trwa ładowanie paska...
2017-12-11, 06:55:53 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza 1 2 3 4 ... 14 » Ostatnia +   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Jestem nowy, chciałbym się przywitać  (Przeczytany 66133 razy)
phantom
Opinii: (41)
Ostrzezony
Mieszkaniec torch.pl

Ledoholik

Ignoruj
« Odpowiedz #15 : 2009-12-14, 18:47:39 »

Najdłużej w maksie popracuje wersja Turbo.

A mi się wydawało, że sterownik ma taki sam jak zwykły Quark, tylko głowicę (i reflektor) większy... Roll Eyes A tak poza tym to kolega chce bardziej rozproszony promień, więc zwykł Quark z tą samą diodą, ale mniejszą głowicą poświeci szerzej.

Pikom
Opinii: (3)
Użytkownik torch.pl
**

Miejsce pobytu: Gdynia

Ignoruj
« Odpowiedz #16 : 2009-12-14, 19:17:47 »

Nie samym sterownikiem latarka żyje... Ale może faktycznie źle napisałem - nie najdłużej w maksie a najjaśniej w tym samym czasie. Problem w tym, ze zwykły Quark ma inną diodę... Ale racja, zwykły Quark byłby zupełnie wystarczający, tyle że podawałem go juz koledze ale jakoś nie zrobił wrażenia więc podaję nieco silniejszą wersję. W końcu ileż można opowiadać i analizować - miał być jeden konkretny wybór to podałem co sam bym chętnie nabył. I nadal uważam, że jak kupi się latarkę o minimalnych parametrach spełniających aktualne oczekiwania i wyobrażenia, to zaraz pojawi się potrzeba nabycia czegoś nieco bardziej "wystrzałowego" - może więc od razu coś  takiego kupić? A biorąc pod uwagę, że to ma byc dla myśliwego, to jestem przekonany, że krótkie dystanse będą rzadkością - jak do tej pory większość myśliwych dopytujących się o latarki określało zapotrzebowanie na minimum 60 - 100 a nawet 150 metrów. A to ciężko jest nazwać krótkim dystansem. Nie da się ukryć, że Quarki nie są tez w cenie do 200 PLN (u nas przynajmniej) ale to naprawdę przyzwoite światełka. Zresztą pharmacist sam może wybrać - zaproponuj coś żeby miał z czego wybierać Wink

A deklarowane parametry to:
Turbo
Tryb średni: 22 lumeny przez 24 godz. (50 mA)
Tryb wysoki: 85 lumenów przez 5 godz. (250 mA)
Tryb maksymalny: 206 lumenów przez 1,3 godz. (700 mA)
Dioda LED: Premium Cree XP-G R5

Regular / Taktyczny
Średni 18 lumenów - 24 godz.
Wysoki 70 lumenów - 5 godz.
Maksymalny 170 lumenów - 1,3 godz.
Dioda LED Premium XP-E R2

Pozdr,
Pikom
pharmacist
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #17 : 2009-12-14, 19:59:33 »

No coraz bardziej skłaniam się ku quarkom Smiley
dorzdzcie mi teraz który na 2 paluszki i gdzie najtaniej kupie?
phantom
Opinii: (41)
Ostrzezony
Mieszkaniec torch.pl

Ledoholik

Ignoruj
« Odpowiedz #18 : 2009-12-14, 20:00:14 »

To może w Polsce jeszcze nie wyprzedali, w USA były obniżki i teraz wszystkie nowe Quarki mają XP-G, nawet zwykłe *tłumaczenie chyba nie wymagane):

Medium: 22 lumens for 24 hours (50ma)
High: 85 lumens for 5 hours (250ma)
Max: 206 lumens for 1.3 hours (700ma)
LED Emitter: Premium Cree XP-G R5

No coraz bardziej skłaniam się ku quarkom Smiley
dorzdzcie mi teraz który na 2 paluszki i gdzie najtaniej kupie?

W związku z tym, że nie potrzebujesz max. zasięgu to starczy Ci zwykły Quark, a kupić można praktycznie tylko u 4sevens bo to on jest producentem. Taniej oczywiście za granicą, swobodnie mieścisz się w 180zł, tylko że przesyłka nie ma ubezpieczenia i jak zaginie to kicha.
« Ostatnia zmiana: 2009-12-14, 20:03:33 wysłane przez phantom » Zapisane

Pikom
Użytkownik torch.pl
**

Ignoruj
« Odpowiedz #19 : 2009-12-14, 21:15:10 »

Jeśli chodzi o Quarki w 4sevens.com, czyli kupowane u źródełka, to faktycznie wychodzą taniej, choć nieco ryzykownie.

Quark AA² Tactical, R5 Edition = 59 USD (przy przeliczniku 2,9 PLN za USD to 171 PLN)
Quark AA² Tactical, R2 Edition (wyprzedaż)  = 50.15 USD (przelicznik jak wyżej = 145,44 PLN)
http://www.4sevens.com/index.php?cPath=297_365

Zakładając, że nie trafi się na nadgorliwego celnika... Wink

A jeszcze do tego powinien działać kod CPF8 - na 8% rabat...

Weź jednak pod uwagę, że kupując u polskiego dystrybutora (www.4sevens.pl) masz już popłacone podatki itp, bez ryzyka zniknięcia paczki z USA, gwarancja i obsługa na miejscu oraz bardzo fachowa i życzliwa ekipa tego sklepu - kontakty z nimi to przyjemność Smiley
« Ostatnia zmiana: 2009-12-14, 21:17:09 wysłane przez Pikom » Zapisane

Pozdr,
Pikom
pharmacist
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #20 : 2009-12-14, 21:22:55 »

a czy w polsce też działa magiczny kod znizkowy??
Pikom
Użytkownik torch.pl
**

Ignoruj
« Odpowiedz #21 : 2009-12-14, 21:24:36 »

Jak konkretnie to proszę bardzo - Quark 2xAA - pamiętam o Twoim warunku by była to latarka na paluszki AA. Najdłużej w maksie popracuje wersja Turbo. Do tego kup Eneloopy w niezłej cenie i na pewno będziesz zadowolony. Oczywiście to bardzo subiektywny wybór Wink
Pamiętaj też o kodzie "torch8" - uzyskasz rabat 8% jako użytkownik tego forum - zawsze troszkę lepiej niż płacić pełna cenę Wink

Tak - patrz powyżej Smiley

Pozdr,
Pikom
zaman
Nowy użytkownik
*

Miejsce pobytu: Wrocław

Ignoruj
« Odpowiedz #22 : 2009-12-15, 01:02:44 »

Dzięki Andrzeju za dobre słowo, ale nie tak wiele znowu, znam sporo lepszych znawców... Wink
Wiesz, ja obejrzałem 3, więcej niż 3, to już dla mnie "wieeele"  Wink

Ale do rzeczy - może się mylę, ale z tego co zrozumiałem z dyskusji na CP, głównym powodem rozstania 4Sevens z EagleTac'iem były chyba nieporozumienia wynikające z podejrzeń o kopiowanie wzorów rozwiązań technicznych i dokumentacji (skopiowana instrukcja) a nie jakieś szczególne problemy z jakością. Wątpliwości co do jakości i obsługi gwarancyjnej powstały później, na zasadzie - skoro wy nas nie sprzedajecie to my nie uwzględnimy gwarancji produktów sprzedanych w tej wyprzedaży.... Takie tam przepychanki... Co do jakości EagleTac'ów które przeszły przez moje łapki to nie narzekam - wolę je niż jakieś UltraFire właśnie ze względu na znacznie lepsze wykonanie. Ale oczywiście lepiej dmuchać na zimne...
Przyznam, że nie czytałem wątku na CP, o całej sprawie wiem tylko dlatego, że 4sevens wyprzedawał ET i "przypadkiem" zajrzałem na ich stronkę, czyli trafiłem akurat na końcówkę przepychanki. Dzięki za wyjaśnienie, u mnie ET wracają do łask Wink

Poprzednio wspomniałem o szerokości strumienia ze względu na sytuację "myśliwską" opisaną w  
http://www.torch.pl/forum/index.php/topic,57113.0.html
(podaję linkę dopiero teraz, bo wreszcie znalazłem tamten wątek).

Pzdr.
Andrzej

edit:poprawka linki
pharmacist
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #23 : 2009-12-15, 22:41:37 »

Koledzy , juz prawie sie zdecydowałem na quark'a
Quark AA2 Turbo,
ale jeśli ktoś z was chciałby mi zaproponować odpowiednią latarkę w cenie quarka tj do 300 pln chętnie popatrze
warunek : 2 x AA zasilanie, długi czas pracy , mocne rozproszone światło

Darz Bór
sałron
Opinii: (63)
Mieszkaniec torch.pl

Miejsce pobytu: CIeŃ

LorD CIemŃości

Ignoruj
« Odpowiedz #24 : 2009-12-16, 17:32:37 »

Z Quarka AA2 Turbo to światła rozproszonego (i jeszcze mocno) nie będzie. Ta latarka jest niestety cienka. W przeciwieństwie do zwykłych Quarków. Zasięg prawie identyczny jak z Quarka (z XP-E). I do tego węziej. I do tego większa. Bez sensu.

Nadmiar światła umniejsza istnienie.   [Czesław Miłosz]

SPRZEDAMEAGLETAC TX30C2 - 2000lm na diodzie - świetna stabilizacja
Pikom
Użytkownik torch.pl
**

Ignoruj
« Odpowiedz #25 : 2009-12-16, 20:15:06 »

pharmacist - wspomniałeś w którymś momencie o cieplejszej barwie - może więc odpowiedniejsza będzie Quark AA2 taktyczna neutralna ("ciepła") ?

Pozdr,
Pikom
zaman
Nowy użytkownik
*

Miejsce pobytu: Wrocław

Ignoruj
« Odpowiedz #26 : 2009-12-17, 03:00:25 »

Jeśli "do 300" i szeroki beam, to może jednak ITP Polestar ? (MC-E , 6xAA), albo coś z DX'a za ok. $40 na MC-E/P7 (może być gorzej z jakością, no i 18650).

Pzdr.
Andrzej
Pikom
Użytkownik torch.pl
**

Ignoruj
« Odpowiedz #27 : 2009-12-17, 06:56:11 »

Andrzeju,

Problem w tym, że kolega chciał latarkę "niewielkich rozmiarów, najlepiej z klipsem" - podejrzewam, że w przypadku myśliwego istotna jest możliwość swobodnego poruszania się ze światełkiem  bez zajmowania rąk potrzebnych do trzymania broni lub innych prac... A szkoda, bo  iTP A6 Polestar to bardzo ciekawe i długo pracujące światełko, ale niestety rozmiar i brak możliwości mocowania (np do części wyposażenia, paska torby lub naramiennika na przykład) pewnie je jednak dyskwalifikuje.

Pozdr,
Pikom
pharmacist
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #28 : 2009-12-17, 08:00:39 »

Zamówiłem Quark AA2 taktyczną ciepłą. Serdecznie dziękuję za życzliwe podpowiedzi.
Pikom
Użytkownik torch.pl
**

Ignoruj
« Odpowiedz #29 : 2009-12-17, 11:00:48 »

Miłego i dłuuuugiego użytkowania Smiley

A przez te dyskusje o latarce i przez ponowne przekopywanie zasobów 4Sevens pojawił się u mnie nawrót latarkoholizmu i .... też zamówiłem Quarka AA2 taktyczną Wink

Pozdr,
Pikom
Strony: Pierwsza 1 2 3 4 ... 14 » Ostatnia +   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: