trwa ładowanie paska...
2018-07-17, 23:06:33 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Popsułem (?) dwa Olighty  (Przeczytany 4899 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
komor
Opinii: (9)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Wrocław

Ignoruj
« : 2016-09-24, 23:55:53 »

Słuchajcie, wymagam przytulenia i pocieszenia. Parę dni temu, w ciągu dwóch dni popsułem/popsuły się (niepotrzebne skreślić) moje dwa Olighty, S15R i S30R. I to właśnie wtedy, kiedy potrzebowałem ich konkretnej pomocy przy robocie, a nie kiedy służyły tylko do zabawy na spacerach (a taka właściwie była ich rola przez pierwszy rok od zakupu).
Ale od początku. Miałem ostatnio mały pożar w łazience i musiałem tam trochę popracować, m.in. wyszorować sufit z sadzy, praktycznie zetrzeć wszystko do tynku. Ze względu na to całe oświetlenie w łazience owinąłem szczelnie i wyłączyłem, a do pracy używałem tych dwóch latarek, kładąc je w różnych miejscach łazienki na różnych półeczkach, w zależności od tego gdzie aktualnie robiłem. Niestety, jak to bywa przy robocie, S15R raz mi spadł z ok. 1.5 metra. W łazience wiadomo, upadek dość srogi, bo na twarde kafle. Wszystko było ok, latarka działała jeszcze dzień, następnego dnia na przerwę przy szorowaniu wymyłem ją z CIF-u z wybielaczem, którym się trochę pochlapała, opłukałem pod kranem, wyłączyłem. Po powrocie do pracy już się nie włączyła.  Cry Na pewno nie wina ogniwa, bo 14500 ładuje się w zewn. ładowarce normalnie, wsadzone na próbę dwa różne Eneloopy nie ożywiają latarki. Śladów wilgoci w środku nie zauważyłem, żadnych zniszczeń też. Od strony dupki ładowalnej sprawdziłem dokładnie, czy nie wszedł tam gdzieś jakiś okruch rozłączając obwód czy coś. Mogiła.

Z S30R z kolei było tak, że też udało mi się ją zrzucić z murku przy prysznicu, czyli z wysokości ok. 2 metrów. Nieźle łupnęło, bo latarka stosunkowo ciężka. Noszkur…  Cry Działa, ale świeci wyraźnie słabiej na wszystkich trybach. Ogniwo na pewno nie jest problemem, bo do niej mam dwie sztuki 18650, ta druga sztuka, która nie spadła, świeci tak samo, czyli wyraźnie słabiej niż kiedyś.

Jak by tego było mało, dziś jeszcze zauważyłem, że mój D.Q.G. Tiny, który noszę przy kluczach, ma pękniętą szybkę i to już zupełnie nie wiem od czego, bo kluczami nie rzucam, na 90% nie spadły ani nic. Czy to jest jakaś czarna seria?  Undecided

S15R kupiłem w Chinach, więc o serwisie tam nawet nie myślę. S30R kupiłem w Militariach, więc zapytam czy pogwarancyjnie cokolwiek robią i czy finansowo ma to sens. Ale chciałem skonsultować z wami, bo coś mi się kojarzy, że takie słabsze świecenie to jakieś typowe uszkodzenie, jeśli dobrze zapamiętałem z forum. Coś doradzicie? Jak żyć? Czy to normalne, czy wyjątkowy pech? Co kupić nowego?  Evil Czy te wszystkie drogie Zebry czy inne Armyteki teki za 400-500 zł też zdechną, jak łupną z dwóch metrów na kafelki?

Olight R50, S30R II, S15R, Skillhunt H03, Led Lenser P2 BM, D.Q.G Spy
albercik
Opinii: (3)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Wlkp

WKMN

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 2016-09-25, 01:21:24 »

Kup czołówkę. Wygodniejsze jest to dla Ciebie bo świecisz tam gdzie patrzysz i bezpieczniejsze dla latarki, bo raczej z głowy Ci nie spadnie Wink
Weź Wizarda, najlepiej Pro warm. Długi czas działania, fajny rozkład światła do pracy, solidna budowa no i długa bezproblemowa gwarancja, zwłaszcza że dystrybutor jest w Polsce.

Cerber
Opinii: (10)
Użytkownik torch.pl

Brzydki, zły i szczery

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 2016-09-25, 10:36:44 »

Smutna historia,  od siebie mogę zaoferować przytulasa   Azn

http://obrazki.zwierzaki.be/zwierzaki-przytulasek.jpg
Popsułem (?) dwa Olighty

Olight widzisz jest trochę za delikatny na latanie..
 patrząc na ten niczym niezabezpieczony sterownik, to bardzo prawdopodobne jest że jakiś lut pękł przy upadku.
  Ale nie łam się, tu na pewno pomogą ci specjaliści..

http://i.imgur.com/mXhG9L2.jpg
Popsułem (?) dwa Olighty

A może czas na Zebrzyce albo Armyteka   Wink

mar3
Kierownik
Opinii: (104)
*

Miejsce pobytu: okolice Poznania

« Odpowiedz #3 : 2016-09-25, 11:11:24 »

@Kiziol

Yyy no ten sterownik wygląda jak ... jak sterownik w większości latarek Wink

Fakt - Zebra ma to inaczej rozwiązane ale tam znowu jest większe ryzyko rozbicia szkiełka przy takim upadku.

Czy może chodzi ci o zabezpieczenie w postaci jakiegoś gluta na elementach?

Cerber
Opinii: (10)
Użytkownik torch.pl

Brzydki, zły i szczery

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 2016-09-25, 11:25:47 »

Chodzi mi właśnie o gumowego gluta co by trochę usztywnił i zamortyzował wibrację.

1984
Opinii: (15)
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 2016-09-25, 13:07:27 »

Przykra historia. Te nowe latarki to jakaś kicha. Mój stary olight t10 przerzył nie takie upadki i nic mu nie jest, poza obiciami.

Zebry czy inne Armyteki teki za 400-500 zł też zdechną, jak łupną z dwóch metrów na kafelki?

<embed type="application/x-shockwave-flash" src="http://www.youtube.com/v/NK2A5u5bRXQ" width="425px" height="350px" AllowScriptAccess="never" quality="high" wmode="transparent"/><noembed><a href="http://www.youtube.com/v/NK2A5u5bRXQ" target="_blank">http://www.youtube.com/v/NK2A5u5bRXQ</a>

Wolność, Równość, Braterstwo

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "
komor
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 2016-09-25, 13:49:26 »

A dobrze pamiętam, że jak po upadku słabiej świeci, to znaczy że zdechł/odlutował się jeden z kilku czipów?

mar3
Kierownik
Opinii: (104)
*

Miejsce pobytu: okolice Poznania

« Odpowiedz #7 : 2016-09-25, 20:10:43 »

@komor

to nie ta latarka  Grin Wink
robertgl17
Opinii: (14)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Wroclaw

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 2016-09-25, 23:02:01 »

Przykra historia. Te nowe latarki to jakaś kicha. Mój stary olight t10 przerzył nie takie upadki i nic mu nie jest, poza obiciami.

Podzielam twoje zdanie.
 Moja T10/T15 (w zależności jaki korpus sobie właśnie wkręcę) też wiele razy lądowała na ziemi i nadal dobrze działa.

Przypomina mi to trochę telefony.
Stare Nokie nie raz lądowały na betonie. Po czym się je podnosiło wkładało z powrotem akumulator, zapinało klapkę i było ok.
Ostatnio z pół metra spadł mi smart na jeden róg i d.. pa blada, trzeba było kupować nowy.
Teraz telefony nazywam "telefonami jednego upadku" niestety.

Czesto pisze z telefonu wiec, chcąc nie chcąc, czasami  robie "orto".
laferty
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Miejsce pobytu: Zamość

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 2016-09-27, 16:28:46 »

Łączę się w bólu.

Nie będę oryginalny. Wczoraj poległa moja Olight S10R. Była przypięta magnesem do futryny drzwi i spadła z 1,5 metra na panele. Efekt - latarka kaput Cry

A akurat zaczyna się sezon na świecenie...

Marcin
cat
Opinii: (0)
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 2016-09-27, 20:04:38 »

Mam zgoła odmienne doświadczenia. Kupiłem sąsiadce Olighta S 15 . Rozlała się bateria , wyczyściłem i działał... po czym przestał działać,. Rok później włożyłem 14500 z drugiej podobnej latarki - i znów działa:)
komor
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 2016-12-30, 11:37:39 »

Mojej historii opisanej powyżej ciąg dalszy. Militaria.pl przyjęły mi obydwie latarki na serwis i mam już informację. I teraz ciekawe: S15R, którego kupiłem w Chinach (co prawda jest/był w ofercie Militariów) naprawili mi za 30 zł (dziś odbieram), więc cudnie. Natomiast drogiego S30R II, którego kupiłem w Mil. i który jeszcze parę miesięcy temu byłby na gwarancji, serwis stwierdził, że nie naprawi bo nie ma części. Spytałem, czy za jakiś czas będą dostępne i niestety wedle pani, która do mnie dzwoniła, nie będzie. Huh? Dziwne o tyle, że ta latarka nadal jest u nich do kupienia.

zieloczek100
Opinii: (1)
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 2016-12-30, 23:54:44 »

W takim Convoyu S2+ wymieniłbyś sterownik w 15 minut i latarka nadal byłaby prawie jak nowa.
Convoy jest jak stary Diesel, czy Nokia 3310.
Fajne, ładne markowe latarki są jak nowe samochody, elektronika itp, coś się zepsuje...

Gdybyś nie dostał nowego sterownika a tego nie uda Ci się naprawić, może spróbuj dobrać jakąś zakrętkę i wymienić driver na coś zwyczajnego wkładanego do latarek typu Convoy?

FaceBook poświęcony tematyce latarkowej:
htps://www.facebok.com/MiotaczeFotonow/

Sprzedam latarki
http://www.torch.pl/forum/index.php/topic,62641.msg260162
komor
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 2016-12-31, 15:49:09 »

W takim Convoyu S2+ wymieniłbyś sterownik w 15 minut i latarka nadal byłaby prawie jak nowa.
Zdaję sobie z tego sprawę. Ale ludzie mają różne podejścia i wymagania. Smiley

Gdybyś nie dostał nowego sterownika a tego nie uda Ci się naprawić, może spróbuj dobrać jakąś zakrętkę i wymienić driver na coś zwyczajnego wkładanego do latarek typu Convoy?
Może ktoś z forum chciałby podjąć się naprawy? Ja nie mam ani narzędzi, ani umiejętności. W sumie nic już nie ryzykuję, bo obecnie to jest trup. Spróbuję najpierw też wyciągnąć z serwisu informację który element jest problematyczny.

Strony: 1   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: