trwa ładowanie paska...
2017-12-17, 14:59:12 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: lampka do jazdy po mieście (Wrocław) - dojazdy do pracy  (Przeczytany 8920 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
vassago
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« : 2012-09-19, 13:35:55 »

Witam wszystkich,

Jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o temat lampek, jednak spędziłem trochę czasu na light-test.info i podobnych portalach aby rozeznać się w cenach i produktach.
Chciałbym kupić sobie lampkę, która pozwoli mi przemieszczać się bezpiecznie po ścieżkach, parkach, itd. nocą, podczas dojazdów i powrotów z pracy. Prędkość to średnio 25-30 km/h. Budżet jaki chciałbym przeznaczyć to do 250 zł. Na chwilę obecną najbardziej zainteresowała mnie lampka Magicshine MJ-858... Oczywiście, jeszcze bardziej podoba mi się MJ-872 ale w moim przypadku to chyba overkill.
Nie do końca podoba mi się w w/w lampce sposób montowania lampki, bo nie wygląda mi to na mocowanie, które pozwoliłoby mi na dłuższą metę codziennie lampkę odpinać i zapinać gdy rower zostawiam pod biurem/w boksie.

W związku z tym, pytanie do Was - czy w przedziale cenowym do 250 zł. MJ-858 będzie dobrym wyborem, czy może znajdzie się coś lepszego?

Pozdrawiam!
Kazik
Opinii: (31)
Mieszkaniec torch.pl

Miejsce pobytu: Wro :)

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 2012-09-19, 14:06:34 »

Nie znam się zbytnio na lampkach rowerowych, ale coś tam jestem w stanie powiedzieć. Wink MJ-858 ma dobra optykę do Twoich zastosowań - rozproszone światło dobrze się nada na miasto. Ta lampka ma osobno głowicę na kierowniku i pakiet ogniw przyczepiony gdzies do ramy - mnie osobiście denerwowałoby odczepianie na każdym razem odłączanie dwóch elementów, a zostawić na ramie ogniwa... Pytanie jeszcze jak się zachowa oring mocujący przy ciągłym zakładniu / zdejmowaniu... Zapewne nie będziesz często używać trybu max, więc jedno ładowanie na tydzień powinno wystarczyć.Jedno ładowanie na tydzień powinno wystarczyć. Są chyba wersje z pojemniejszym akusem, ale nie jestem w temacie.

Apropo poruszania się po Wrocławiu - ***** Boże ja *******. Wyjechałem dzisiaj z 30min zapasem czasu na egzamin, na miejscu byłem z zapasem tylko 3 min (stres i te sprawy). Musiałem zaliczyć przesiadke z auta do tramwaju po drodze. Aż mnie głowa boli na samą myśl o tym co tu sie dzieje. Cry

Edyta:
Zapomniałem zaproponować inne rozwiązanie - zobacz sobie SolarForce L2P od użytkownika cafel na Allegro - to forumowy kolega Greg. Jest to zmodyfikowana wersja lampki ręcznej pod kątem własnie roweru. Cena kompletu z ogniwami i ładowarką może przebić 250zł ,ale zyskasz naprawdę przyzwoitą lampkę ręczną, do tego 2x mocniejszą od MJ-858 i łatwiejszą w odpinaniu (całość siedzi na kierowniku). Minusem dla mnie jest inny rozkład światła - MJ-858 to fajny flood, L2P ma rozkład reflektorowy, czyli jasny środek (spot) + ciemniejszy ale szerszy promień wtórny (spill).
« Ostatnia zmiana: 2012-09-19, 14:12:12 wysłane przez Kazik » Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko i nic nie działa
Praktyka jest wtedy kiedy wszystko działa i nikt nie wie dlaczego

vassago
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 2012-09-19, 14:25:04 »

Kazik, dzięki za opinię. Sprawdzę tego SolarForce... jeśli nawet przebije 250 zł. ale będzie tego warte, to chyba warto rozważyć.

Odnośnie poruszania się po Wrocławiu - jestem tu względnie nowy, do tej pory są to głównie ścieżki rowerowe w okolicach Kleciny i Bielan, więc jest raczej spokojnie. Od listopada zacznę kursować rejonami Grabiszyńskiej i Klecińskiej i to właśnie różnymi porami, a że zima za pasem to już nietrudno będzie załapać "ciemność" Wink Nie wiem jak wyglądają ścieżki w w/w rejonach, mam tylko nadzieję, że "są", bo ponoć policja we Wro dość pilnuje na chodnikach, a jeszcze mi życie miłe, więc staram się drogami nie jeździć... ale to oczywiście sprawa na inny wątek, może i inne forum Wink
Kazik
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 2012-09-19, 14:37:46 »

To musimy mieszkać niedaleko siebie, w roku akademickim codziennie przemierzam pół Grabiszyńskiej. Smiley Nie zwracałem na to większej uwagi, ale chyba nie ma ściezki na całej długości, a i ta istniejąca musi zmieniać położenie po stronie drogi -> dodatkowe światła...

Ludzie sa zadowoleni za lampek Grega, do tego możesz samodzielnie dobrac sobie tryby. A taki strobo (migacz) w trybie max to mocno oślepia a nie obrazuje Twoją pozycję na drodze. Wink 750lm to 3/4 jednej jasności jednego halogena mijania w aucie, przy czym wygląda to w rzeczywistości dużo lepiej niż na papierze. Wink

finalcell
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 2012-11-28, 12:48:43 »

Podpiął bym się pod post też szukam lampki do jazdy po Wrocławiu wieczorem tylko budżet wielokrotnie niższy 50zł bez akumulatorów. Poruszam się głównie w centrum ale zdarza mi się jazda po drogach nie oświetlonych. Wyszukałem coś takiego

http://dx.com/p/ultrafire-wf-501b-cree-r2-wc-250-lumen-led-flashlight-black-1-18650-2-cr123a-16240
http://dx.com/p/ultrafire-cree-c3-flashlight-with-2xaa-extension-tube-bundle-4452
http://dx.com/p/flood-to-throw-zooming-cree-p4-wc-3-mode-led-bike-light-with-mount-3-aaa-26800
http://allegro.pl/zestaw-na-rower-500lm-cree-ladowarka-aku-promocja-i2768992615.html

Proszę tylko nie pisać dłuż do 100zł itp..., bo najzwyczajniej szkoda mi tyle na latarkę która w każdej chwili może spotkać się z asfaltem
Kazik
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 2012-11-28, 13:07:32 »

Wszystkie są na przestarzałych LEDach i nie dadzą więcej jak 200lm (oby tyle dały) - dlatego podoba mi się ta deklaracja 500lm na ostatniej aukcji. Evil Nie mam pomysłu co Ci polecić za 50zł. Undecided A ile chcesz wydać za cały zestaw (lampka + zasilanie + ładowarka bo chyba chcesz Li-Iony, tak?)?

finalcell
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 2012-11-28, 15:59:58 »

50zł latarka bez źródła zasilania, jeśli będzie będzie zasilana na 18650 to ładowarka wf139 i tanie aku z dx, a jeśli na nimh to mam już na stanie :]

powiem że bardzo podoba mi się ta opcja z allegro za 60zł, tylko pytanie czy jest to warte swojej kasy czyli za tą kasę kompletne oświetlenie do jazdy po mieście i kupno drugiego zestawu do wypadu poza miasto itp.. na święta :]
Dominik
Kierownik
Opinii: (3)
*

Miejsce pobytu: Wrocław

« Odpowiedz #7 : 2012-11-28, 18:52:00 »

finalcell, jak chcesz takiego zooma na xr-e to za 25zł mam na zbyciu potestowego, polutowanego i z wymienionym włącznikiem Smiley

damienthorn
Świeża krew
*

Miejsce pobytu: ostatni most nad Odrą

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 2014-11-06, 21:07:19 »

Podepnę się pod temat. Szukam latarki na rower do jazdy po mieście (Szczecin, nie Wrocław - u nas dłużej jest jasno...). Powinna posiadać kilka trybów (oprócz skrajnych z 3-4 pośrednie, 100% poza teren, a po mieście z 35%, aby nie oślepiać zmotoryzowanych), światło rozproszone (aby kamerka wszystko ogarnęła), montowalna na ramę za pomocą jakiejś śmiesznej przejściówki (tzn. łatwo demontowalna, po zdjęciu jako EDC). Włączana "analnie" dla wygody, łatwy dostęp do trybów. Tutaj lumeny nie grają głównej roli. Może być aku 18650, ładowarka już jest, akumulatorki też już jakieś mam. Na razie wpadła mi w oko NiteCore MT26. Budżet ~250 PLN (wiem, czegoś sensownego w tym przedziale cenowym nie ma). Czołówkom mówię NIE.
Vigo
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Białystok

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 2014-11-06, 21:27:26 »

Zgłoś się do grega (na Allegro sprzedaje jako cafel) u niego sobie zamówisz np. customizowaną SolarForce L2 lub L2p, dobierzesz sobie ilość i kolejność poszczególnych trybów oraz ich moc (możesz też mieć latarkę z programowalnym sterownikiem, wtedy ustawisz sobie wszystko sam), wybierzesz odcień diody, typ reflektora, do tego solidny uchwyt Led Lensera i będziesz miał uniwersalną lampkę i na rower i do ręki. Greg doradzi jak mu powiesz czego oczekujesz i potrzebujesz. Amen.  Wink

Tu masz opis:
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=7050

PS Jeżdżę i chodzę z L2P od niego już chyba trzeci rok i złego słowa nie powiem, mogę tylko polecic.
« Ostatnia zmiana: 2014-11-06, 21:33:44 wysłane przez Vigo » Zapisane
rafalklis
Opinii: (16)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Busko Zdrój

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 2014-11-06, 21:45:29 »

Nie zapominaj o rozkładzie światła, bo NiteCore MT26 świeci dość wąsko. Ty potrzebujesz czegoś o średnim zasięgu i małym lustrze, aby świeciło szeroko. Zerknij na poniższe linki. Sensowne propozycje zaczynają się od 95 zł.
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=13523&start=0
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=11008&start=0
http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=376447
http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=1143136

Misiek_86
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Zamość

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 2014-11-07, 21:08:34 »

Zobacz sobie taką: YINDING YD-2XU2 dostaniesz ją za ok. 160zł z tego co widzę jest o wiele lepiej zrobiona niż X3 solarstorm (przynajmniej te które miałem okazje widzieć) Sam będę brał tego yinding na rower, chociaż aktualnie używam Convoy S2 i zadowolony jestem, w terenie spisuje się dobrze.
« Ostatnia zmiana: 2014-11-07, 21:14:18 wysłane przez michal13031986 » Zapisane
damienthorn
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 2014-11-12, 19:08:50 »

Tak patrze na tego YINDING YD-2XU2, całkiem fajnie się prezentuje, duży kąt świecenia. Niepokoi mnie tylko ten akupak razem ze światełkiem, wolałbym możliwość wymiany samych akumulatorów. Ciekawe ile ładowań toto przetrzyma. Gdzieś widziałem sklep, z możliwością wyboru samych aku w pakiecie. 350 lumenów na low nie będzie dawać po oczach zmotoryzowanym? Mój D25A Clicky ze swoimi 200 lumenami na rowerze po ciemku powoduje w dziwny sposób uciekanie przechodniów na boki.
damienthorn
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 2014-11-24, 19:25:51 »

Ostatecznie SolarForce L2B na XM-L2 T6 3C z reflektorem OP i X1 z tą samą diodką ale z reflektorem TIR wide zamówione. Nie mogłem się zdecydować pomiędzy tymi dwoma - przetestuję obie, wybiorę lepszą wg mnie, a drugą dam bratu na gwiazdkę (a nóż też się zarazi latarkoholizmem). Jest dostępnych 5 trybów pracy sterownika - myślę, że oprócz moona, po mieście wystarczy 10% na jazdę na co dzień, a na taką szarówkę jak teraz 33% i 50%.
Strony: 1   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: