trwa ładowanie paska...
2018-01-23, 01:13:49 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 ... 19 20 21 22 Ostatnia +   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Akumulatorki/Baterie (Porady w zakupie)  (Przeczytany 151684 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
tomking
Opinii: (1)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #300 : 2017-11-23, 09:10:39 »

Przecież też żartowałem pisząc do Ciebie. Natomiast jego żarty dla mnie żartami nie są, tylko głupią ironią przy braku przeczytania ze zrozumieniem tego, co napisałem.

Ty jakoś potrafiłeś odpowiedzieć rzeczowo bez naśmiewania się, za co jeszcze raz dziękuję Wink.

Bardzo proszę Smiley

Aku kupię pewnie w BTO, a do tego jakąś sztukę na Allegro za 15-17 zł i porównam. 15 zł to nie pieniądz z akcją darmowej wysyłki na Allegro teraz, więc można sprawdzić, a jeśli się okaże, że faktycznie mają ori nówki, to się weźmie więcej.

To dobry pomysł z tym że nie ma co magazynować tych akusów, bo są i IMO będą w sprzedaży. Jeśli już będziesz je dłuższy czas przechowywał to najlepiej w możliwie stałej temperaturze pokojowej (niektórzy twierdzą że lepiej w lodówce) i naładowane do około 40%. Tak znoszą dobrze dłuższy czas "postoju".

Wielkie dzięki za ten wykres! teraz już wszystko wiem Smiley

O! uwierz... nie wszystko... nie wszystko  Wink jeszcze wiele przed tobą mój młody padawanie  Cheesy

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
Barton_
Opinii: (0)
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #301 : 2017-11-23, 11:53:02 »

Gdzieś, kiedyś widziałem porównanie NCR18650B made in China i made in Japan, i lepiej wypadły te made in China Smiley
Wszyscy teraz produkują w Chinach, nawet ArmyTek Wink
Mam sporo akusów 1,2V mejd in dżapan. Nówki, świeżynki. Nie wszyscy robią w kitaju.
Vendeur
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #302 : 2017-11-23, 12:41:12 »

Gdzieś, kiedyś widziałem porównanie NCR18650B made in China i made in Japan, i lepiej wypadły te made in China Smiley
Wszyscy teraz produkują w Chinach, nawet ArmyTek Wink

BTO mi odpowiedziało, że nie ma różnicy pomiędzy jakością, a te z Chin potrafią być czasami nawet lepsze.

Chciałbym jeszcze zapytać do jakiego napięcia rozładowywać aku przed ładowaniem w celu sprawdzenia ich pojemności (ładowarka nie ma takiej opcji)? Wiem, że ładowarki konsumenckie rozładowują do 2,8-2,9 natomiast pytanie jest, czy to napięcie ma być ustabilizowane, czy chwilowe? Tzn. gdy wyjmuję ogniwo z latarki i mierzę jego napięcie w ciągu 15 sekund to potrafi mieć np. 2,8V, ale po minucie stabilizuje się na poziomie 3,1V. Czy zatem takie ogniwo powinienem rozładować mocniej, aby się ustabilizowało na poziomie 2,8-2,9? Czy może jak je osiągnie chwilowo to jest odpowiedni moment? Ładowarki chyba w sumie nie czekają na stabilizację?

Wczoraj rozładowałem no name z Mactronica Noise Pro, na którym widnieje 2300mAh, do około 2,5V, po czym ustabilizowało się na 2,8V a ładowanie pokazało 2400mAh, jakby nieco ponad normę i pierwszy raz mi się taki lekko zawyżony wynik pojawił. Pierwszy raz też tak mocno rozładowałem. Co ciekawe, miernik USB pokazał, że przepłynęło przez niego prawie 2700mAh, ale on przy ładowaniu zewnętrzną ładowarką to różne rzeczy pokazuje. Swoją drogą, pomimo że lampka fajna, to nieporozumieniem jest fakt, że nie ma żadnego zabezpieczenia przed całkowitym rozładowaniem aku, świeci sobie w nieskończoność...
Japcun
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #303 : 2017-11-23, 13:18:13 »

Ja dziś planuję kupić aku u tego sprzedającego

http://allegro.pl/akumulator-li-ion-18650-3400mah-panasonic-nowe-i5891390426.html

niby te same co w Bto i cena prawie identyczna, Tylko ci się dogadali z allegro w sprawie darmowej wysyłki.

Jakieś przeciwwskazania ?
lampka czerwona się nie zapala nikomu?
stryjek
Opinii: (2)
Użytkownik torch.pl
**

Miejsce pobytu: Warszawa/Zaklików

Ignoruj
« Odpowiedz #304 : 2017-11-23, 16:55:59 »

"ci się dogadali z allegro w sprawie darmowej wysyłki"

Nie ma tak. Allegro jest tylko platforma ogłoszeniową, pobierająca prowizję. Sprzedaje wysyła i cała odpowiedzialność bierze na siebie sprzedający.
A więc wlicza koszt wysyłki w cene produktu (marżę). Co najwyżej może podpisać korzystną umowę z pocztą/firma kurierską.

Dodatkowo, allegro ostatnio szaleje z prowizjami. Dlatego coraz więcej sprzedających, o ile może, ucieka stamtąd. Dotyczy to zwłaszcza drogiej elektroniki, optyki itp.
Jest też inna metoda walki z pazernościa monopolisty. Firmy daja wyraźnie lepsze oferty na swoich własnych portalach, prowadza intensywne mailingi itp.
To niby na marginesie. Niby, bo warto popatrzeć na własne witryny sprzedających. Ja ostatnio kupowałem Sanyo 18650GA. Polecam porównanie ceny w sklepie BTO na allegro i w sklepie BTO (własnym).

Nie przywiązuj sie do Allegro. Byc może gdzie indziej, choc u tych samych sprzedawców, znajdziesz dokładnie to samo, tylko taniej.
« Ostatnia zmiana: 2017-11-23, 16:58:20 wysłane przez stryjek » Zapisane

Convoy S2+ 3000K, Olight Baton S2, Acebeam K30, Thrunite TN 42,
stryjek
Opinii: (2)
Użytkownik torch.pl
**

Miejsce pobytu: Warszawa/Zaklików

Ignoruj
« Odpowiedz #305 : 2017-11-23, 17:01:12 »

Vandeur. Nie rozładowuj!!!
Współczesne ogniwa nie potrzebuja formowania, natomiast przy rozładowaniu poniżej pewnego poziomu możesz je uszkodzić.

Convoy S2+ 3000K, Olight Baton S2, Acebeam K30, Thrunite TN 42,
Vendeur
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #306 : 2017-11-23, 17:07:25 »

"ci się dogadali z allegro w sprawie darmowej wysyłki"

Nie ma tak. Allegro jest tylko platforma ogłoszeniową, pobierająca prowizję. Sprzedaje wysyła i cała odpowiedzialność bierze na siebie sprzedający.
A więc wlicza koszt wysyłki w cene produktu (marżę). Co najwyżej może podpisać korzystną umowę z pocztą/firma kurierską.

Dodatkowo, allegro ostatnio szaleje z prowizjami. Dlatego coraz więcej sprzedających, o ile może, ucieka stamtąd. Dotyczy to zwłaszcza drogiej elektroniki, optyki itp.
Jest też inna metoda walki z pazernościa monopolisty. Firmy daja wyraźnie lepsze oferty na swoich własnych portalach, prowadza intensywne mailingi itp.
To niby na marginesie. Niby, bo warto popatrzeć na własne witryny sprzedających. Ja ostatnio kupowałem Sanyo 18650GA. Polecam porównanie ceny w sklepie BTO na allegro i w sklepie BTO (własnym).

Nie przywiązuj sie do Allegro. Byc może gdzie indziej, choc u tych samych sprzedawców, znajdziesz dokładnie to samo, tylko taniej.

Wysyłka jest DARMOWA do paczkomatów i jest to inicjatywa własna Allegro, a nie sprzedawcy. Wystarczy poczytać...

Są tańsze sklepy niż BTO, znacznie tańsze. BTO ma bardzo wysokie i niczym nie poparte ceny na Allegro. Prowizja nie jest aż tak wysoka.

Vandeur. Nie rozładowuj!!!
Współczesne ogniwa nie potrzebuja formowania, natomiast przy rozładowaniu poniżej pewnego poziomu możesz je uszkodzić.

Ja nigdzie nie piszę o formowaniu przecież... Chcę sprawdzić ile moje stare ogniwo ma pojemności. Nic mu się nie stanie, jeśli je rozładuję do poziomu w jakim robią to choćby ładowarki. Pytanie tylko o to, kiedy ma być osiągnięte to 2,9V, tuż po zakończeniu rozładowywania, czy gdy się ustabilizuje jakiś czas po tym procesie?
Japcun
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #307 : 2017-11-23, 17:41:49 »

Stryjku

nie zgadzam się z Tobą

Z tego co widzę, to zdecydowana większość sprzedających koszt wysyłki dolicza do ceny sprzedaży. Np. masz do wyboru poczta, inpost itp.
Oczywiście jak sprzedający chwali się, że wysyłka jest za darmo no jasne. Jest w marży. I często dotyczy to właśnie dobrych umów. My korzystamy z furgonetki akurat bo nieregularnie wysyłamy.

Polecam porównanie ceny w sklepie BTO na allegro i w sklepie BTO (własnym).

Nie szukałem tendencyjnie. Miałem ten akumulator w obserowanych

http://allegro.pl/akumulator-li-ion-lg-inr18650-hg2-3000mah-20a-i7027314398.html
https://www.bto.pl/produkt/57797/lg-inr18650hg2-3000mah-liion

na BTO cena wyższa.

Zresztą jak ktoś ma bardzo dużo indeksów w systemie to w pewnym momencie się tego nie ogarnia przy małej skali biznesu.

sałron
Opinii: (63)
Mieszkaniec torch.pl

Miejsce pobytu: CIeŃ

LorD CIemŃości

Ignoruj
« Odpowiedz #308 : 2017-11-23, 20:48:09 »

Chcę sprawdzić ile moje stare ogniwo ma pojemności. Nic mu się nie stanie, jeśli je rozładuję do poziomu w jakim robią to choćby ładowarki.
Pytanie tylko o to, kiedy ma być osiągnięte to 2,9V, tuż po zakończeniu rozładowywania, czy gdy się ustabilizuje jakiś czas po tym procesie?

Nie ma znaczenia czy napięcie się ustabilizuje czy nie. Energii z powietrza ogniwo przecież nie odzyska. Wpływ na pomiar będzie nieistotny, tym bardziej, ze chcesz mierzyć ilość energii wciśniętej w ogniwo, a to ma z prawdą mało wspólnego. Pojemność mierzy się obciążając i rozładowując. Twój pomiar będzie czysto poglądowy i nie uwzględni np. sprawności procesu ładowania. A stare ogniwo będzie miało pewnie wyższą rezystancje wewnętrzną i ładowarka pokaże Ci cuda mające się nijak do realnej pojemności.
« Ostatnia zmiana: 2017-11-23, 22:16:33 wysłane przez sałron » Zapisane

Vendeur
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #309 : 2017-11-24, 09:34:31 »

Nie ma znaczenia czy napięcie się ustabilizuje czy nie. Energii z powietrza ogniwo przecież nie odzyska. Wpływ na pomiar będzie nieistotny

Racja, niezależnie od tego, czy napięcie się stabilizuje np. po godzinie na 2,9V albo 3,0V ilość władowanego prądu jest praktycznie taka sama.

tym bardziej, ze chcesz mierzyć ilość energii wciśniętej w ogniwo, a to ma z prawdą mało wspólnego.

Z tym akurat się absolutnie nie zgodzę. Sprawdzałem stare ogniwa, jedno ponad 10 - letnie CGR18650CF - władowało 2000 (vs 2250 nominalnie), około 10 letnie SONY US18650GR - 1850 i 1900 (vs 2200 nominalnie), kilkuletnie Ultrafire 3000 - władowało 2300-2400 na 3 ogniwach (vs 2500 nominalnie) oraz stosunkowo nowe CGR18650A, do których z kolei weszło nieco ponad 3000mAh na obu ogniwach. Wszystkie te teoretycznie "małowiarygodne" pomiary za pomocą ładowania mają jednak dość wiarygodne odzwierciedlenie zarówno przy porównaniu samych akumulatorów między sobą, jak i podczas ich używania w latarce, czyli de facto rozładowywaniu.

To moje sprawdzanie jest i tak bardzo amatorskie, natomiast znacznie bardziej doświadczeni ode mnie i na znacznie lepszych sprzętach osiągają zarówno dla rozładowania jak i ładowania bardzo podobne wyniki, co wydaje się potwierdzać, że przy dobrej ładowarce (XTAR) można się opierać jednak na tym. Przykład poniżej, gdzie podano wynik dla rozładowania i ładowania, różnica pomiędzy nimi to w zasadzie błąd pomiarowy:

http://i1282.photobucket.com/albums/a521/RadNak/OTHER/ScreenShot010_zpsgdfz6wa3.jpg
Akumulatorki/Baterie (Porady w zakupie)
« Ostatnia zmiana: 2017-11-24, 09:37:45 wysłane przez Vendeur » Zapisane
Vendeur
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #310 : 2017-12-02, 01:29:57 »

Czyli ogniwa z Allegro w niskich cenach są normalne. Polecam sklep AM Electronics, http://amelectronics.pl/kategoria-produktu/ogniwa-i-pakiety-li-ion/. Mają sporą ofertę, większą i tańszą niż BTO. Z blaszkami lub bez. Zakupiłem przez jedno z ich kont na Allegro ogniwa Sanyo NCR18650GA, po 19,5 zł, do tego trafiłem na urodziny Allegro i darmową wysyłkę do paczkomatów. Ogniwa oryginalne, sprawne, nowe, znamionowa pojemność.
jazzu
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #311 : 2017-12-06, 12:15:43 »

Zakupiłem niedawno Skilhunt H03 z GearBesta i mam nadzieję, że kiedyś latareczka do mnie dotrze. Wink Czy ogniwo NCR18650GA (link do BTO) lub NCR18650B (link do BTO) będzie dobrym wyborem?

rafalklis
Opinii: (16)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Busko Zdrój

Ignoruj
« Odpowiedz #312 : 2017-12-06, 12:41:23 »

Tak, każde niezabezpieczone ogniwo 18650 będzie odpowiednie.

jazzu
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #313 : 2017-12-06, 15:16:25 »

A które ogniwo będzie lepsze do H03? Panasonic czy Sanyo, czy może nie ma tu akurat znaczenia żadnego?
rafalklis
Opinii: (16)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Busko Zdrój

Ignoruj
« Odpowiedz #314 : 2017-12-06, 15:21:47 »

Sanyo minimalnie lepsze.
http://lygte-info.dk/review/batteries2012/Sanyo%20NCR18650GA%203500mAh%20%28Red%29%20UK.html
http://lygte-info.dk/review/batteries2012/Panasonic%20NCR18650B%203400mAh%20(Green)%20UK.html

Strony: Pierwsza « 1 ... 19 20 21 22 Ostatnia +   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: