trwa ładowanie paska...
2018-01-23, 16:57:22 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza 1 2 +   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: XR-E vs XP-E/XP-G  (Przeczytany 43562 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
sałron
Opinii: (63)
Mieszkaniec torch.pl

Miejsce pobytu: CIeŃ

LorD CIemŃości

Ignoruj
« Odpowiedz #15 : 2010-02-26, 01:55:07 »

A jeśli chodzi o porównania to w skrócie widzę to tak (zakładając ten sam ref i ten sam/zbliżony bin diody):

- XR-E: skupiony spot + intensywny spill ale o stosunkowo niewielkiej średnicy
- XP-E: spot o większej średnicy niż z XR-E, ale nadal dość dobry na zasięg + bardzo słaby spill o dużej średnicy
- XP-G: spot o największej średnicy z tych trzech, najsłabszy na zasięg + średnio intensywny spill (pomiędzy XR-E a XP-E) o dużej średnicy (średnica spilla jak XR-E)

Podsumowanie dość trafne, aczkolwiek dodałbym jeszcze, że z XP-E/XP-G mamy najładniejszy beam z miękko przechodzącym spotem w spill, co w przypadku XR-E nie zawsze jest regułą. Spill z XP-E nie jest znowu taki bardzo słaby. Z pewnością słabszy, niż z XR-E/XP-G, ale realnie (na przykładzie Quarka XP-G vs. XP-E) to jest o ~1/3 mniejsze natężenie.

Nawet dedykowana optyka czasem wysiada. Eagle-Tac P20C2 Mark II:

Tym "zamarkowaniem" na II EagleTac wykonał doskonały ruch. Nie ma co... Tyle, że są wymienne moduły, ale przeciez priorytetem powinno być światło. Wszystkie ich nowe latarki z dopiskiem Mark II po przesiadce na XP-G mają więcej lumenów, ale w pomiarach natężenia zarówno w spillu jak i spocie wypadają gorzej lub dużo gorzej, niż poprzednicy z XR-E. Undecided
« Ostatnia zmiana: 2010-02-26, 02:28:33 wysłane przez sałron » Zapisane

gipsik
Opinii: (1)
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #16 : 2010-03-19, 05:36:25 »

Właśnie szukałem zaprzeczenia testów P20A2 MII i kicha-jest potwierdzenie.Znów się spóźniłem-Mark I z NW już chyba nigdzie nie ma Cry
Trzeba będzie kupić Mark I z CW Undecided Brak refleksu.

Choroba postępuje...
Chemik79
Opinii: (55)
Mieszkaniec torch.pl

Miejsce pobytu: @

Nie łam prawa, bo ono Cię złamie ! ! !

Ignoruj
« Odpowiedz #17 : 2010-03-19, 08:27:45 »

Mogę potwierdzić w przypadku ET T20C2 MKII XP-G R5, gdyż z tego powodu sam już zamówiłem moduł MKII XP-E Q4 NW Wink
Niestety, jeżeli chodzi o XP-G R5 to przy małych głowicach nie skupi się jej tak, aby miała dobry zasięg, jedyny plus to niewielka różnica między spotem a spillem Wink Jednakże szukałbym na twoim miejscu z ciepłą lub neutralną diodą, różnica jest miła dla oka Wink
Pozdro

yano
Opinii: (12)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: LJA ;-)

zwykły gadżeciarz - amator

Ignoruj
« Odpowiedz #18 : 2010-03-19, 09:22:18 »

W kwestii xp-g vs. xr-e.
Ostatnio mój JetBeam Ultra (gładki ref) doczekał się wymiany diody z xr-e Q5 (biała zimna) na xp-g R5 (czysto biała) od czarnego_kruka. Cóż można powiedzieć: wcześniej spot był dosyć mały, wyraźnie odznaczony od spilla, który z kolei był mało intensywny, w trybie niskim trochę za słaby do świecenia pod nogi. Thrower z tego Jet'a też nie był Tongue.
Obecnie spot jest nieco szerszy, lecz podobnie jasny jak wcześniej, bardziej łagodnie przechodzący w spill'a. Z kolei spill składa się jakby z dwóch części - bliżej spota jest bardziej intensywny, natomiast bliżej zewnętrznej krawędzi jest ciemniejszy. W trybie niskim spill jest wystarczający do świecenia pod nogi. Co prawda w celu uzyskania odpowiedniego skupienia diodę należało cofnąć pod krawędź reflektora, wobec czego możliwe, że niewielka część światła "ucieka" pod reflektor, jednak ilość światła jest widocznie większa, niż wcześniej Grin.
Co, moim zdaniem, zyskałem na podmianie diody:
- ładniejszą barwę;
- większą ilość światła;
- latarkę "spacerową" - można swobodnie świecić w trybie niskim pod nogi, a w razie potrzeby można poświecić kilkadziesiąt metrów w dal.
Postaram się porobić zdjęcia, to wrzucę.
Oczywiście spot jest idealnie ustawiony - w końcu przeróbkę wykonywał Mar3 Grin
pozdrawiam
yano

pozdrawiam
dziękuję
i do widzenia
yano
gipsik
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #19 : 2010-03-19, 21:37:57 »

Mogę potwierdzić w przypadku ET T20C2 MKII XP-G R5, gdyż z tego powodu sam już zamówiłem moduł MKII XP-E Q4 NW Wink
Czyli co-bardziej polecasz kupno mk II i wymiane modulu?To jeszcze pytanie lajkonika Grin modul mozna wymienic jak LEGO,bez zadnych lutowan?I ktory bedzie najlepszy-jesli jest wybor.

Choroba postępuje...
sałron
Mieszkaniec torch.pl

LorD CIemŃości

Ignoruj
« Odpowiedz #20 : 2010-03-19, 21:46:31 »

gipsik
Eagletac P20A2 MKII NW jest na XP-E więc nie powinno być tragedii.

Chemik79
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #21 : 2010-03-19, 21:55:45 »

Gipsik zapytaj sprzedawcy, jeśli tak bardzo zależy Ci na MKII, masz przynajmniej dwóch sprawdzonych dystrybutorów, tj. www.milhunt.pl i www.jet-pol.pl
Oto linki do zbliżonych modeli:
http://www.jet-pol.pl/p208,latarka-eagletac-p20a2.html
http://www.milhunt.pl/sklep/product_info.php?cPath=57&products_id=183
a moduły w MKII są wymienne w całości "jak lego" i możesz wymienić refa Wink

gipsik
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #22 : 2010-03-19, 22:58:05 »

Wszystko mi jedno,ktora wersja,mk I czy II byleby swiecila jak mk I NW.Na light-reviews jest test mk II CW i daje prawie dwa razy mniej swiatla niz mk I (luxow) z xr-e.Czy mk II NW z xp-e da przynajmniej porownywalna ilosc luxow co mk I NW?
Niestety ani milhunt ani jet-pol nie maja mk I.Jest dostepna tylko u Angoli ale CW.Znaczy przespalem,bo juz dawno byla na mojej wish liscie.

Choroba postępuje...
sałron
Mieszkaniec torch.pl

LorD CIemŃości

Ignoruj
« Odpowiedz #23 : 2010-03-19, 23:23:59 »

gipsik
Ponoć reflektor w MKII jest delikatnie teksturowany (LOP-light orange peel), więc duet z XP-E powinien wyjść na dobre jeśli chodzi o jasność spota. Spill może być już słabszy.

gipsik
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #24 : 2010-03-20, 04:33:04 »

Jakbyś mógł się podzielić wrażeniami,kiedy go dostaniesz.Przed chwilą byłem bliski zamówienia ET P20A2 mkII xp-e q4 NW z refami LOP i SMO,ale się wstrzymałem.Chcę się upewnić co do xp-e q4 NW.Mam nadzieję,że wytrzymam i nie kupię wcześniej i mkI i mkII.
A jak wygląda możliwość wymiany diody na ciepłą w mkI ?

Choroba postępuje...
Chemik79
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #25 : 2010-03-20, 16:06:09 »

Zamówiłem drop-in XP-E Q4 NW w milhunt.pl i z informacji jaką otrzymałem powinien być w połowie kwietnia, więc jak dojdzie to mogę zrobić małą recke Wink
Pozdro.

Strony: Pierwsza 1 2 +   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: