trwa ładowanie paska...
2017-12-17, 15:02:15 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Zebralight H600 vs Zebralight H600F  (Przeczytany 9939 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
ArtP
Opinii: (0)
Użytkownik torch.pl
**

Ignoruj
« : 2014-06-28, 22:21:16 »

Tak na szybko i tylko pod jednym względem:
-którą z powyższych byście radzili do biegania?

Interesuje mnie tylko porównanie tych dwóch konkretnych modeli - to, czy bez sensu, trzęsie się na głowie, są inne lepsze - już nie Wink

Z góry dzięki za wszelkie opinie.

Zebralight SC600w MKII L2, Zebralight SC52w, Zebralight H52w, Zebralight H600Fw, Olight M2X-UT, EDC X1
sałron
Opinii: (63)
Mieszkaniec torch.pl

Miejsce pobytu: CIeŃ

LorD CIemŃości

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 2014-06-28, 23:55:30 »

Trzęsie się. To fakt empiryczny Wink

Ja sugerowałbym F jak floody. Ale to moja opinia i może być subiektywna.
Dlaczego F? Bo ładniejszy promień, a ładniejszy promień to komfort dla oczu i tym samym lepsza percepcja - co wy przypadku biegania, czyli w sytuacji gdzie czasu na rozglądanie mniej, ma niebagatelne znaczenie. Nie biegam, jeżdżę rowerem - powtarzając od lat: nie moc i nie zasięg (choć fajnie jak też są), ale najważniejsza jest RÓWNOMIERNOŚĆ światła.
« Ostatnia zmiana: 2014-06-28, 23:58:14 wysłane przez sałron » Zapisane

ArtP
Użytkownik torch.pl
**

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 2014-06-29, 00:17:20 »

Trzęsie się. To fakt empiryczny Wink

Ja sugerowałbym F jak floody. Ale to moja opinia i może być subiektywna.
Dlaczego F? Bo ładniejszy promień, a ładniejszy promień to komfort dla oczu i tym samym lepsza percepcja - co wy przypadku biegania, czyli w sytuacji gdzie czasu na rozglądanie mniej, ma niebagatelne znaczenie. Nie biegam, jeżdżę rowerem - powtarzając od lat: nie moc i nie zasięg (choć fajnie jak też są), ale najważniejsza jest RÓWNOMIERNOŚĆ światła.

Trzęsie to się latarka, głowa, całe ciało się buja - ogólnie i tak w miejscu latarka nie stoi Wink
Biegam obecnie z H52w i niby jest w porządku, ale jednak właśnie trochę za wąsko, no i z drugiej strony zastanawiam się nad zasilaniem 18650 z uwagi na czas (biegam minimum godzinę). 

Zebralight SC600w MKII L2, Zebralight SC52w, Zebralight H52w, Zebralight H600Fw, Olight M2X-UT, EDC X1
sałron
Mieszkaniec torch.pl

LorD CIemŃości

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 2014-06-29, 11:49:43 »

Trzęsie to się latarka, głowa, całe ciało się buja - ogólnie i tak w miejscu latarka nie stoi Wink

Niby tak, ale jednak wkurza to, że latarka na tej głowie drży, a lekka nie jest.

ArtP
Użytkownik torch.pl
**

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 2014-06-29, 15:22:16 »

Niby tak, ale jednak wkurza to, że latarka na tej głowie drży, a lekka nie jest.

Do wszystkiego idzie się przyzwyczaić.
W takim razie pytanie pomocnicze - wersja F powinna mieć (ma) korzystniejszy rozkład światła z bliska - jak natomiast wypada z zasięgiem świecenia? Wiadomo, dużo do biegania nie potrzeba, ale jednak te - powiedzmy - kilkanaście metrów jest raczej potrzebne dla ogólnego komfortu. W czystej teorii powinno być chyba OK, to jednak nie jest goła dioda, tylko reflektor z matową szybką. A może jednak odpuścić Zebrę i rozważyć ArmyTek Wizard z układem TIR?
Niestety tak to jest, jak człowiek nie ma możliwości obmacania przed zakupem...

sałron
Mieszkaniec torch.pl

LorD CIemŃości

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 2014-06-30, 12:07:16 »

No właśnie należałoby rozważyć Armyteka. Zasięg w Zebrze powinien być wystarczający (mniemam po beamshotach). W Armyteku będzie lepszy, soczewka to jednak nie zmatowiona szybka. Nie wiem czy i mocowanie nie będzie w Armyteku lepsze.

ArtP
Użytkownik torch.pl
**

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 2014-07-01, 13:32:53 »

Przeanalizowałem, pooglądałem beamshoty, poczytałem, podparłem się sentymentem do firmy i wybór padł na H600Fw Azn

sałron
Mieszkaniec torch.pl

LorD CIemŃości

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 2014-07-02, 12:19:01 »

Jak już ją posiądziesz, to daj znać w tym wątku czy spełniła oczekiwania.

ArtP
Użytkownik torch.pl
**

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 2014-07-02, 14:47:42 »

Jak już ją posiądziesz, to daj znać w tym wątku czy spełniła oczekiwania.

Jako, że w mhuncie wysyłka szybka - Zebra już na miejscu - mam nadzieję potestować już dzisiaj Grin

sałron
Mieszkaniec torch.pl

LorD CIemŃości

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 2014-07-02, 14:50:01 »

O, no i fajnie. Czekam na wrażenia Roll Eyes

ArtP
Użytkownik torch.pl
**

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 2014-07-03, 00:16:02 »

Stało się - pierwsze 11 km z H600Fw przebiegnięte Grin Przyznam, że lekko nie było, człowiek trochę niewyspany i organizm domagał się biegu znacznie wcześniej, ale jakoś wytrzymałem do 22.30 i względnych ciemności. Pierwsze wrażenia w takim razie są następujące:

Mocowanie

Po lekturze w internecie i licznych wypowiedziach dotyczących trzęsienia się światła byłem oczywiście pełen obaw, ale jak się okazało zupełnie niepotrzebnie. Moim zdaniem latarka, mimo większej masy siedzi na głowie pewniej niż H52. Trzęsie się? Owszem, trzęsie, ale podczas biegu po asfalcie, w moim przypadku, raptem raz na kilka kroków, przy czym z uwagi na brak wyraźnie odciętego hot spota, efekt ten jest dużo mniej zauważalny niż w przypadku H52. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że raczej denerwować to nikogo nie będzie.

Rozkład światła

Po pierwsze, to.. nie jest flood, powiedziałbym raczej, że latarka jest "floodowata". Obrazowo rzecz ujmując wygląda to tak, jakby ktoś wziął wałek do ciasta i w miarę równomiernie rozwałkował hot spota po spillu, a przy okazji poszerzył tez trochę spilla. Efekt - przyjemny dla oka, ale nie jest tak szeroko, jak mogłoby się wydawać.
Przed wyjściem z domu, jako, że H52w używałem w czasie biegu w trybie 50 lumenów, na H600Fw zaprogramowałem sobie tryb 142 lumeny, żeby zrekompensować różnicę w rozproszeniu światła. Jak to wygląda w praktyce? Otóż latarka już z bardzo bliska oświetla bez problemu całą szerokość typowej, wiejskiej asfaltówki, włącznie z poboczem po około 1 m w każdą stronę (dalej był rów) i to tak w zakresie odległości 2-12 metrów. Dla mnie więcej nie trzeba i powiedziałbym, że jest to poziom nie tyle wystarczający, co poziom komfortu. Spillo-hot-spot jest na tyle szeroki, że jasno jest już od razu pod nogami bez pochylania głowy.
O zasięg nie ma się co martwić - to nie jest, jak wspomniałem typowy flood - latarka w trybie maksymalnym (970 lumenów) oświetla teren na odległość prawie 100 metrów (za porównanie odległości służyły mi słupki pikietażu) - spokojnie można deklarować, że jest to 80 metrów.

Barwa światła

Wspomnieć muszę, bo nie wiem, czy wynika to z konkretnego egzemplarza diody, czy też owa "przymrożona" szybka odcina część widma, ale moja H600Fw jest wyraźnie mniej "żółta" od pozostałych moich Zeberek (rzecz jasna, nadal jest to neutral).

Podsumowanie

H600Fw wydaje mi się bardzo dobrym kompromisem pomiędzy standardową latarką, a typowym floodem - ot taki można być rzec - flood outdorowy. Mamy światło i dość szeroko i jeżeli potrzeba dość daleko. Zadowolony z zakupu jestem bardzo Grin

sałron
Mieszkaniec torch.pl

LorD CIemŃości

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 2014-07-03, 01:20:12 »

Z tym trzęsieniem, to jest tak, że one (Zebry) drżą w rytm chodzenia - z uwagi na masę lampki, jej położenie, i elastyczność gumowego uchwytu. Jak sam zauważyłeś w Twoim przypadku (rozkład światła) niweluje to odczucie. Skoro nie przeszkadza, to problemu brak.

To nie jest flood, bo to nie ma być flood. Floody jak floodowata właśnie. Rozkład światła jest bardzo uniwersalny. Kiedyś byłem fanem typowych floodów, jednak mają one ograniczenia. Jako jedna latarka na czole do wszystkiego, najlepiej sprawdzi się właśnie coś typu "floody". I książkę się przy tym poczyta i pobiegać z pełnym zadowoleniem jak widać można.

Po opisie Twoich wrażeń nabrałem ochoty na przyspieszenie planów zakupowych Roll Eyes Tyle, że ja celuję w zasilanie AA i waham się pomiędzy Zebrą H52F a Armytek Tiarą: http://www.armytek.com/products/flashlights/headlamps/armytek-tiara-pro-a1.html

Nie mogę jednak znaleźć, czy ta pełna moc z Tiary (550lm) to nie jest przypadkiem tylko z 14500. Producent w specyfikacji podaje AA, jest to nieco podejrzane, ale znowu dla Armyteka nie niemożliwe.
« Ostatnia zmiana: 2014-07-03, 02:09:15 wysłane przez sałron » Zapisane

ArtP
Użytkownik torch.pl
**

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 2014-07-03, 01:36:32 »

To nie jest flood, bo to nie ma być flood. Floody jak floodowata właśnie. Rozkład światła jest bardzo uniwersalny. Kiedyś byłem fanem typowych floodów, jednak mają one ograniczenia. Jako jedna latarka na czole do wszystkiego, najlepiej sprawdzi się właśnie coś typu "floody". I książkę się przy tym poczyta i pobiegać  z pełnym zadowoleniem jak widać można.

Z tym floodem to może źle ująłem - wiadomo, że to nie typowy flood, natomiast chciałem oddać wrażenie, że jest "wężej" niż się spodziewałem po oglądaniu beamshotów. Ale tak jak jest - jest właśnie uniwersalnie.

evolve
Opinii: (3)
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 2016-09-30, 14:34:45 »

Odkopię, na moment, po latach  Wink
Może kogoś to zainteresuje, ale do Zebry H600 MKII ( nie wiem jak jest z MKIII) dobrze pasuje pasek i mocowanie do Thrunite TH20 (1AA). Latarka siedzi w nim ciaśniej. Przelotki nie pasują może idealnie, bo są minimalnie szersze od zebrowych, ale nie ma mowy o jakimś ześlizgiwaniu się, itp. Całość jest stabilniejsza i wygodniejsza (mniej czuć gumę po bokach mocowania na czole) niż jeśliby latarkę nosić na jednym oryginalnym pasku. Sam pasek Thrunite jest grubszy i sztywniejszy niż oryginalny Zebry, mocowanie jest ze sztywniejszej gumy, ma szerzej rozstawione przelotki i wystaje nieco przed czoło, czyli np wersję FW Zebry można skierować niżej i nie świeci po nosie - co cieszy mnie najbardziej  Wink
Nie wiem czy Thrunite sprzedaje te paski osobno, pewnie można je zamówić na privie za jakieś niewielkie pieniądze. W pudełku z TH20 jest jeden pasek i dwa gumowe mocownia.

« Ostatnia zmiana: 2016-09-30, 14:44:38 wysłane przez evolve » Zapisane
Strony: 1   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: