trwa ładowanie paska...
2017-12-11, 06:34:20 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Trzy pytania do ojca prowadzącego  (Przeczytany 3830 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
tonieja
Opinii: (1)
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« : 2012-08-26, 05:27:24 »

W zwiazku z powolną wymianą sprzętów domowych mam trzy pytania:
1. Fenix LD15 czy Fenix E11 (awaryjnie do aktówki)
2. Sunwayman C10A R5 czy Fenix LD10/LD12 (do kieszeni)
3. ITP A3 EOS czy Romisen RC-I3 czy Skilhunt Ramble-ι (do babskiej torebki)
Jeniu
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 2012-08-26, 09:24:15 »

To zależy jak osoba (w 3 przypadku) rodzi sobie z włącznikiem kręconym. ITP będzie najmniejsza ze stawki i jako światełko zupełnie awaryjne powinna się sprawdzić (jest naprawdę malutka) jeżeli światło będzie używane częściej zastanowił bym się na wydajniejszym zasilaniem.
« Ostatnia zmiana: 2012-08-26, 09:36:04 wysłane przez Jeniu » Zapisane
jakitaki
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 2012-08-26, 09:42:21 »

Jest to pytanie równie mądre, jak rozstrzyganie dylematu w jakiej pozycji masz współżyć z partnerką - bądź z partnerem.
W obydwu przypadkach można jedynie zgadywać jakie są twoje preferencje... i czego właściwie oczekujesz od obcych ludzi skoro sam nie wiesz czego chcesz?
« Ostatnia zmiana: 2012-08-26, 09:47:30 wysłane przez jakitaki » Zapisane
Kazik
Opinii: (31)
Mieszkaniec torch.pl

Miejsce pobytu: Wro :)

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 2012-08-26, 12:16:39 »

Jest to pytanie równie mądre, jak rozstrzyganie dylematu w jakiej pozycji masz współżyć z partnerką - bądź z partnerem.
W obydwu przypadkach można jedynie zgadywać jakie są twoje preferencje... i czego właściwie oczekujesz od obcych ludzi skoro sam nie wiesz czego chcesz?

Cheesy Cheesy Cheesy

Ad1. LD15 ma moim zdaniem gorsze tryby (za niski min). Generalnie różnica między tymi lampkami sprowadza się do tego jak świecą - LD15 ma reflektor (czyli spot + spill), E11 kolimator (a więc to flooder).
Ad2. Fenix ma wg. mnie lepsze sterowanie (przez obrót głowicy zmieniasz dwa dobrane tryby - podczas pracy) + więcej trybów pracy. W Sunwaymanach bardzo podoba mi się ich pancerne wykoanie - a przynajmniej wrażenie takowego. Wink
Ad3. iTP A3 jest po prostu zajebista, reszty nie znam.

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko i nic nie działa
Praktyka jest wtedy kiedy wszystko działa i nikt nie wie dlaczego

tonieja
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 2012-08-26, 13:14:40 »

jakitaki, ty się człowieku nie czepiaj. Te latarki, które podałem to produkt moich wewnętrznych eliminacji. Mogłem brać pod uwagę jedynie suche dane producentów no i cenę. Pozostaje jeszcze kwestia oceny właścicieli tych latarek, którzy w codziennej eksploatacji weryfikują wszystkie rewelacje producenta. To zdaje się między innymi po to obcy ludzie założyli to forum. W każdym z trzech przypadków chcę wybrać najlepszą, głównie pod względem ilości światła i niezawodności bo pozostałe parametry już sam zweryfikowałem. O ile znajdziesz w sieci sporo na temat LD10 czy A3 to niewiele jest informacji praktycznych na temat C10A czy Skilhunt (a cena i parametry producenta są kuszące). Ja zadałem pytanie i odpowiadają tylko ci forowicze, któzy chcą. No a co ja mam powiedzieć jak Ty nie wiesz czy chcesz. W jednym masz rację - często nie wiem w jakiej pozycji współżyć, ale to zasięgnę porady na innym forum.

Kazik, jak to się ma do rozkładu światła bo na ruskich zdjęciach (fonarik) E11 wydaje mi się mocniejszy. No i co to znaczy wydajniejsze zasilanie - jakieś konkretne propozycje? Panowie jak będzie z ilością światła w latarkach (dot. 1 i 3) - wystarczy pod nogi w razie czego? No i czy C10A dorówna LD10, bo cena dużo niższa a parametry producenta niby dobre.
roko
Nowy użytkownik
*

Miejsce pobytu: Wrocław

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 2012-08-26, 13:27:13 »

1. Fenix LD15 czy Fenix E11 (awaryjnie do aktówki)
LD15 bym skreślił - kiepsko dobrane tryby. Zamiast niego - Xeno E03, bardzo przyjemnie świecąca z diodą XM-L. Także, czy Xeno, czy Fenix E11, to raczej kwestia gustu.
2. Sunwayman C10A R5 czy Fenix LD10/LD12 (do kieszeni)
Z tych dwóch to Sunwayman, przede wszystkim cena, Fenixy są moim zdaniem za drogie, poza tym LD12 ma mało użyteczny rozkład światła, jest mocny spill, ale za mało po bokach i dla tego wolę Sunwaymana, który pod tym względem będzie lepszy. Ogólnie to Fenixy bym sobie darował, niby firma z doświadczeniem, a do latarek EDC dają gładki reflektor.
Moje typy to: Quark AA, Balder BD-1.
3. ITP A3 EOS czy Romisen RC-I3 czy Skilhunt Ramble-ι (do babskiej torebki)
A3 jest ok, ale jest strasznie malutka, więc nie będzie łatwo jej odnaleźć w czeluściach torebki.
Lepsza będzie A2 EOS SS, lepsze zasilanie, lepszy wygląd.
Tutaj dobrym wyborem będzie latarka długopisowa, jest ich trochę, jak np. Streamlight Microstream, Mactronic Nu-Trail, Streamlight Stylus Pro, Preon 2.
« Ostatnia zmiana: 2012-08-26, 13:47:46 wysłane przez roko » Zapisane
jakitaki
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 2012-08-26, 16:01:47 »

jakitaki, ty się człowieku nie czepiaj. cut
Po pierwsze: pytasz w dziale "porady w zakupie" - sam sobie je sprzedasz?

Po drugie: posiadasz mam nadzieję organ wzroku i mózg na tyle sprawny by ocenić te światełka osobiście?

Po trzecie: licząc że ktoś posiada identyczny zestaw i jest w stanie zrobić za ciebie ocenę jest z mojego punktu widzenia szczytem "optymizmu" który neguje sprawne działanie drugiego z wymienionych punkt wyżej organów i nieprawdopodobnego wręcz lenistwa.

Mam zgadnąć czy wybrać je ze względu na:

wygląd - naturalnie znam twój gust,
zasilanie - także twoje preferencje są oczywiste,
użyteczny dla ciebie rozkład światła - jw.
Może chodzi tobie o to jakiego wyboru dokonałby czytający, trzeba było zrobić ankietę.

Żebyś nie napisał że się "czepiam":
"Fenix LD15 czy Fenix E11 (awaryjnie do aktówki)" - każda z nich doskonale poradzi sobie z oświetleniem aktówki,
"Sunwayman C10A R5 czy Fenix LD10/LD12 (do kieszeni)" - podasz może chociaż wymiary kieszeni?,
 "ITP A3 EOS czy Romisen RC-I3 czy Skilhunt Ramble-ι (do babskiej torebki)" - nie noszę damskiej torebki, jeśli masz na myśli torebkę bliskiej kobiety to radzę Ją zapytać - kobiety posiadają zmysł smaku i żeby proponowana latarka była najlepsza a się nie spodoba... to kupa.
Miło by bylo gdybyś wspomniał gdzie się planujesz przemieszczać z tymi latarkami: miasto, przedmieście, las i podaj przewidywane typowe dla nich zastosowanie.
Ogarnij się...
« Ostatnia zmiana: 2012-08-26, 16:15:37 wysłane przez jakitaki » Zapisane
Kazik
Opinii: (31)
Mieszkaniec torch.pl

Miejsce pobytu: Wro :)

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 2012-08-26, 17:07:19 »

Kazik, jak to się ma do rozkładu światła bo na ruskich zdjęciach (fonarik) E11 wydaje mi się mocniejszy. No i co to znaczy wydajniejsze zasilanie - jakieś konkretne propozycje? Panowie jak będzie z ilością światła w latarkach (dot. 1 i 3) - wystarczy pod nogi w razie czego? No i czy C10A dorówna LD10, bo cena dużo niższa a parametry producenta niby dobre.

W przypadku diametralnie różnych rozkładów światła porównywanie ilości światła raczej nie ma sensu. Generalnie trzeba założyć, że E11 służy do świecenia pod nogi lub na bliskie odległości. I to takich zastosowań ilość światła jest OK. LD15 jest bardziej pod blisko-średnie odległości, ale z racji użytej diody i małego refa sprawdzi się też pod nogami. Jednak z racji innych zastosowań, a więc lampki bardziej pod spacery/przyświecanie ilość światła może już troche niedomagać. I wszystkie podane lampki starczą do świecenia pod nogi. Wink

A Xeno E03 - to jedna z najmocniejszych lampek wiekości AA, ale żeby pokazała pazurki musisz ja karmić 14500.

jakitaki
Ale problemy robisz Shocked

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko i nic nie działa
Praktyka jest wtedy kiedy wszystko działa i nikt nie wie dlaczego

jakitaki
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 2012-08-26, 17:30:54 »

Mimo wszystko chciałbym pomóc i staram się tylko wydobyć od zainteresowanego jakieś informacje, ale ok nie będę się narzucał...
Dla mnie EOT.
tonieja
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 2012-08-26, 21:56:57 »

Ojej ten ma dalej napięcie przedmiesiączkowe. Wstał w niedzielę o 9:40, a dwie minuty później już warczy. Chłopie! Po pierwsze: nie wiem o co Ci chodzi. Po drugie: nie rozpędzaj sie z tym mózgiem bo myślę, że 99,99% forowiczów zrozumiało, że informacje w nawiasie to miejsca przechowywania latarek. Oświecić aktówkę to ja mogę zapalniczką albo wcale bo wiem gdzie co leży. Chodzi o to, że ta aktówka ma takie miejsca spacjalnie na długopis, a ja tam wcisnę latareczkę bo czasem - awaryjnie potrzebuję jej w pracy. Do większych zadań mam Fenixa TK15 na pasku ale nie zawsze go ze sobą mam. A co Ty myślałeś, że ja swoją kieszeń chcę oświetlać w poszukiwaniu 3,50zł reszty z piwa? Każdy na tym forum liczy na opinie uzytkowników, spostrzeżenia na konkretny temat, a Ty piszesz mi, że nie nosisz damskiej torebki. Jak nie nosisz to bardzo mi przykro ale dzięki za tą informację. Po trzecie: zachowujesz się jak bardzo młody jeszcze człowiek, który musi nabrać troszeczkę dystansu do samego siebie oraz pokory. To przychodzi z wiekiem. Napisałem, że wczesniej już wiele elementów sam sprawdziłem. Ty oczywiście leniem nie jesteś bo w stałeś dziś o 9:40. Dziękuję bardzo za porady męsko - damskie bo są bezcenne. Zaraz spytam żony czy chce LD10 czy C10A. Myslę, że całą noc bedzie o tym myśleć. Co do mojego optymizmu to wiesz: jeden ma śrubkę, drugi oponę i powstaje traktor. Spacjalnie dla ciebie piszę, że latarki będę uzywał 9 wrzesnia 2012r od godziny 21:40 do 23:00, temperatura powietrza 19-20 stopni, zachmurzenie średnie, bez opadów, wiatr słaby. Po przejściu 200m na wschód drogą o podłożu asfaltowym skieruję się na południe, gdzie droga zmieni się na gruntową. Po około 400m  po lewej stronie drogi bedzie leżał średniej wielkości kamień... Kolego pamiętaj, że tutaj piszą ludzie. Pewnie ich nie znasz osobiście i nie ma potrzeby zebyś wylewał tu swoją pianę. Odrobina szacuneczku. Nie wiem co to znaczy EOT bo nie jestem taki nowoczesny jak Ty. Przykro mi, że nie spałniam Twoich kryteriów. Pozdrawiam i życzę więcej  spokoju!

Wszystkim dziękuję za porady. Xeno nie brałem wcześniej pod uwagę, ze względu na start zawsze od środkowego trybu. Wydaje mi się to dziwne rozwiązanie ale po przemyśleniu sprawy skłaniam się jednak w jej kierunku. Cena i moc są bardzo dobre, a resztę trzeba będzie zaakceptować. Przy zasilaniu 14500 ten środkowy tryb nie będzie taki znowu słaby. Zastanawiałem się też nad ich trwałością- miały ponoć jakiś problem z włącznikami.
Mimo mojego nierozgarnięcia ktoś mi jednak pomógł! Może kiedyś wyjdę na ludzi?
Bocian
Opinii: (4)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Wiskitki

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 2012-08-27, 10:23:59 »

Grin Od czasu dyskusji o DRLach nie było tu tak energetyzującej debaty Evil

PS. Przepraszam za OT.
tonieja
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 2012-08-31, 17:50:33 »

Dziękuję panowie. Kupiłem Xeno E03 NW w kolorze czarnym i po dwóch dniach zabawy zdecydowałem, że w kwestii pytania nr 3 wybieram... Xeno E03 w kolorze czerwonym. Jak odpaliłem to maleństwo pierwszy raz (oczywiście na aku 14500) to gęba z podziwu mi się nie zamyka. Jak to k...a jest mozliwe! Spodziewałem się raczej, że te dane producenta to tak trochę naciągane są. Filmiki w sieci jakoś nie przekazują dobrze jej mocy. Nie no, z nią to ja w nocy w gówno nie wdepnę.

jakitaki - żonie sie podoba!
Strony: 1   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: