trwa ładowanie paska...
2018-07-19, 02:26:37 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 ... 6 7 8 9 Ostatnia +   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: BEZPIECZEŃSTWO najważniejsze  (Przeczytany 92840 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
HVT
HVT
Opinii: (14)
*

Miejsce pobytu: Gorzów Wlkp.

Ignoruj
« Odpowiedz #105 : 2015-11-04, 23:14:26 »

Palę e-papieros więc mogę powiedzieć kilka słów. Oczywiście tak jak w przypadku wszystkich urządzeń pojawiają się taniochy robione garażu. Przyzwoity akumulator ma wbudowany mechanizm zabezpieczający. Tzn jeśli zbyt długo przytrzymam to odłącza zasilanie od grzałki. Ma to swoje praktyczne uzasadnienie - czasem włoży się papierosa do kieszeni i przez przypadek można wcisnąć zasilanie. A grzałka grzeje dość mocno - można ją rozżarzyć do białości. Prawdopodobnie chłopak kupił tani akumulator z undergrandowego obiegu, wcisnął pizdryk i zasnął albo aku miało zwarę wewnątrz i wybuchło.
Sam kiedyś miałem aku powiedzmy generacji 0 i... w czasie jazdy alarmowo zatrzymaliśmy samochód bo śmierdziało jakby się instalacja paliła a to grzałka waliła na całego i wypalała watę.

Latarki Armytek - dla tych, co się znają....
damienthorn
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Miejsce pobytu: ostatni most nad Odrą

Ignoruj
« Odpowiedz #106 : 2016-05-12, 19:48:24 »

Chciałem dziś naładować akumulatorek, a tu niespodzianka w środku:

http://i.imgur.com/iCOCoW6.jpg?1
BEZPIECZEŃSTWO najważniejsze

Kupować nowe ogniwo, czy martwić się i kupować nowe ogniwo?

Korpus latarki od środka oraz biegun dodatni akumulatora w niezidentyfikowanej różowej cieczy. Światełko codziennie minimum godzinę przeżywa horror, przymontowana do roweru (na pewnym odcinku do pracy kostka brukowa).
Cerber
Opinii: (10)
Użytkownik torch.pl

Brzydki, zły i szczery

Ignoruj
« Odpowiedz #107 : 2016-05-12, 23:24:31 »

Akumulatorek nadaje się do utylizacji.
    Niema co rozpaczać, oczyść latarkę
i ciesz się że używasz japońskiego akumulatorka a nie jakiejś tandety bo skutki awarii
 mogły by być  bardziej nieprzyjemne.
     Uczulam znajomych aby przy bardzo intensywnym użytkowaniu zwłaszcza w wysokich temp. wiosenno-letnich używać ogniw imr wysoko prądowych. (samsung, sony, LG)
  Twoje ogniwo ma niewielką wytrzymałość prądową +/- 5A w skutek czego same reakcje chemiczne silnie rozgrzewają ogniwo pod obciążeniem 2-3A
do tego dochodzi wysoka temp. body i akumulatorek się upala.

Są różne środki do czyszczenia
 większość z nich świetnie sobie radzi z chemią, tłuszczem i innymi zanieczyszczeniami..
http://pimg.tradeindia.com/01252250/b/1/CRC-CO-Contact-Cleaner-Spray.jpg
BEZPIECZEŃSTWO najważniejsze

https://www.google.pl/search?q=contact+cleaner&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiy_f6jttXMAhXMA5oKHfL8B3cQ_AUIBygB&biw=989&bih=525#tbm=isch&q=electronic+contact+cleaner

damienthorn
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #108 : 2016-05-12, 23:37:35 »

Na szczęście zapasowe ogniwo już w ładowarce. Ten Panasonic musiał mi niedawno pójść - ładowałem go gdzieś na przełomie lutego/marca i wszystko wydawało się w porządku. Raczej nie narażam go na wysokie temperatury (jeśli można mówić o wysokich temperaturach w tym roku...), a moje rowerowe tryby pracy nie generują ciepła na tak niskich trybach. Zwalam winę na wibracje - chyba czas przyjrzeć się sprężynie...
1984
Opinii: (15)
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #109 : 2016-05-12, 23:56:24 »

Twoje ogniwo ma niewielką wytrzymałość prądową +/- 5A w skutek czego same reakcje chemiczne silnie rozgrzewają ogniwo pod obciążeniem 2-3A
do tego dochodzi wysoka temp. body i akumulatorek się upala.

Ale jak się jedzie rowerem to chłodzenie latarki jest dobre. Sam czasem na rower biorę zebrę h600w i odpalam max i nic się jeszcze nie stało Wink A potrafi się nagrzać Evil

Wolność, Równość, Braterstwo

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "
Cerber
Użytkownik torch.pl

Brzydki, zły i szczery

Ignoruj
« Odpowiedz #110 : 2016-05-13, 00:06:57 »

Ale jak się jedzie rowerem to chłodzenie latarki jest dobre. Sam czasem na rower biorę zebrę h600w i odpalam max i nic się jeszcze nie stało Wink A potrafi się nagrzać Evil

Zyczę Ci by nigdy się nic takiego nie stało.  Ja już kiedyś miałem okazję doświadczyć wyniku
  przegrzania i rozszczelnienia ogniwa,  gwizd był piękny a latare szlak trafił.
Wszystko jest do czasu,  ciepłym powietrzem nie ostudzisz latary, no chyba że latasz bardzo szybko  Wink

http://e-palenie.edu.pl/uwaga-niebezpieczne-akumulatory

damienthorn

Ten aku jest z protected?
Bo jeśli niema zabezpieczenia to bardziej prawdopodobne jest
 że zostało zbyt głęboko rozładowane i wylało
zmierz jakie jest na nim napięcie, o ile w ogóle jakieś będzie .
  Drgania raczej nie są dla ogniwa tak groźne jak uszkodzenie mechaniczne, zwarcie,
nadmierne obciążenie, rozładowanie czy przegrzanie.
« Ostatnia zmiana: 2016-05-13, 09:39:07 wysłane przez Kiziol » Zapisane

sałron
Opinii: (63)
Mieszkaniec torch.pl

Miejsce pobytu: CIeŃ

LorD CIemŃości

Ignoruj
« Odpowiedz #111 : 2016-05-13, 12:46:17 »

Wszystko jest do czasu,  ciepłym powietrzem nie ostudzisz latary, no chyba że latasz bardzo szybko  Wink

Jakim ciepłym? Jeżdżę rowerem cały rok i do tej pory (od zimy) mój termometr nie zanotował wieczorami temperatury wyższej niż 15*C. Nocami najwyższa temperatura około 12*C. Już przy niskich prędkościach ~20km/h daje to wystarczający ruch powietrza, aby studzić  bardzo nagrzewające się (na postoju) latarki/lampki. Nawet jak wieczorami bywa ~20*C to sam ruch powietrza względem przedmiotu chłodzonego odbiera wystarczająco dużo ciepła. Trzeba tylko pamiętać aby gasić smoki na postojach... Wink

Ten aku jest z protected?
Bo jeśli niema zabezpieczenia to bardziej prawdopodobne jest

No przecie widać, że nie ma. Ślepy? Cool
« Ostatnia zmiana: 2016-05-13, 14:23:17 wysłane przez sałron » Zapisane

Nadmiar światła umniejsza istnienie.   [Czesław Miłosz]

SPRZEDAMCZOŁÓWKA KLARUS TITANIUM H1A 550lm 1x 14500/AA
Cerber
Użytkownik torch.pl

Brzydki, zły i szczery

Ignoruj
« Odpowiedz #112 : 2016-05-13, 14:07:21 »

sałron
  Wszystko się zgadza, przyczyną wylania w tym przypadku nie musiała być wys. temp.
Pisząc o cieple miałem na uwadze ogólnie wysokie temp. jakie na przykład były odnotowane w zeszłym roku
 w okolicach 40'C wieczorami  25/30. , i zapewne będą również tego lata.
W zeszłym roku w dni upalne latając z większymi prędkościami na moto lało się ze mnie jak z kaczki,
 owiewające powietrze było tak gorące że nie szło się ostudzić można było odparzyć sobie torby.
  Mam  olejaka i nierzadko zap..ając , temp. silnika w tym upale  przekraczała temp. roboczą pracy..
Jak będzie okazja pożyczę termometr laserowy i wkleję kilka fotek z wykazem pomiaru silników latarek..
Również podczas jazdy rowerkiem  obadam jak ten letni powiew powietrza odbiera ciepło   Smiley

No przecie widać, że nie ma. Ślepy? Cool

Ślepy jak kret   Wink
 kolega damienthorn zrobił kiepskie zdjęcie a takie mnie nie kręcą dlatego  specjalnie się nie przyglądałem ale  przypuszczałem że jest bez.

« Ostatnia zmiana: 2016-05-13, 14:36:44 wysłane przez Kiziol » Zapisane

damienthorn
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #113 : 2016-05-13, 20:09:05 »

Nie ma co płakać nad rozlanym ogniwem Smiley

@Kiziol
Tak, aku protected (zdjęcie robione telefonem, co lubi ostrość łapać wszędzie poza docelowym obiektem). Latarka świeciła prawidłowo nawet na maksymalnym trybie (sprawdziłem z ciekawości), nie było przeskoku na niższe tryby (światełko SF L2B). Napięcia już nie zmierzę, bo akumulatorek wylądował w ekoporcie w drodze powrotnej z pracy...
Cerber
Użytkownik torch.pl

Brzydki, zły i szczery

Ignoruj
« Odpowiedz #114 : 2016-05-13, 21:09:13 »

A widzisz, bez pomiaru i  otwarcia ogniwa można jedynie spekulować.
Może stare zleżałe na magazynie,  może miało feler, itd..
  Powiem ci że ja największe zaufanie mam do ogniw samsunga, sony używam od lat i nigdy mnie nie zawiodły.
Od jakiegoś czasu używam też ogniw LG , keeppower , sprawują się świetnie.
A ostatnio nabyłem sanyo NCR18650GA - świetna jakość, b. duża pojemność.

« Ostatnia zmiana: 2016-05-13, 22:05:12 wysłane przez Kiziol » Zapisane

1984
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #115 : 2016-05-13, 23:32:02 »

Tak, aku protected

Chyba ślepy jestem, bo ja widzę zwykłe ncr18650b Cool

Wątpię żeby było to od temperatury. Kiedyś wyłączyli u mnie na wsi prąd, wracam nad ranem a tu na podłodze stoi zebra sc600w II (gorąca jak skur... znaczy bardzo gorąca ) i robi za oświetlenie awaryjne, żona oczywiście włączyła ją w max.

mar3 jak robił test wizarda to od gorąca pękła koszulka na aku

http://www.torch.pl/forum/index.php/topic,60954.15.html

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "
Cerber
Użytkownik torch.pl

Brzydki, zły i szczery

Ignoruj
« Odpowiedz #116 : 2016-05-14, 00:54:31 »

mar3 używa zajebistych aku z nędznymi koszulkami   Grin

Nie czaruj już tą zebrą bo też będę chciał taką mieć.. Wink
« Ostatnia zmiana: 2016-05-14, 00:56:17 wysłane przez Kiziol » Zapisane

1984
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #117 : 2016-05-14, 21:03:36 »

mar3 używa zajebistych aku z nędznymi koszulkami   Grin

Nie czaruj już tą zebrą bo też będę chciał taką mieć.. Wink

Kup albo pożycz od kogoś to zobaczysz co to za gagatek Cheesy
Choć za cenę jaka się pojawiła ostatnio u nas, nawet ja bym nie kupił.

rafnov
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #118 : 2017-08-05, 19:06:22 »

"Cóż tam, panie, w polityce?" Temat bezpieczeństwa aktualny skoro trafiam na wypowiedzi o spalonym (czytaj: eksplodowanym) aku zwartym przez monetę czy zszywacz bądź spinacz. Po przeczytaniu pewnych postów i kilku chwilach przemyśleń na temat bezpieczeństwa mojego domu zutylizowałem ogniwa z rozebranych baterii laptopowych (choć po części markowe), zostały mi tylko NCR18650B ze znanego sklepu na Alle, ale jak widzę to też może być zagrożeniem, bo wylewa.
Ale co dalej? Czy "protected" znaczy, że jestem protected od wybuchu chronionego ogniwa? Ja jak ja, ale reszta... Po pewnych fotkach, filmikach i relacjach widzę, że latarki to niebezpieczne hobby. Dziecku można zabronić dotykać i otwierać nóż, ale co jeśli ogniwo wybuchnie czy zapali się z powodu jakiegoś błędu konstrukcyjnego metr czy dwa od człowieka lub po prostu w nocy? Mam chować latarki w piwnicy czy schronie?...
Jakoś w laptopach używanych 10 lat nic takiego nie ma miejsca, choć baterię w swoim mieniałem 3 razy na nieoryginalny odpowiednik... A laptop połowę czasu używania leży na udach.
Co Wy na to?

maba
Opinii: (1)
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #119 : 2017-08-05, 20:10:16 »

zostały mi tylko NCR18650B ze znanego sklepu na Alle, ale jak widzę to też może być zagrożeniem, bo wylewa.
Możesz rozwinąć?
Bo nie spotkałem się wylewaniem li-ionów tak jak baterii Shocked

ED/
Wszystkie najfajniejsze hobby są zazwyczaj w jakiś sposób niebezpieczne Grin

Strony: Pierwsza « 1 ... 6 7 8 9 Ostatnia +   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: