiedy używam latarki na dystansie większym niż 50-100 m.

« Ostatnia zmiana: 2016-11-09, 00:24:30 wysłane przez Bartax » Zapisane
lenn7
Świeża krew
*

Miejsce pobytu: Kamesznica

Ignoruj
« Odpowiedz #35 : 2017-11-23, 20:35:49 »

Też się zastanawiam nad kupnem, ale jeszcze się nie zdecydowałem. Jednak post pomocny. Pozdrawiam. Smiley
Strony: Pierwsza « 1 2 3 +   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: