trwa ładowanie paska...
2018-04-26, 17:23:01 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 2 3 4 5 » Ostatnia +   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Projekt Mag T5  (Przeczytany 71734 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
voley
Opinii: (0)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Olsztyn

Zapomniany...

Ignoruj
« Odpowiedz #30 : 2007-10-07, 15:36:14 »

EDIT: Czekam na elektronika, który potrafi wytrawić płytkę i nie boi sie SMD!!! - Szczegóły na PM.

D.

Ja kiedyś AtMege 8 lutowałem w SMD- specjalnie do tego stacje lutowniczą kupiłem i płytke pod nią wytrawiłem.. Ale to chyba za duża odpowiedzialność będzie na mnie spoczywała. Udeż do Calineczki- on elektronik z zawodu (tak sądze) a ja tylko "elektronik" Wink
bosss
Opinii: (3)
Użytkownik torch.pl
**

Philips D2S

Ignoruj
« Odpowiedz #31 : 2007-10-12, 18:18:02 »

no Panowie juz powoli Szykuje sie na Maga T5 SILVER Grin Już poszła zaliczka.....Oj bedzie się działo Wink

Huntlight FT01 FluPic>Surefire C2>Surefire A2 AVIATOR THC3>Rexlight 2.0>MacTronic JML2940 mod HID>ORB RAW NS>M@G 2D (mod SSC)>Fenix L2T V2.0>Surefire 6P>Fenix L1T/L2T (mod Cree)>Surefire L1 Cree>Surefire E1L Cree>47 Quark Mini AA>ITP A3 UPG>NiteCore SENS MINI
Windforce
*Flashaholic*
Szef działu
Opinii: (118)
*

Miejsce pobytu: Mińsk Mazowiecki

T5 - Mission Impossible

« Odpowiedz #32 : 2007-10-12, 18:53:02 »

I tylko jeden bosss na całą Polskę wziął się i uparł na T5... No wstyd reszta, no wstyd ;]

Latareczki są już u tokarza, do 22 października jest termin wykonania modyfikacji. Tylko szkoda, że po zlocie...

D.

Mel
Kierownik
Opinii: (7)
*

« Odpowiedz #33 : 2007-10-12, 18:59:48 »

Tylko szkoda, że po zlocie...

D.

Ano szkoda...
Do mnie już idą 3-calowe reflektorki od Carleja, może powstanie z czasem wersja "na sterydach" (jak znów nie spalę balastu).

-- M.
Windforce
*Flashaholic*
Szef działu
*

T5 - Mission Impossible

« Odpowiedz #34 : 2007-10-21, 16:48:46 »

Koniecznie wlutuj diodę prostowniczą na wejście przetwornicy jak masz zamiar z nią kombinować! Smiley

Właśnie użeram się na elektrodzie z projektem sterowania T5 na mikroprocesorze.

Włącznik chwilowy... Przytrzymaj go 2 sekundy, aż cyfrowo kontrolowana przetwornica bezszelestnie wystartuje lampę... Po 15 sekundach zmrużysz oczy, światło wypełnia się i ociepla - jest miażdżąco jasne... Teraz możesz przez przytrzymanie przycisku ustalić tryb jasności Maga... Po sekundzie kolejno dostępne są tryby 25, 30, 35, 40 i 45W... Wybierz który chcesz, Mag pozostanie na ostatnim trybie, gdy zwolnisz przycisk... Za dużo światła? Tylko jeden klik i T5 gaśnie... Możesz znów go zaświecić... Nie martw się o nic - dwukanałowe zabezpieczenie temperaturowe dba o kondycję zarówno przetwornicy, jak i pakietu Li-Ion... Mag w odpowiedniej chwili poinformuje Cię, że zbliża się do rozładowania i włączy się mała dioda LED... Wystarczy Ci 25% pojemności, aby wrócić do domu... Gdy już tam będziesz, zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem odłączy zasilanie... Ach, czy to nie jest piękne? Smiley

bosss
Użytkownik torch.pl
**

Philips D2S

Ignoruj
« Odpowiedz #35 : 2007-10-21, 17:16:24 »

Świecący ideał  Grin Ciekawe kiedy bede miał to cudo w rece juz nie moge sie doczekać...

Huntlight FT01 FluPic>Surefire C2>Surefire A2 AVIATOR THC3>Rexlight 2.0>MacTronic JML2940 mod HID>ORB RAW NS>M@G 2D (mod SSC)>Fenix L2T V2.0>Surefire 6P>Fenix L1T/L2T (mod Cree)>Surefire L1 Cree>Surefire E1L Cree>47 Quark Mini AA>ITP A3 UPG>NiteCore SENS MINI
pawelsz
Kierownik
*

Miejsce pobytu: Wrocław

Piekielny Frecior ;P

« Odpowiedz #36 : 2007-10-21, 22:12:56 »

hmm- wygląda nieźle, z wyj. tego przytrzymawania guzika i zmiany trybów pracy w odstępach sekundowych, może lepiej jakieś ledki do oznaczania trybów ? i Jeszcze ino do ideału brakuje powrót do trybu min po guziku
Ale pomysł- bomba
Windforce
*Flashaholic*
Szef działu
*

T5 - Mission Impossible

« Odpowiedz #37 : 2007-10-22, 19:28:26 »

Widziałem już Magi u tokarza - zostały mu tylko tuby do wydrążenia. Robota ciężka, kosztowna i trzeba mocno się napocić. Mówi jednak, że zrobi. W końcu motto zakładu to "Mission Impossible" Grin

Latarki i mocowania do lamp wyglądają cudnie. Smiley

D.

voley
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Olsztyn

Zapomniany...

Ignoruj
« Odpowiedz #38 : 2007-10-22, 19:47:14 »

Widziałem już Magi u tokarza - zostały mu tylko tuby do wydrążenia. Robota ciężka, kosztowna i trzeba mocno się napocić. Mówi jednak, że zrobi. W końcu motto zakładu to "Mission Impossible" Grin

Latarki i mocowania do lamp wyglądają cudnie. Smiley

D.

Czemy Damian na fotki Cheesy
Windforce
*Flashaholic*
Szef działu
*

T5 - Mission Impossible

« Odpowiedz #39 : 2007-10-23, 20:18:16 »

Jeszcze troszkę cierpliwości - lada dzień będą gotowe. Jutro, może pojutrze. Z gotowych hostów mogę złożyć "przedprototyp" i odpalić go na chwilę, jeszcze bez elektroniki, ale już upakowanego w jedną latarkę bez taśmy klejącej i wystających kabli... Zdjęcia będą, spokojnie. Już się nie mogę doczekać... Smiley

UPDATE:

Nudziło mi się trochę, więc wrzucam moje wypociny dotyczące elektronicznej części projektu, która właśnie się zaczyna...

Przetwornica będzie miała za kompana bardzo nowoczesne sterowanie mikroprocesorowe, w którym rezystancja elementu wykonawczego MOSFET będzie mieć 10 miliomów. Do tego włącznik chwilowy i cyfrowe sterowanie trzecim pinem przetwornicy, zamiast rozwiązania z tradycyjnym pstryczkiem i potencjometrem ustalającym jasność.

Wykosztuję się za to, ale będę miał na pokładzie wymarzone, dwukanałowe zabezpieczenie temperaturowe (przetwornicy i baterii) oraz pełną współpracę z zewnętrznym źródłem zasilania i zintegrowaną ładowarką. Wszystko obsługiwane będzie jednym włącznikiem. Smiley

Algorytmy wymyśliłem takie:

1) Zewnętrzne źródło zasilania odłączone, akumulator (BAT):
* Chwilowe wciśnięcie przycisku – brak reakcji
* Przytrzymanie przycisku >2s. – ON
* Przytrzymanie przycisku >1s. – Przejście do trybu wyboru jasności
* Chwilowe wciśnięcie przycisku przed upływem 3 sekund – Zmiana trybu jasności
* Odczekanie 3 sekund bez reakcji – Akceptacja danego trybu
* Chwilowe wciśnięcie przycisku po upływie 3 sekund – OFF
* Przytrzymanie przycisku >1s. przed upływem 3 sekund – wymuszenie OFF

2) Zewnętrzne źródło zasilania podłączone (EXT):
* Chwilowe wciśnięcie przycisku – start ładowania
* Chwilowe wciśnięcie przycisku – koniec ładowania
* Przytrzymanie przycisku >2s. – EXT ON, dioda LED mruga co 1 sekundę
* Chwilowe wciśnięcie przycisku – EXT OFF
* Przytrzymanie przycisku >2s. – EXT ON, dioda LED mruga co 1 sekundę, ładowanie trwa
* Chwilowe wciśnięcie przycisku – EXT OFF, ładowanie trwa

3) Podłączenie zewnętrznego źródła (EXT), gdy ON:
* Restart z BAT na EXT
* Chwilowe wciśnięcie przycisku – OFF
* Przytrzymanie przycisku >2s. – EXT ON, dioda LED mruga co 1 sekundę

4) Odłączenie zewnętrznego źródła (EXT), gdy EXT ON:
* Restart z EXT na BAT, koniec ładowania jeżeli ładowanie trwa

Co do schematu elektrycznego, to już działka elektronika, który się nad tym napoci za niemałą sumę (ach drogo się cenią nasi fachowcy, ale to w przypadku tego układu im wybaczam), a ja mogę od siebie przedstawić schemat blokowy Maga:

http://img158.imageshack.us/img158/6375/barvu8.png
Projekt Mag T5

Na akumulator składa się także ładowarka pakietu z diodą sygnalizacyjną LED i wyjściem sterującym do głównego sterownika uP, przetwornica zasilająca boost, balancer ogniw oraz dedykowany układ ochronny.

Sterownik składa się z mikroprocesora ATxx, diody sygnalizacyjnej LED, dwóch wejść czujników temperatury i napięcia oraz elementów wykonawczych MOS.

Choć jednoczesne ładowanie akumulatora i świecenie ze źródła zewnętrznego brzmi cudownie, ciężko będzie to pogodzić.

Będzie cholerna trudność ze zmieszczeniem przetwornicy zasilającej ładowarkę do latarki, ale niejeden cud już T5 widział, zobaczy i to.

Na razie tyle,

D.
« Ostatnia zmiana: 2007-10-23, 20:21:04 wysłane przez Windforce » Zapisane

Esthan
Mechagłodzilla
Kierownik
Opinii: (18)
*

« Odpowiedz #40 : 2007-10-23, 20:19:46 »

Cię cholera weźmie.

Jak to Ci wyjdzie to zakładaj prywatną spółkę i zbijaj kokosy na
handlu z USA Cheesy

Od 25.04.2013 - Ojciec prowadzący Smiley
Windforce
*Flashaholic*
Szef działu
*

T5 - Mission Impossible

« Odpowiedz #41 : 2007-10-23, 20:26:21 »

Z czasem trzeba będzie to ruszyć Esthanie.

Ciekawe, jaka będzie reakcja Jankesów na to, co złożył bidny student w małym kraiku byłego bloku.
Zrobię wszystko, aby cała koncepcja weszła w życie i zaświeciła jako ukończony w 101% Maglite T5.

Jak mi to wyjdzie, Polska przesunie się w rozwoju o całe pokolenie Grin

A poważniej, choć pierwszy Mag jest fabrycznie wyceniony na 2000 zł, wersja handlowa ze sterowaniem mikroprocesorowym "wskoczy" już na pułap 1000$...

Bosss, masz po prostu farta. Tongue

bosss
Użytkownik torch.pl
**

Philips D2S

Ignoruj
« Odpowiedz #42 : 2007-10-23, 20:32:39 »

Windforce wiem.....Podziękował  Wink

Mel
Kierownik
Opinii: (7)
*

« Odpowiedz #43 : 2007-10-23, 20:39:12 »

Algorytmy wymyśliłem takie:

Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Shocked Shocked Shocked Shocked Cheesy Shocked Shocked Shocked Shocked

Aphi
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #44 : 2007-10-23, 21:25:29 »

Windforce kiedy rozważałeś czy są możliwości opatentowania T5 myślałem, że to lekka przesada.
Ale teraz im więcej piszesz o tym CUDZIE to uważam, że faktycznie po wypuszczeniu na rynek tego dzieła/działa świetlnego nie powinna Twoja praca zostać ot tak poprostu przez kogoś skopiowana.

Przyznaję, że liczyłem po cichu, że po dopracowaniu projektu i sprzedaniu "drogich" prototypów, zaczniesz sprzedawać kolejne sztuki choćby troszkę taniej (tak to chyba w przemyśle bywa) i za jakiś czas będę sobie mógł na coś takiego pozwolić Embarrassed.
Niestety 1k$ to cena nie na polski rynek, no ale w końcu faktycznie jest to tyle warte, a pewnie i więcej doliczając do części i robocizny włożony przez Ciebie wysiłek.

No cóż, pozostaje mi tylko marzyć, że kiedyś uda mi się przynajmniej zobaczyć T5 na żywo a narazie, że zobaczymy jutro pierwsze zdjęcia.

Pozdrawiam
Aphi
Strony: Pierwsza « 1 2 3 4 5 » Ostatnia +   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: