trwa ładowanie paska...
2018-01-23, 01:14:22 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza 1 2 3 Ostatnia +   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Nowe Wizardy w lepszych cenach  (Przeczytany 10664 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
HVT
Szef działu
Opinii: (13)
*

Miejsce pobytu: Gorzów Wlkp.

« Odpowiedz #15 : 2016-07-29, 11:53:29 »

Ja działam. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Okres wakacyjny więc...
Wracając jeszcze do wątku czy lepsze jest 2300 lm czy 840 90 CRI. Powiem tak 840 lm mogę wykorzystać praktycznie przez kilkanaście minut - jest pełna stabilizacja więc spoko. 2300 lm użyję do podświetlenia na chwilę a latem ta chwila to będzie maks 3 minuty - niestety XHP50 grzeje się niemiłosiernie.

Latarki Armytek - dla tych, co się znają....
Cerber
Opinii: (10)
Użytkownik torch.pl

Brzydki, zły i szczery

Ignoruj
« Odpowiedz #16 : 2016-07-29, 12:35:27 »

Naturalnie że 2300lm Cri 90Ra ,  cct w przedziale 4500-5000K  i taką chciał bym mieć  .
Nawet te 3 min może poratować w syt. extremalnych,   chcąc przedłużyć wysoki tryb pracy polewam wodą.
 A w chłodne lub mroźne wieczory na pewno pozwoli cieszyć się lumenami dłużej jak 3min .
I chyba również te +/-900 lm utrzyma w pełnej stabilizacji ? Więc jaki ma sens xm-l w takiej latarce? nie wiem.
    Ale się domyślam..  Jak nie wiadomo ocb? to idzie o kase.
 I przypuszczam że Armytek celowo nie wkłada xhp 90cri by pozbyć się zapasów staruszka xm-la zachęcając w ten sposób do kupna wysokim współczynnikiem CRI  

Uważam że jest to zbyt kosztowne narzędzie aby cofać się  do starych i jednak mało wydajnych struktur na xm-lach.

Może wypowiedzą się w tej sprawie dziwnie nieśmiali użytkownicy wizarda pro .  
« Ostatnia zmiana: 2016-07-29, 15:36:36 wysłane przez Kiziol » Zapisane

1984
Opinii: (15)
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #17 : 2016-07-29, 18:38:16 »

Nie ma się co czarować, czasy kiedy ktoś coś robił tylko dla pasji mineły. Teraz liczy się głównie zysk.
Czy firma będzie robiła produkty dla wąskiej grupy, czy aby sprzedać jak najwięcej egzemplarzy?
Ludzie kupują oczami, jak ktoś zobaczy 2300lm to już jest coś, wersja ciepła ma już tylko 2150lm a ile by miała hi cri?
Więc robi się duuużo cool (wystarczy przejżeć ofertę innych np fenixa ile ma opcji warm?), trochę warm, i kilka sztuk dla wymagających. A wymagający stanowią marginalną część rynku.
Kiedyś sam z miejsca odrzucałem neutral/warm, bo mniej lm, bo bliżej świeci. A teraz już bym nie kupił cool Grin A znam takich co tylko cool Shocked

Wolność, Równość, Braterstwo

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "
sałron
Opinii: (63)
Mieszkaniec torch.pl

Miejsce pobytu: CIeŃ

LorD CIemŃości

Ignoruj
« Odpowiedz #18 : 2016-07-30, 11:07:20 »

Uważam że jest to zbyt kosztowne narzędzie aby cofać się  do starych i jednak mało wydajnych struktur na xm-lach.

Co Ty chcesz od XM-L-ki?

Z tego co mi się obiło o oczy, to w XHP35 siedzą struktury XP-E2, w XHP50 XP-G2, a w XHP70 XM-L2.

Cerber
Użytkownik torch.pl

Brzydki, zły i szczery

Ignoruj
« Odpowiedz #19 : 2016-08-03, 22:44:11 »

sałron
Cóż mogę chcieć?  zwyczajnie już dawno przestała mnie zachwycać.
Jak na moje Lewe oko Wink to xhp50 jest oparta na podłożu xm-l , a xhp70 na Mkr  
  Teraz logicznie rzecz ujmując ;
- jaki jest sens płacić za wersje z 1 x Xm-l2  650lm 90cri
 jeśli w tym samym body z tą samą kwotę, mogę mieć znacznie droższy emiter XHP50 2000 lm 80/90cri ??
  wersja 1 xm-l nie zaszokuje mnie ani mocą ani fantastycznym cri powyżej 90   Undecided

HVT
Szef działu
*

« Odpowiedz #20 : 2016-08-04, 10:43:58 »

Jest taki sens, że mówimy o 840 lm a XHP50 z pewnością nie osiąga 80 CRI. Dla kogoś kto fotografuje nocą XM-L2 90 CRI może być doskonałym rozwiązaniem. I jeszcze jedno - ponad 2000 lumenów służy tylko i wyłącznie do chwilowego podświetlenia. Do normalnego użytkowania wystarczy 500 lumenów. Zgadzam się, że lepiej mieć awaryjnie 2000 lumenów niż 840 lumenów. Powiem tak 90 CRI jest dla koneserów koloru Wink

sałron
Mieszkaniec torch.pl

LorD CIemŃości

Ignoruj
« Odpowiedz #21 : 2016-08-04, 11:57:47 »

Kiziol,
Chodziło mi o to, że XM-L2 nie jest jeszcze jakąś bardzo "starą i mało wydajną strukturą", bo parametrem "Maximum Efficacy" nie odstaje od XHP, a nawet ją przewyższa.

komor
Opinii: (9)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Wrocław

Ignoruj
« Odpowiedz #22 : 2016-08-04, 13:58:55 »

Ale gdy ludzie się przebudzą, będą zmuszeni za rok dwa wypuścić na rynek  np. xhp 50 Cri90+ by znów napełnić kieszenie mamoną.
Kolego, co ty palisz? Smiley

Bo zmontować fajną latarę i z pośród 100 emiterów zapakować tylko dwa o nie najlepszych a w zasadzie
 nieznanych parametrach to profanacja i wstyd dla marki.
Skoro nieznane parametry, to skąd wiesz, że nie najlepsze?  Grin

W tym wyścigu liczą się lumeny i zasięgi. Nie wierzycie... proponuję zajrzeć na allegro. 30 zł, zoom, 5000 lm, aku 8000mAh, zasięg 1km. Idą jak złoto.
I to podsumowuje całe te rozważania… Co do braków w specyfikacji to oczywiście najłatwiej naprawić. Ale czasem firmy uparcie nie chcą podawać pewnych parametrów, i to wcale nie dlatego, że są słabe. Ostatnio usłyszałem (z wiarygodnego źródła), że pewna firma produkująca lornetki nie podaje w specyfikacjach odstępu źrednicy w okularach swoich produktów. Na pytanie, czemu, odpowiadają, że wszystkie ich produkty mają ten odstęp duży i wygodny (to cecha istotna dla okularników) i nie ma potrzeby go wobec tego podawać. Z testów wynikło, że mówią prawdę i parametr ten stoi u nich na przyzwoitym poziomie. Więc wcale nie musieliby go ukrywać, a jednak się upierają.

Olight R50, S30R II, S15R, Skillhunt H03, Led Lenser P2 BM, D.Q.G Spy
sałron
Mieszkaniec torch.pl

LorD CIemŃości

Ignoruj
« Odpowiedz #23 : 2016-08-04, 15:46:52 »

Ale czasem firmy uparcie nie chcą podawać pewnych parametrów, i to wcale nie dlatego, że są słabe.

Parę miesięcy temu męczyłem Busch & Müller (niemiecka marka oświetlenia rowerowego), aby podali mi TYLKO temperaturę barwową użytej diody w interesującym mnie produkcie. W odpowiedzi napisali, że to tajemnica i nie zdradzają takich sekretów. Człowiek chce sobie sprawdzić czy trafi w gust, a tu "nie powiemy, tajemnica"... No jazda na całego, jakby to rzeczywiście był sekret najwyższej wagi... Cheesy
« Ostatnia zmiana: 2016-08-04, 16:30:27 wysłane przez sałron » Zapisane

Cerber
Użytkownik torch.pl

Brzydki, zły i szczery

Ignoruj
« Odpowiedz #24 : 2016-08-05, 19:55:45 »

sałron możliwe że masz rację, nie neguję musiał by mieć oba te cuda w rękach by sobie pogadać.

HVT  zalewasz ?  nie ma nawet 80 ?  Czyli sądzisz że aplikują  70tki?

Oczom niewierze, mr. komor uderza w bajere
i na starcie zaczepia Lwa  Azn
Kolego, co ty palisz? Smiley
czysty majeranek.
Za jakiś czas, zrozumiesz kolego puentę tego chaotycznie sformułowanego zdania i będziesz chciał
 przypalić to co ja..    Cool

Skoro nieznane parametry, to skąd wiesz, że nie najlepsze?  Grin
Zeskanuj gałkami całość od początku ze zrozumieniem oraz informacje zawarte w słowach HVT
a zapewne dowiesz się skąd wiem.  Smiley

Co do braków w specyfikacji to oczywiście najłatwiej naprawić. Ale czasem firmy uparcie nie chcą podawać pewnych parametrów, i to wcale nie dlatego, że są słabe. Ostatnio usłyszałem (z wiarygodnego źródła), że pewna firma produkująca lornetki nie podaje w specyfikacjach odstępu źrednicy w okularach swoich produktów. Na pytanie, czemu, odpowiadają, że wszystkie ich produkty mają ten odstęp duży i wygodny (to cecha istotna dla okularników) i nie ma potrzeby go wobec tego podawać. Z testów wynikło, że mówią prawdę i parametr ten stoi u nich na przyzwoitym poziomie. Więc wcale nie musieliby go ukrywać, a jednak się upierają.
Gdy byś usłyszał z wiarygodnego źródła że pewna firma p. lornetki stosuje większą liczbę soczewek
 z inną ogniskową albo wykorzystuje szlachetne materiały..
I nie chwali się tym w specyfikacji to szacun dla takiej marki.  I skrzynka wódki dla ciebie Za cenne info.
    Ale odstęp okulara od źrenicy nie wpływa z sposób wielce znaczący na jakość i cenę tego produktu.   
 Do latarek ma się to tak jak byś szokował informacją niezawartym w danych o głębszym osadzeniu szkiełka
chroniącego ref , albo grubszej uszczelce dzielącej ref o szkła. 

komor
Opinii: (9)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Wrocław

Ignoruj
« Odpowiedz #25 : 2016-08-05, 20:25:40 »

Gdy byś usłyszał z wiarygodnego źródła że pewna firma p. lornetki stosuje większą liczbę soczewek
 z inną ogniskową albo wykorzystuje szlachetne materiały..
I nie chwali się tym w specyfikacji to szacun dla takiej marki.  I skrzynka wódki dla ciebie Za cenne info.

Owszem, słyszałem. Smiley Cytując stąd:
Cytuj z: Arek
Cytuj z: Soniak10
cechował go kompletny brak widocznej AC
Vanguard się tym nie pochwalił (napisał tylko że użył szkła ED), ale zastosował on jedno z najlepszych szkieł niskodyspersyjnych na rynku - wyraźnie nawet lepsze od wychwalanego fluorytu. To nowy wytwór firmy Hoya oznaczony symbolem FCD100 o liczbie Abbego wynoszącej aż 95. Stąd sukces tej serii lornetek.

Ale odstęp okulara od źrenicy nie wpływa z sposób wielce znaczący na jakość i cenę tego produktu.
No jakoś tam wpływa. To jeden z parametrów konstrukcyjnych, gdzie można zrobić coś albo porządnie, albo tanio. Oczywiście nie jest to kluczowe, ale to był taki przykład, że różnie bywa z tym myśleniem marketingowym, czym się chwalić, a czym nie.

Olight R50, S30R II, S15R, Skillhunt H03, Led Lenser P2 BM, D.Q.G Spy
HVT
Szef działu
*

« Odpowiedz #26 : 2016-08-05, 22:28:11 »

HVT  zalewasz ?  nie ma nawet 80 ?  Czyli sądzisz że aplikują  70tki?
Nie mam pojęcia ile tam jest CRI, ale na pewno kolory widać znacznie lepiej w iksemelu.
Jeszcze wracając do super duper zimnych emiterów o 90+ CRI . Coś mi się nie zgadza - skoro ma to być odwzorowanie światła słonecznego to jakim cudem światło słoneczne ma temp. 6000K. Udowadnianie na zdjęciach, że jest "zimno" a jednak kolory są pięknie widoczne, to dla mnie średni argument - nie takie rzeczy fotoszopy widziały a czasem wystarczy w oprogramowaniu apartau zmienić nasycenia MAX i idzie.
I tak na końcu pozostają nasze odczucia osobiste - albo nam się podoba, albo nie. Jedni lubią na zimno inni na ciepło, jeszcze inni na gorąco a są i tacy co w ogóle. Dyskusja o tym, że ktoś coś ma do dupy emiter, bo mu się tak zdaje jest bezcelowa.

A co do opisywania wszystkich wynalazków jakie firma włożyła w coś tam lub ich nieopisywania - czy na Ferrari znajdziecie jakiś oznaczenie mocy, pojemności i że to TDI (i na czerwono żeby wieśniaki wiedziały, że jest na wypasie). Wszystkie Ferrari są na wypasie - jak nie wiesz co to za model i jaki ma silnik to nie jesteś godzien oglądać tego dzieła Wink

sałron
Mieszkaniec torch.pl

LorD CIemŃości

Ignoruj
« Odpowiedz #27 : 2016-08-06, 12:54:03 »

A co do opisywania wszystkich wynalazków jakie firma włożyła w coś tam lub ich nieopisywania - czy na Ferrari znajdziecie jakiś oznaczenie mocy, pojemności i że to TDI (i na czerwono żeby wieśniaki wiedziały, że jest na wypasie).

No ale chyba przyznasz, że w sprzęcie świecącym parametr "temperatura barwowa" jest kluczowy... Grin
Jeśli ktoś kupuje latarkę/lampkę bez wnikania jakie ma mieć światło, to definiuje go to jako amatora-gawędziarza, choćby nie wiem ile kasy wydawał.
Inną kwestią jest to co można kupić - ale chodzi o świadomość co byśmy chcieli kupować i używać.
« Ostatnia zmiana: 2016-08-07, 13:22:13 wysłane przez sałron » Zapisane

HVT
Szef działu
*

« Odpowiedz #28 : 2016-08-07, 00:25:39 »

No i masz napisane - 5500 K, 4000 K lub 3000K dla Xml2 90 Cri

sałron
Mieszkaniec torch.pl

LorD CIemŃości

Ignoruj
« Odpowiedz #29 : 2016-08-07, 00:46:00 »

Ale ja nie Armyteku, tylko o Busch & Müller... Wink

Strony: Pierwsza 1 2 3 Ostatnia +   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: