trwa ładowanie paska...
2017-12-11, 06:55:07 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Poszukiwana bardzo mocna i solidna czołówka !!!  (Przeczytany 3423 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
zmija
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« : 2012-09-23, 13:56:45 »

Witam Was Wszystkich Wink

poniżej wklejam treść posta, którego dziś napisałem na www.swiatelka.pl

"Postaram się nakreślić problem z jakim się borykam, a Wy tu zgromadzeni ocenicie czy i jakie są możliwości rozwiązania go Wink

Tak więc, do rzeczy .............

od ponad 10 lat każdą wolną chwilę w zimie spędzam na desce (wyprawy FR) a latem na rowerze (wyprawy MTB) W ostatnich latach doszło do tego że charakter "wyprawy" oraz rodzaj posiadanego oświetlenia, nie do końca współgrają ze sobą Sad (za duże wymagania co do mocy światła jak i czasu świecenia)

w zimie używam Petzl MYO XP BELT + w lecie MTE SSC P7-C

Do wyjścia w góry wczesnym świtem lub zejścia z gór późnym wieczorem - MYO nadaje się wyśmienicie, lecz do wędrówki przez las, stromy żleb, odkrytą przed wiatrem i śniegiem polanę, i to wszystko ciemną, zimową nocą MYO nie zdaje egzaminu - po prostu za mało światła!!!

Podobnie ma się sprawa MTE na rowerze - przy jeździe po zmroku, w łatwym terenie sprawdza się bardziej niż idealnie ............. jednak podczas jazdy w nieznanym, ciężkim terenie i to nie wieczorem a ciemną nocą .............. bardzo mocna czołówka stanowiła by perfekt uzupełnienie.

wybaczcie mi to co napiszę teraz - ale byłem tak naiwny, że zakupiłem wczoraj Petzl Duo Belt Led 14
po wieczornym teście - nie byłem rozczarowany - byłem wręcz wściekły!!!!!!!!!
porównując do MYO i MTE - światło jakie za 450PLN daje LED14 to porażka!!!!!

W poniedziałek oddaję Petzl-a, a dziś zwracam się do Was, (starych wyjadaczy, znających się na temacie oświetlenia jak nikt inny) pomóżcie !! !!!!!!!!! (upierdliwemu, wymagającemu i zdesperowanemu) Tongue

Maiłem różne myśli, może kupić coś i modyfikować, może błagać kogoś z Was o wykonanie czegoś na zlecenie, może jeszcze jakaś inna opcja ............ :roll: ?

Na chwilę obecną, jedyne rozsądne rozwiązanie jakie przychodzi mi do głowy, to nakłonienie kogoś z Was do "zbudowania" jakiegoś złotego środka Wink
(myślałem np. o pracach "MIDI-ego - link1 lub link2)

Czy jest ktoś, kto podjąłby się budowy czołówki spełniającej takie wymogi jak:
- bardzo mocne światło, dużo światła (nie mam pojęcia jak to zdefiniować)
- dwa źródła światła (skupione i rozproszone) ......... oczywiście to opcja optymalna, jeśli będzie to jedna wiązka (powiedzmy lakonicznie) pośrednia, też będzie super
- baterie muszą być na kablu (chowane w plecaku lub pod kurtką), kwestia wagi na głowie i żywotności baterii w zimie
- co do baterii to obojętne (AAA, 18650, R14)
- możliwość zamocowania czołówki na głowie i/lub kaski

co do kosztu - to powiem krótko ............ wiem, że coś porządnego tanim być nie może !! ! Wink

Proszę, napiszcie - czy jest szansa na pomoc w tej kwestii?

Pozdrawiam Was Wszystkich,

Konrad"

Za wszelką pomoc z góry Wam dziękuję Wink
Dominik
Kierownik
Opinii: (3)
*

Miejsce pobytu: Wrocław

« Odpowiedz #1 : 2012-09-23, 17:11:19 »

A trzeba było zamiast 10 letniego DuoBelta kupić Nao  Grin

Pielgrzym
Opinii: (1)